Új edző, régi forma: a Honvéd a Videotontól is kikapott

2014.05.03. 14:00
Hiába létszámfölényben a Honvéd, a Videoton egyértelműen fölényben futballozott Kispesten (Fotó: Grnák László)
A Videoton 1–0-ra győzött a Budapest Honvéd otthonában a labdarúgó NB I 27. fordulójában. A fehérváriak gólját Stopira szerezte, míg a kispestiek az edzőváltás után sem tudták nyerni, sorozatban a hatodik vereségüket szenvedték el.

1. FÉLIDŐ

Nehéz feladat előtt állt a Budapest Honvéd, melynek vezetőedzője, Marco Rossi a múlt heti vereség után lemondott. A csapat irányítását átmenetileg Simon Miklós vette át, akinek sorozatban öt zakó után kellett új lendületet vinnie a kispesti együttesbe a szombat délutáni találkozón.

A mérkőzést a Videoton kezdte jobban, bátran futballozott. Az ötödik percben Marco Caneira beadását Arturo Álvarez fejelte mellé az ötösről. A Honvéd hosszan felívelt labdákkal próbálkozott, ám ezek rendre nem jöttek be, a fehérváriak védelme jól zárt és a lestaktikájuk is kitűnően működött.

A 20. percben jött a meccs első igazi helyzete: Stopira adott középre a bal oldalról, a hosszún érkező Filipe Oliveira pedig akrobatikus mozdulattal az oldalhálóba bombázott. A félidő második felében mezőnyfölényben volt a Videoton, ám beadásai nem okoztak veszélyt. A 36. percben a vendégek kapuja előtt tartotta a labdát a Honvéd, de sem Prosser Dániel, sem Bobál Gergely nem tudott kapura fordulni.

A 43. percben megszerezte a vezetést a Videoton: Oliveira előbb a bal oldalról kanyarított középre, de senki sem tudott fejelni, a túloldalon azonban Arturo Álvarez gyűjtötte be a labdát és egyből középre lőtte, a hosszún érkező Stopira pedig az alapvonalról becsúszva kanalazta a hálóba a labdát, Kemenes Szabolcsnak nem volt esélye. (0–1)

2. FÉLIDŐ

Apró szabálytalanságokkal, játékmegszakításokkal indult a második játékrész, melynek ötödik percében Kemenes Szabolcs élt együtt jól a játékkal és kapujából kimozdulva fejelte el a Nikolics felé ívelt labdát. A túloldalon Bobál Gergely csúsztatta Juan Calatayud ölébe a labdát Thomas Job beadása után.

Egy óra elteltével mindkét tréner cserékkel próbálta frissíteni a csapatát, ám a játék színvonala nem túlzottan emelkedett. A kapuk nem forogtak veszélyben, mezőnyben gyűrték egymást a felek. A 67. percben Nikolics telibe lőtte Arturo Álvarezt, majd a túloldalon Bobál kísérletébe beleléptek a tizenhatoson belül.

A hátralévő időben a Videoton magabiztosan őrizte az előnyét, így megszerezte a három pontot Kispesten, s ezzel továbbra is dobogós helyen van. A Honvéd sorozatban a hatodik találkozóján nem szerzett pontot.

NYILATKOZATOK

„Hiába készültünk rá, nem sikerült túl jól a mentális ráhangolás a találkozóra, hiszen végig úgy éreztem, hogy remegnek a lábak, nem vagyunk koncentráltak, túlizguljuk a dolgot – mondta a kispestiek megbízott vezetőedzője, Simon Miklós a találkozót közvetítő Duna Tv-ben. – Az elmúlt pár hét kicsit nagyobb nyomott hagyott a játékosokban, mint arra számítottunk. Mindezek ellenére egy kis szerencsével talán többet is kihozhattunk volna ebből a meccsből, bár az igaz, hogy nem játszottunk jól. Nem sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk, bátrabb játékra számítottam a fiúktól. A jövő héten kicsit több időnk lesz a közös munkára, megpróbáljuk összehozni.”

„Csak egyetlen gólt tudtunk szerezni, illetve egy érvénytelenítettet, amelyről és még nem láttam pontos visszajátszást, a kispadról viszont úgy éreztem, hogy Álvarez nem volt lesen – nyilatkozta José Gomes, a Videoton szakvezetője. – Ezt a három pontot nagyon fontos volt megszerezni a céljaink szempontjából, ezért is futballoztunk így. A folytatásban ezt a játékot kell nyújtanunk, és megszerezni a lehető legtöbb pontot.”