Haladás-Újpest: két gól itt, két piros ott

2012.11.10. 16:02
Az Újpest küzdött, de végül fejet hajtott a Haladás előtt (Fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB I 14. fordulójában az öt forduló óta nyeretlen Haladás az Újpestet fogadta, és rengeteg helyzet kihagyása után egy tizenegyessel a 69. percben előnybe került. A végén a kilenc főre fogyatkozott Újpest rohamozott, de a Haladás már nem engedte ki a kezéből a három pontot, sőt, a ráadásban Kenesei Krisztián is betalált.

„Ahhoz képest” – erre gondoltunk többször is a Haladás–Újpest bajnoki első negyedórájában. Először azért, mert bár a hazaiak mestere, Artner Tamás felajánlotta lemondását a múlt héten, a vezetőségnek köszönhetően még mindig ő vezette a Halit; majd azért, mert a mérkőzés eleje magyar mértékkel kifejezetten izgalmas és mozgalmas volt. Következett ezután egy újabb „ahhoz képest”, mert a már öt mérkőzés óta nyeretlen hazaiak nem csipkedték éppen magukat (sőt), míg a vendégek két helyzetet is kialakítottak az első percekben.

Az első játékrész derekára a szombathelyiek is eljutottak két ziccerig, de mindkettőt (Ugrai Roland és Nagy Dániel próbálkozott) egy-egy újpestibe püfölték, majd Radó András hibázott ajtó-ablak helyzetben, már csak a kapussal szemben állva. A kispad előtt idegesen toporgó Artner arckifejezését, gondoljuk, nem kell ecsetelni...

Az első negyedóra után egyébként feljebb vitte védekezését az Újpest, de ezzel csak annyit ért el, hogy az ellentámadásokra nem maradt tér, a védelem mögé betörő szélsők viszont többször is helyzetbe kerültek. A középpályás sarabolás mellett Kabát Péter szabad- és sarokrúgásaiban bízhattak csak a lila-fehérek, mert az NB I-ben jól rajtoló Bruno Moraes meglehetősen öregurasan és körülményesen futballozott.

Jót tett viszont a Haladásnak a szünetbeli Artner-beszéd, mert sokkal izgalmasabban folytatta a mérkőzést. Ám ziccereiket kihagyták a hazaiak, miközben Kabát közeli lövését a gólvonalon hárította a bevetődő Fehér Zoltán, Alessandro Iandoli pedig begyűjtötte második sárgáját is kezezésért.

Nem sokkal később Grégory Christ is leballagott, szintén piros miatt, csak ő éppen a gólvonalon kezezett – a megítélt büntetőt Iszlai Bence magabiztosan értékesítette. 1–0

Aki azt várta, hogy a Haladás ezt követően lemossa a pályáról az Újpestet, az nem követte a szombathelyiek legutóbbi időkben bemutatott ténykedéseit, mert a hajrában mezőnyfölénybe került a vendégcsapat kilenc emberrel is (!), és kétszer is helyzetbe került.

Kaptak is a hazai játékosok hideget-meleget közönségüktől, még az sem enyhített a nézők haragján a „nyámnyila” játék miatt, hogy a legvégén a csereként beállt Kenesei Krisztián is betalált. 2–0

A végletekig elcsépelt közhely most is igaz: a győztes csak a három pontnak örülhet.