Gyász: kedden temetik a Honvéd „aranycsapatának” utolsóként elhunyt tagját
November 19-én, kedden a Budafoki temetőben kísérik utolsó útjára a Budapest Honvéddal két bajnoki címet is nyerő fedezetet, az október végén, életének 88. évében elhunyt Törőcsik Istvánt, avagy ahogyan a korabeli sportsajtóban szerepelt, Törőcsik I Istvánt.


„Törőcsik István fiatal titánként, 1954-ben csatlakozott a Honvédhoz és az 1957-es dél-amerikai túrán való részvételért kapott eltiltást is beleszámítva több mint hat éven keresztül volt a tagja” – írta megemlékezésében Törőcsikről a kispesti klub.
Halálával az utolsó játékos távozott a Puskás és Bozsik fémjelezte első Honvéd-aranycsapatból, melyben 1954-ben és 1955-ben is bajnok lett, s a magyarfutball.hu statisztikái szerint 84 élvonalbeli bajnokin, valamint öt nemzetközi tétmérkőzésen lépett pályára.
Legfrissebb hírek

Árverésen Puskás Ferenc eredeti Real Madrid-meze
Minden más foci
2026.07.12. 14:35

A 42 éves Tomás Tujvel hosszabbított a Honvéddal
Labdarúgó NB I
2026.06.19. 19:58




