Gólfiesztával mutatkozott be a Videoton új trénere

2013.01.21. 18:31
Nikolics Nemanja két gólt szerzett a Marbella ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Győzelemmel mutatkozott be a labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton kispadján José Gomes vezetőedző: a fehérvári együttes felkészülési mérkőzésen 9–1-re kiütötte a spanyol negyedik ligás UD Marbellát.

Már a nyolcadik percben előnybe került új edzője irányításával a Videoton: Torghelle Sándor ugratta ki Kovács Istvánt, aki egy az egyben vihette a labdát a hazaiak kapusára, és 13 méterről a kapuba helyezett – tudósított a vidi.hu. 0–1

JOSÉ GOMES ÉRTÉKELÉSE
„Elégedett vagyok a csapat teljesítményével – idézi a székesfehérvári klub hivatalos honlapja, a vidi.hu a nemrég kinevezett szakembert. – Azt kértem, hogy támadószellemben játsszunk, és a támadásokból védekezésbe való átállásokra figyeljünk nagyon oda. Mindkét kérésemet maximálisan teljesítette mindenki. Kellően agresszívak voltak a fiúk, jó iramú meccset játszottunk, és mindenki mindent beleadott. Persze voltak apró hibáink is, bőven van hova fejlődnünk, például a labdabirtoklásunkon tovább szeretnék javítani, de összességében teljesen elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel."

Ezután futószalagon jöttek a Videoton-helyzetek, a kilencedik minutumban Torghelle közeli lövését blokkoltál a spanyolok, majd a 16. percben Kovács István került gyanús körülmények között a földre a tizenhatoson belül, ám a játékvezető sípja néma maradt. A 30. percben Gyurcsó Ádám távoli lövése szállt mellé, a hajrában a Marbella kapusa mentett nagyot, így a szünetre maradt az egy nullás Vidi-előny.

A fordulás után megnyitotta a gólcsapot a fehérvári együttes: a 48. percben Paraíba csapott le egy eladott labdára, és vágta a negyedik ligás csapat hálójába, kilenc perccel később Nikolics Nemanja emelt a Marbella kapujába. 0–3

A 62. és a 66. minutum között négy gólt is láthatott a Talmácsi Gábort is felvonultató közönség: előbb Miguel Ángel Luque bombázott 28 méterről a felső sarokba, majd Nikolics vágta a hálóba Kovács beadását. A 64. percben ismét Luque volt eredményes (ezúttal „csak" nyolc méterről), majd a 66. minutumban jött a házigazdák szépítő találata. 1–6

A 70. és a 80. perc között ismét háromszor mattolta a spanyol csapatot José Gomes legénysége: Filipe Oliveira is meglőtte a maga gólját a 70. percben, majd Haraszti Zsolt volt eredményes kapásból, a 78.-ban pedig Zsótér Donát talált a Marbella hálójába, beállítva a végeredményt. 1–9

A Videoton az El Palo 17–0-s legyőzése után újabb gólzáporos sikert aratott a marbellai edzőtáborban, José Gomes vezetőedző debütálása tehát jól sikerült.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
UD Marbella (spanyol)–Videoton 1–9 (0–1)
Videoton, 1. félidő: Tujvel – Brachi, Szekeres, Caneira, Hector – U. Nikolics, Tóth – Gyurcsó, Kovács I., Kleinheisler – Torghelle
2. félidő: Tujvel (Somodi, 72.) – Szolnoki, Kaká, Vinícius, Guaru – F. Oliveira, Luque (Zsótér, 76.), Mitrovics, Haraszti – Paraíba, N. Nikolics
A Videoton gólszerzői: Kovács I. (8.), Paraíba (48.), N. Nikolics (57., 63.), Luque (62., 64.), F. Oliveira (70.), Haraszti (77.), Zsótér (78.)
Forrás: vidi.hu