Futsal: simán nyert az ETO és az Aramis, nehezen a címvédő

2014.09.01. 22:09
A futsal NB I második fordulójában lépett először pályára az összes csapat, és mind hétfőn tette ezt. Meglepetés nem született, nyert a címvédő Berettyóújfalu, a Győr, az Aramis, és a Veszprém is, az újoncok csatájából pedig a Dunaújváros jött ki győztesen.

A játéknapot az Aramis kezdte, amely a Cső-Montage-zsal egyesült a nyáron. A budaörsiek már az első félidőben eldöntötték a találkozót a Csömör ellen, hiszen 4–0-ra vezettek, a második játékrészben pedig még növelték is előnyüket.Aramis kezdte, amely a Cső-Montage-zsal egyesült a nyáron. A budaörsiek már az első félidőben eldöntötték a találkozót a Csömör ellen, hiszen 4–0-ra vezettek, a második játékrészben pedig még növelték is előnyüket.

A Veszprém hozta a kötelezőt, és hazai pályán 5–1-re legyőzte az újonc Békéscsabát a friss válogatott Tatai József vezérletével.

A Szeged Szombathelyen elszenvedett vereségét nem tudta kijavítani a Győr ellen, az ETO könnyedén, 8–1-re nyert a Tisza partján.

A három újonc közül kettő egymással játszott ebben a fordulóban, ez a párosítás volt a legnehezebben megtippelhető a mérkőzések előtt. A vendég Vasasnál sokan életük első NB I-es bajnokiját játszották, köztük a kapus Kovács Áron is, aki bár szépen helyt állt, de a triplázó Schrancz Balázsnak (is) köszönhetően otthon tartotta a három pontot a Dunaújváros.

Az első számú kapusát nélkülöző Berettyóújfalu majdnem bajba került, hiszen a szünetre 2–1-es előnnyel ment a Haladás. A második félidőre azonban összeszedte legénységét Turzó József, Trencsényi János triplázott, az MVFC pedig nyert.

FUTSAL NB I
2. FORDULÓ
ARAMIS SE–RUBEOLA FC CSÖMÖR 9–3
(Hosszú 5., 14., 40. Roni 8., 35., 38., Klacsák 15., 31. Horváth N. 39., ill. Mészáros 28., Jenei 34., Szűcs A. 38.)
FUTSAL CLUB VESZPRÉM–PIONEERS VFC 5–1 (Tatai 8., 13., 31., Vas Á.14. Gulyás 33., ill. Bajnók 10.)
ÚJSZEGEDI TORNA CLUB–RÁBA ETO 1–8 (Tóth A. 15., ill. Hegyesi 12., Dróth 16., Solano 22., 34., Palomeque 31., Noé 32., 40., Sáhó 36.)
DF RENALPIN FC–VASAS FUTSAL 4–3 (Schrancz 17., 17., 24., Szente 39., ill. Sivák 8., 28.,Szeghy 23.)
MVFC-BERETTYÓÚJFALU–SWIETELSKY-HALADÁS VSE 6–4 (Lovas 1., Trencsényi 22., 33., 37., Borsi (öngól) 26., Rábl 37., ill. Gyurcsányi 1., Öreglaki 17., Németh P. 32., 37.)