FTC–Újpest: Ez a gondolkodás egy harmadosztályú csapatot jellemez – Vignjevics

2016.09.24. 22:49
A Ferencváros–Újpest (3–3) NB I-es labdarúgó-mérkőzés után a két vezetőedző értékelt az M4 Sportnak.

A harmadik gólunk után megváltozott a játék képe – mondta Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője. – Megnyugodtunk, emiatt úgy játszottunk, ahogy addig nem volt jellemző. Ezután egyenlített a Fradi. Fontos megérteni, hogy ilyen helyzetekben nem lehet lazítani. Megmutattuk, hogy magas szinten tudunk futballozni, de ez a gondolkodásbeli probléma akár egy harmadik ligás csapatra is jellemző lehetne. Amennyiben ezt orvosoljuk, akkor az pontokban is megmutatkozhat.”Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője. – Megnyugodtunk, emiatt úgy játszottunk, ahogy addig nem volt jellemző. Ezután egyenlített a Fradi. Fontos megérteni, hogy ilyen helyzetekben nem lehet lazítani. Megmutattuk, hogy magas szinten tudunk futballozni, de ez a gondolkodásbeli probléma akár egy harmadik ligás csapatra is jellemző lehetne. Amennyiben ezt orvosoljuk, akkor az pontokban is megmutatkozhat.”

„Bíztam az egyenlítésben – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője. – Hatalmasat küzdöttek a fiúk. Csökkenteni kell a beszedett gólok számát. Tisztábban, pontosabban kell futballoznunk, és akkor még messzebbre juthatunk.”

Doll: Túl sok gólt kapunk ebben a szezonban