nemzetisport.hu 2017.11.03 10:35 Frissítve: 2017.11.03 11:00

FTC: Németországból jöhet válogatott támadó

Német lapértesülések szerint a labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros a téli átigazolási időszakban szerződtetheti a Darmstadt támadóját, Roman Bezjakot.

Bezjak kétszer ünnepelhetett a Skócia elleni vb-selejtezőn (Fotó: AFP)

A 28 esztendős futballista jelenleg a magyar bajnoki éllovas Ferencvárosnál szerepel próbajátékon a Darmstadt vezetőedzője, Torsten Frings elmondása alapján. A szakember szavaiból kiderült, hogy Bezjak a háttérbe került a német együttesnél, így kerültek képbe a zöld-fehérek.

A jelenleg Bundesliga 2-es, korábban Kleinheisler Lászlót is foglalkoztató Darmstadt 2016 nyarán klubrekordot jelentő kétmillió euróért szerezte meg Bezjakot a horvát HNK Rijekától. 2016 őszén 11 meccsen lépett pályára a Bundesligában, gólt nem szerzett. A télen kölcsönadták korábbi egyesületéhez, a Rijekához, amelyben 16 bajnokin négyszer volt eredményes. A most zajló szezonban csupán egy Német Kupa-meccsen kapott lehetőséget (Jahn Regensburg–Darmstadt 3–1), míg a válogatottban októberben két meccsen játszott, s a Skócia elleni világbajnoki selejtezőn (2–2) két gólt szerzett.

A 19-szeres szlovén válogatott játékos csatárként, valamint a támadósor két szélén is bevethető.

2019.02.22 09:10:42

Labdarúgó NB I P. K.

Májer Milánt az iskolai eredményei miatt is kitüntették, de az NB I-ért szünetelteti a tanulmányait.

2019.02.22 09:31:10

Labdarúgó NB I BABJÁK BENCE

Az FTC sportmenedzserének legnehezebb feladata, hogy a távozókkal közölje a klub döntését.

2019.02.21 21:56:25

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

2019.02.20 17:25:23

Csak az első félidőben villogott a Kisvárda, a szünet után sokkal jobban futballoztak a zöld-fehérek.

2019.02.20 13:39:48

Kora délután győzött a Vidi és a Honvéd, ahogy a Budaörs és a Soroksár is. Iksz a Kövesd–Halin.