B. L. 2020.05.09 13:04 Frissítve: 2020.05.09 21:54

Felkészülés: újra a pályán! A Fradi fél óra alatt kiütötte az MTK-t

A labdarúgó NB I újraindítása előtti első felkészülési mérkőzését játszotta le szombaton a Ferencváros. A bajnoki éllovas az NB II-ből feljutó MTK ellen 4–1-re győzött.

Skvarka gólt szerzett és gólpasszt adott az MTK ellen (Fotó: fradi.hu)

Mint ismert, az NB I-gyel ellentétben az NB II küzdelmeinek véget vetettek a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzet következtében, így az éllovas MTK már biztosan az élvonalban kezdheti meg a következő idényt.

A fradi.hu beszámolója szerint a fővárosi csapatok csatáján a Dibusz – Botka, Blazic, Leandro, Civic – Haratin, Somália – Isael, Skvarka, Lodico – Boli kezdővel felálló Ferencváros villámgyorsan kiütötte jövőbeli riválisát: a 8. percben Isael sarokkal hozta ziccerbe Lodicót, majd pillanatokkal később Botka jobb oldali beadása után Skvarka fejelt a kapuba.

Az első fél óra végéhez közeledve egy tetszetős ferencvárosi támadás során Isael, Somália, Skvarka, Boli volt a labda útja, utóbbinak már csak a kapuba kellett passzolnia, majd az elefántcsontparti támadó Botkának adott gólpasszt (4–0).

A szünetben sort cserélt az FTC, amely ezt követően újabb gólt már nem szerzett, nem úgy az MTK, amely egy szöglet utáni Baki-fejessel kozmetikázott (4–1).

FELKÉSZÜLÉS
FTC–MTK 4–1 (4–0)
FTC 1. félidő:
Dibusz – Botka, Blazic, Leandro, Civic – Haratin, Somália – Isael, Skvarka, Lodico – Boli
FTC 2. félidő: Gróf – Lovrencsics G., Otigba, Frimpong, Heister – Sigér, Csonka (Ramadan, 85.) – Zubkov, Vécsei, Tokmac – Szihnyevics
MTK: Varga B. – Fülöp, Baki, Pintér, Nagy Zs. – Cseke, Palincsár – Gera D., Bognár, Prosser – Lencse
Gólszerző: Lodico (8.), Skvarka (10.), Boli (29.), Botka (31.), ill. Baki (58.)
Forrás: fradi.hu

2020.06.03 13:45:27

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

A Mezőkövesd egyszer egyenlített, másodszor már nem volt válasza • El-selejtezőben indulhatnak a kispestiek.

2020.06.02 21:12:49

Labdarúgó NB I DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Oda lehet érni itthonról a csúcsra magyar futballedzőként.

2020.06.02 15:42:53

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A góllövőlista vezetője 9-es osztályzatot kapott. Az NS szerint Iványi Zoltán tévedett Diósgyőrben.