A Ferencváros Debrecenben nyerte meg a tavaszi főpróbát

2016.02.04. 13:59
Radó szerezte az FTC harmadik gólját Debrecenben (Fotó: MTI)
A bajnoki szezon folytatása előtti utolsó felkészülési meccsén csapott össze Debrecenben a Ferencváros és a DVSC-Teva. Az első félidő remek játékát egy mérsékeltebb második játékrész követte. A Fradi jobban futballozott, és megérdemelten verte meg 3–2-re a piros-fehéreket.

A DVSC és a Ferencváros is az utolsó felkészülési mérkőzésére állt ki Debrecenben. A nézők között felfedezhettük a Vasas új edzőjét, Michael Oenninget, valamint a Mezőkövesd szakvezetőjét, Pintér Attilát.

Az edzők és a közönség is azt láthatta, hogy a Fradi nekiugrott a Debrecennek, és már a 7. percben meg is szerezte a vezetést Lamah révén, aki egy lecsorgó labdát gurított a hálóba. 0–1

Mielőtt azonban túlságosan megelégedtek volna a vendégek, perceken belül egyenlített a Debrecen, mégpedig a roppant harcos Horváth Zsolt révén, akinek éppen a Fradiból igazolt Holman adta a gólpasszt. 1–1

Támadásban maradt a Ferencváros, és bár az immár debreceni Holman fejesét csak bravúrral tudta védeni Dibusz, néhány perccel később, a 21. percben újra vezetett a zöld-fehér csapat. Ekkor Hajnal volt nagyon önzetlen, és bár már ő is gólt rúghatott volna, Varga Rolandhoz játszott, aki az üres kapuba lőtt. 1–2

Varga Roland remekül futballozott, az egész meccsen kiemelkedett a mezőnyből. Az első félidőben jó volt az iram, színvonalas meccset vívtak a csapatok. A hazaiak védelme azonban nem tudott felnőni ehhez a színvonalhoz, sokat hibázott, ezért a szünetben szükség is volt arra, hogy rendezze sorait a Debrecen.

Bejött a pályára Coulibaly, a Loki pedig harcba indult az egyenlítésért. Nem jött össze, sőt a 64. percben Radó gyönyörűen emelte át a labdát Radosevicen, így biztos előnyre tett szert az FTC. 1–3

Pályára lépett a Debrecen új szerzeménye, a bosnyák Djelmic is, de nem tudta megakadályozni csapata vereségét. Még úgy sem, hogy feljavult a hazaiak védekezése és a 80. percben a szépítés is összejött, amikor Brkovics lőtte be estében Tisza beadását. 2–3

A hátralévő időben őrizte előnyét a Ferencváros, és a bajnoki rajt előtt biztató a formája. A Debrecen hátsó alakzatára még ráfér egy kis munka. A zöld-fehérek megérdemelten nyertek, főleg az első félidőben bemutatott jó játékuk miatt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVSC-TEVA–FERENCVÁROS 2–3 (1–2)
Debrecen

DVSC-TEVA:
Radosevic – Korhut, Mészáros (Szatmári, 71.), Brkovics, Lázár P. (Sidibe, 63.) – Jovanovic, Varga J., Szakály P. (Djelmic, 63.), Kulcsár (Coulibaly, a szünetben), Horváth Zs. (Tisza, 77.) – Holman (Ferenczi J., 77.).
FTC:
Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pintér Á., Ramírez (Leandro, a szünetben) – Nagy Á. (Nagy D. 68.), Gera Z. (Csukics 85.) – Varga R. (Busai, 77.), Hajnal (Trinks, 68.), Lamah (Lakatos, 77.) – Radó.
Gólszerző: Horváth Zs. (10.), Brkovics (80.), ill. Lamah (7.), Varga R. (21.), Radó (64.)

92. perc: A Fradi védői összekaptak a debreceniekkel, volt egy kis kakaskodás, de mielőtt túlzásba estek volna a felek, a bíró lefújta a meccset, amelyet megérdemelten nyert meg a Ferencváros. 2–3
85. perc: Gera
helyett Csukics az utolsó percekre a Fradiban.
82. perc: Tisza
jobb oldali szögletét Coulibaly 5 méterről fejelhette kapura, Dibusz azonban nagy bravúrral hárítani tudott.
80. perc: GÓL! SZÉPÍTETT A DEBRECEN!
Tisza 27 méterről, a jobb oldalról ívelhetett be szabadrúgást. A hosszú sarok felé szállt a labda, amely megtalálta Brkovicsot, aki estében, 6 méterről a bal alsóba talált. 2–3
77. perc:
Kettőt cserélt a Debrecen. Holman helyett Ferenczi, Horváth Zsolt helyett Tisza. A Fradi is cserélt. Varga Roland helyett Busai, Lamah helyett pedig Lakatos a pályán.
71. perc:
Cserélt a Debrecen. Szatmári állt be Mészáros helyett.
68. perc:
Kettőt is cserélt a Fradi. Hajnal helyett Trinks, Nagy Ádám helyett Nagy Dominik a pályán.
66. perc: Hajnal
20 méterről, jobbal lőtt a bal alsó irányába, Radosevic azonban bravúrral védte a lövést.
64. perc: NÖVELTE ELŐNYÉT A FRADI! Radó
húzott el a bal oldalon, 15 méterről, ballal alányesett a labdának, amely átpattant Radosevicen és a hálóba került. 1–3
63. perc:
Cserélt a Debrecen. Szakály helyett Djelmic, Lázár helyett pedig Sidibe lépett pályára.
61. perc: Radó húzott befelé balról, azonban kicsit sokáig cipelte a labdát, ezért a lövés előtti pillanatban Radosevic elvette tőle.
59. perc: Korhut
23 méterről ballal tekert kapura egy szabadrúgást, de Dibusz védeni tudott.
58. perc: Korhut
bal oldali szögletét Holman 4 méterről ráfejelte, de egy kicsivel fölé ment a labda.
53. perc: Varga Roland
a jobb szélről, senkitől sem zavartatva adhatta be a labdát, ám az lecsúszott a lábáról, így Mészáros kivághatta.
51. perc: Coulibaly
ment el a jobb szélen, beadása azonban gyengére sikerült, Leandro mentett.
46. perc:
A szünetben Coulibaly állt be Kulcsár helyére a Debrecenben, Ramírez helyett pedig Leandro a Fradiban.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek. Jó volt az iram, vezetett a Ferencváros. 1–2
41. perc: Szakály
a jobb oldalról, az oldalvonal közeléből ívelt be szabadrúgást. Nalepa röviden fejelte ki, így Korhut elé pattant a labda, aki 15 méterről erős lövést küldött kapura, de Dibusz védeni tudott.
36. perc: Hajnal
végezhetett el szabadrúgást 26 méterről, de a beívelés mindenkinek a lába előtt elsuhant, így jutott Radosevichez.
33. perc: Dilaver
a jobb oldalon, a tizenhatos jobb sarkáról lőhetett tiszta helyzetből, ám nagyon fölé ment a labda.
24. perc: Varga R.
labdát szerzett, majd gyorsan passzolt Radóhoz, aki 15 méterről, jobbal lőtt, Radosevic azonban bravúrral védett.
21. perc: ÚJRA VEZETETT A FERENCVÁROS! Hajnal
indult meg mélységből, remekül került helyzetbe, de még jobbat keresett, és Varga Roland elé játszott, aki 6 méterről, jobbal az üres kapu bal oldalába passzolta a labdát. 1–2
17. perc: Szakály
beívelését Holman fejjel csúsztatta 8 méterről kapura, Dibusz viszont nagyot mentett a bal saroknál.
16. perc: Hajnal
szöglete csavarodott középre veszélyesen, de Varga József kifejelte a labdát.
12. perc: Varga Roland
ment el a jobb szélen, befelé cselezett, majd ballal, 9 méterről a jobb kapufát találta el.
10. perc: Máris egyenlített a DVSC! Horváth Zsolt
szerzett labdát a félpályánál, Szakállyal kényszerítőzött, majd Holman elé került a labda, ő felnézett, és a támadást követő Horváth elé játszott, aki hét méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 1–1
7. perc: VEZETETT A FERENCVÁROS! Varga Roland
jobb oldali beadása Lázárról lepattant, éppen Lamah elé, aki köszönte a lehetőséget, és 5 méterről, jobbal a kapuba gurított. 0–1
2. perc: Lamah
lőtt 12 méterről Ramírez átadása után, de a lövés négy méterrel ment el a bal kapufa mellett.
1. perc: Elkezdődött a meccs, a zöld-fehérben játszó Ferencváros kezdett.

A kezdés néhány percet csúszott, de hamarosan elindult a találkozó. A meccset a Vasas új edzője, Michael Oenning, valamint a Mezőkövesd szakvezetője, Pintér Attila is figyelte.

ELŐZMÉNYEK

A Ferencváros vonattal ment Debrecenbe, a Nyugati pályaudvaron és a vonaton készült képeket ITT lehet megnézni.

A Debrecen ma aláíró új szerzeménye, Ognjen Djelmic bemutatkozik a Ferencváros ellen.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A DVSC-NÉL
Érkezők: Ognjen Djelmic (boszniai, szabadon igazolható, legutóbb Zeljeznicar – Bosznia-Hercegovina), Holman Dávid (FTC, az ősszel kölcsönben Lech Poznan – Lengyelország), Takács Tamás (DVTK)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Kertész Tamás (Békéscsaba), ifj. Sándor Tamás (Balmazújváros)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Kovács Lóránt (romániai, U. Cluj – Románia)
Távozók: Balogh Norbert (US Palermo – Olaszország), Zsidai László (Puskás AFC)
Kölcsönbe távozók: Geoffrey Castillion (holland, Puskás AFC), Sós Bence (Mezőkövesd), Szilvási Péter (Mezőkövesd)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Bódi Ádám (Videoton FC), Szécsi Márk (Nyíregyháza)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:
Florian Trinks (német, Greuther Fürth – Németország)
Holman Dávid (Lech Poznan – Lengyelország)
Kiszemeltek: Otigba Kenneth (magyar-nigériai, Heerenveen – Hollandia)
Távozók: Kurucz Péter (érdeklődnek iránta: Kisvárda), Haraszti Zsolt (Videoton FC), Holman Dávid (DVSC)
Kölcsönbe távozók: Csilus Ádám (Soroksár), Haris Attila (Soroksár), Kunsági Roland (Soroksár)