Felkészülés: a Videoton négy góllal legyőzte a litván bajnokot

2012.01.22. 17:58
Nikolics juttatta előnyhöz a Videotont (Fotó: vidi.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton nemzetközi felkészülési mérkőzésen 4–0-ra legyőzte a litván bajnok FK Ekranaszt a marbellai edzőközpontban. A fehérváriak góljait Nemanja Nikolics, Walter Lee, a próbajátékon lévő Morris Enete és Evandro szerezték.

A 14. percben Álvaro Brachi tekert 30 méterről kapura, lövése a keresztlécen csattant. Később Torghellle Sándornak is akadt egy helyzete, ám a Honvédtól érkező csatár nem tudott a hálóba találni. A 36. percben Nikolics kapott remek labdát a litvánok tizenhatosának vonalánál, majd a kimozduló kapus mellett a kapuba helyezett. 1–0

A fordulás után Tomás Tujvelt tornáztatták meg a litvánok: a Videoton kapusa a 18 méterről elvégzett szabadrúgást ütötte ki. Az 58. percben növelte előnyét a fehérvári együttes: Oliveira beadása átszállt Torghelle feje fölött, így lett jó Walter Lee-nek, aki öt méterről bombázott a kapuba. 2–0

Giedriusz Tomkeviciusz taposta meg a 65. percben Sándor Györgyöt, amiért kiállította a játékvezető. Az emberelőnyben lévő Videoton a 73. percben az egyik próbajátékosának góljával már hárommal vezetett: Morris Enete fejelt a hálóba mintegy kilenc méterről. 3–0

A 86. percben Evandro Brandao állította be a 4–0-s végeredményt: Sándor György passzát váltotta gólra a tizenhatoson belülről. 4–0