Felkészülés: a Videoton egy hatost vágott a Vasasnak

2013.07.24. 12:17
A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton felkészülési mérkőzésen 6–1-re legyőzte a másodosztályú Vasast. A fehérváriaknál Nikolics Nemanja és Zé Luis is duplázott, illetve betalált Juhász Roland és Hudák Martin is.

A vasasfutballclub.hu tudósítása szerint a 11. percben Kleinheisler László két csel után tisztára játszotta magát a tizenhatoson belül, majd keresztbe lőtte a labdát, a hosszún érkező Nikolics Nemanja egy lépésről gurított a Vasas hálójába. A 22. minutumban ugyanez volt a forgatókönyv, Kleinheisler passzát ismét Nikolics váltotta gólra, ezúttal 11 méterről. 2–0Nikolics Nemanja egy lépésről gurított a Vasas hálójába. A 22. minutumban ugyanez volt a forgatókönyv, Kleinheisler passzát ismét Nikolics váltotta gólra, ezúttal 11 méterről. 2–0

A szünetre így kétgólos előnnyel vonulhatott a Videoton, amely sort cserélt a második játékrészre. Az 56. percben egy kontrából növelte előnyét a fehérvári csapat: Filipe Oliveira bal oldali beadását Zé Luis stukkolta a jobb alsóba. 3–0

Két minutummal később szépített az angyalföldi együttes: a csereként beálló Ádám Martin 18 méterről a bal alsóba tekert. A 68. percben eldöntötte a találkozót a Videoton: Oliveira újabb remek beadását ismét Zé Luis vágta a hálóba. 4–1

A fehérváriak nem álltak meg, az utolsó tíz percben újabb két gólt szereztek: előbb Hudák Martin emelt 30 méterről az üres kapuba egy rossz felszabadítás után, majd Gyurcsó szabadrúgását követően Juhász Roland fejjel állította be a végeredményt. 6–1

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Videoton–Vasas 6–1 (2–0)

Felcsút, 200 néző. Vezette: Závodka
Videoton: Calatayud – Szolnoki, Caneira, Vinícius, Mamadu – Tóth B., Sándor Gy. – Álvarez, Kleinheisler, Kovács I. – Nikolics N. II. félidő: Pajovics – Paraíba, Juhász, Szekeres, Stopira – Vítor Gomez – Zsótér (Hudák, 73.), Oliveira, Gyurcsó – Torghelle, Zé Luis
Vasas: Németh G. – Horváth L. (Görgényi, 46.), Izing (Nagy G., 46.), Schulz, Engel – Gál (Ádám, 46.), Horia (Recklet, 46.) – Szedlár (Jákó, 61.), Cseke, Boda (Nagyházi, 72.) – Zamostny
Gólszerző: Nikolics N. (11., 22.), Zé Luis (56., 68.), Hudák (80.), Juhász (86.), ill. Ádám (58.)
Forrás: vasasfutballclub.hu