Eurofutball: új klubja bemutatta a Fradiból érkező játékost

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.06.14. 15:46
Egy ideje sejthető volt, és szerdától immár hivatalos: a Ferencvárostól a szezon végén távozó Michal Nalepa a Lechia Gdanskban folytatja a pályafutását. A 24 éves labdarúgó négy esztendőre írt alá a lengyel bajnokság legutóbbi negyedik helyezettjének.

„A Magyarországon eltöltött három év során értékes tapasztalatokat gyűjtöttem, sok játéklehetőséget kaptam, így pillanatnyilag több meccsem van a magyar NB I-ben, mint az Ekstraklasában – idézi a Lechia honlapja Michal Nalepát. – Nagyon sokat tanultam Thomas Dolltól, akivel az első pillanatban megtaláltuk a közös hangot. Rengeteg szép emléket hoztam magammal Magyarországról: először is ott született meg a fiam, de nagyon megszerettem a magyar embereket, az ottani konyhát is.”Michal Nalepát. – Nagyon sokat tanultam Thomas Dolltól, akivel az első pillanatban megtaláltuk a közös hangot. Rengeteg szép emléket hoztam magammal Magyarországról: először is ott született meg a fiam, de nagyon megszerettem a magyar embereket, az ottani konyhát is.”

„A Fradi a legnépszerűbb klub Magyarországon, de a futball iránti érdeklődés Lengyelországban sokkal nagyobb – folytatta az Üllői úti szerződése lejártával szabadon igazolható védő. – Nemcsak infrastruktúrában és marketingben jár előrébb a lengyel bajnokság, hanem futballban is. Magyarországról is követtem az itthoni eseményeket, tudom, hogy itthon magasabb a színvonal. A Lechia ajánlatát megkapva egy pillanatig sem haboztam, hiszen egy folyamatosan fejlődő, nagy szurkolótábor támogatta, szép terveket dédelgető klubról van szó, amelyben remélhetőleg sikereket érek majd el.”

A lengyel bajnokságban július 15-én kezdődik az új szezon.

Legfrissebb hírek

Bódog Tamás: Megmutatta a Fradi, hogy nem véletlenül készülhet Európa-liga-nyolcaddöntőre

Labdarúgó NB I
19 órája

A tavasz legjobb csapata teher nélkül futballozhat a címvédő FTC ellen

Labdarúgó NB I
2026.03.08. 11:15

Sportország: Orosz Pál szerint a Ferencvárost nem a „magyarszabályra” építették

Labdarúgó NB I
2026.03.08. 08:25

A tavaszi tabellát vezető Nyíregyháza 16 év után győzné le újra otthon az FTC-t

Labdarúgó NB I
2026.03.06. 13:13

Dibusz Dénes: Bárhogy is alakulnak a következő hetek, engem semmi sem ér felkészületlenül

Labdarúgó NB I
2026.03.06. 09:20

A Fradi eladási bevételei révén az NB I a horvát és a szerb élvonalat is megelőzte ezen a télen

Labdarúgó NB I
2026.03.05. 17:53

Ezúttal nem volt kérdés, a Ferencváros öt gólt szerezve jutott be a Magyar Kupa elődöntőjébe

Labdarúgó NB I
2026.03.04. 21:48

„Az én szívem Horvátországért dobog” – Franko Kovacevic nem akar magyar válogatott lenni

Magyar válogatott
2026.03.04. 17:03
Ezek is érdekelhetik