Egygólos előnyben a Loki, a Vidi és a Pécs is

2011.11.30. 19:04
Nagy csatában került előnybe a Videoton a Haladás ellen (Fotó: Németh Ferenc)
A DVSC-Teva labdarúgócsapata jobb kezdésének és helyzetkihasználásának köszönhetően 2–1-re legyőzte a Kecskemétet a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Adamo Coulibaly és Korhut Mihály találatával húsz perc után 2–0-ra vezetett a Loki, és a sok helyzetet kidolgozó kecskemétiek közül csak Bori Gábor tudott válaszolni a második félidőben. A Videoton Dusan Vasziljevics góljával egygólos előnyt harcolt ki hazai pályán a Haladás ellen. A DVTK–Győri ETO és a Békéscsaba–Ferencváros összecsapás döntetlenre végződött, így mindkét párharcban izgalmasnak ígérkezik a szombati visszavágó.

KECSKEMÉT–DVSC-TEVA

A remek bajnoki zárás után a DVSC-Teva a Magyar Kupában is győzelmi reménnyel lépett pályára a Kecskemét vendégeként, ugyanakkor a hajdúságiak óvatosan kezelték a mérkőzést, s nem véletlenül: az előző szezonban a KTE búcsúztatta a Lokit a kupából, méghozzá meglehetősen könnyedén, kettős győzelemmel (3–0, 3–1).

A kecskemétieken azonban érződik, hogy nincs minden rendben – ezt nyilvánvalóan bizonyítja Tomiszlav Szivics búcsúja a klubtól –, s az első percekben ez hibákban is megmutatkozott. Yannick Mbengono három perccel a kezdés után még csak a jobb oldali kapufát találta el, két perccel később azonban már vezetett a DVSC.

Selim Bouadla lőtt 20 méterről kapura, ám a fogható labda kipattant Németh Gábor „vaspáncéljáról”, a lecsorgó labdára természetesen Adamo Coulibaly reagált a leggyorsabban. 0–1

Az első kecskeméti lehetőségre a 19. percig kellett várni, amikor Vladan Szavics lőtt kapásból, ám a labda a jobb oldali kapufa mellé ment. Szinte az ellentámadásból növelte előnyét a vendégcsapat: a kritikus zónában eladott labdára Korhut Mihály csapott le, könnyed csellel küldte el Gyagya Attilát, majd jobbal a kapu közepébe helyezett. 0–2

A második gól után változott a játék képe, a Kecskemét folyamatosan egyre nagyobb mezőnyfölénybe került, Foxi Kethevoama be is találta a kapuba, ám a gólt les miatt nem adták meg, majd Litsingi jobb oldali beadása után Gyagya fejelt az üres kapu fölé. A legnagyobb helyzet azonban Lencse László előtt adódott, de öt méterről ő sem találta el a hétméteres, gyakorlatilag üres célpontot.

A szünetben Kulcsár Tamás helyére Luis Ramos állt be, nyilvánvalóan a középpályás védekezést stabilizálandó, ennek ellenére a második félidőben könnyedén egyenlíthetett volna a hazai gárda. Az 55. percben sikerült is a szépítés, miután Bori Gábor szabadrúgásból, 24 méterről szépen tekert a jobb alsó sarokba. 1–2

Az újabb kecskeméti találat azonban csak nem akart megszületni, Lencse hiába próbálkozott rengeteget, és az utolsó percekre hiába próbálkozott már kétszer annyiszor a kapu bevételével a KTE, újabb gólnak nem örülhetett a publikum, mert Litsingi lövése után a labda a kapu fölé szállt a 79. percben, míg Lencse az utolsó percekben sem tudott kifogni Nenad Novakovicson. A DVSC értékes, 2–1-es győzelmet könyvelhet el Kecskeméten, és ezzel megtette az első lépést a továbbjutás felé.

KECSKEMÉTI TE–DVSC-TEVA 1–2

(A Sport Televízió felvétele)

KONDÁS ELEMÉR A FUTÓMUNKÁT KRITIZÁLTA

MTK BUDAPEST–PÉCSI MFC

Az MTK Németh Krisztiánnal a soraiban fogadta a Garami József számára oly kedves Pécsi MFC-t. A két együttes játéka között az első félidőben nem igazán érződött az osztálykülönbség, sőt talán a hazaiak előtt adódott több lehetőség. A második félidő közepén azonban kezezés miatt büntetőhöz jutott a pécsi csapat, és Regedei Csaba a kapu bal alsó sarkába helyezve vezetést szerzett a vendégeknek (0–1). A gól után megélénkült a mérkőzés, a hazaiak kerültek mezőnyfölénybe, ám a pécsiek védelme állta a rohamokat, így egygólos előnnyel várhatják a visszavágót.

VIDEOTON–HALADÁS

A Videoton dolgozott ki több helyzetet a mérkőzés elején, és a 22. percben meg is tudta szerezni a vezetést. Walter Lee passzolt a védők kihagyását kihasználó, középen betörő Dusan Vasziljevics elé, aki átvétel után droppból lőtt a jobb felső sarokba. 1–0

Nem sokkal később a Haladás válaszolhatott volna, ám Tóth Péter fejese kijött a kapufáról, majd Álvaro Brachi is a pálya kellékét találta el szabadrúgásból.

A második félidő elején Berger József kiállította a Nikolics Nemanja ellen szabálytalankodó Guzmics Richárdot, így emberelőnybe került a Vidi, amely azonban úgy sem tudta kihasználni a létszámfölényt, hogy a cserék közül beállt André Alves és Sándor György is a támadásokat erősítendő.

A mérkőzést követően a Nemzeti Főügyészség emberei előállították Aczél Zoltánt, a Haladás vezetőedzőjét.

DIÓSGYŐRI VTK–GYŐRI ETO FC

Diósgyőrben – mintegy 5500 néző előtt – a vendégek előtt adódott az első igazán nagy helyzet, Dudás Ádám fejese után nagy bravúrral védett Rakaczki Bence kapus. Az enyhe hazai fölény a 34. percben gólban is megmutatkozott: Gohér Gergő adta be balról középre a labdát, ahol Lippai Ákos érkezett, és a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1–0

Nem sokat késett a válasz, a győri akció is a bal oldalon futott, majd jó befejezés következett Jarmo Ahjupera révén, így egyenlített az ETO. 1–1

A fordulás után inkább a DVTK volt mezőnyfölényben, de a győriek fegyelmezetten játszottak, jól kontráztak, és olykor jól csalták az időt, így döntetlennel ért véget az összecsapás.

BÉKÉSCSABA–FERENCVÁROS

A Békéscsaba defenzív felfogása nem könnyítette meg a Ferencváros dolgát, hiszen a viharsarkiak hazai pályán is egyértelműen a kontrákra rendezkedtek be. A Fradi ennek megfelelően szinte az egész összecsapáson mezőnyfölényben játszott, ám a támadói ezúttal nem csillogtak, és nem tudták feltörni a hazai reteszt.

Pölöskey Péter előtt adódott a mérkőzés egyik legnagyobb helyzete, ám fejese után az oldalhálóban kötött ki a labda, majd a hajrában Liban Abdi is hiába próbálta meg bevenni a hazai kaput. A gól nélküli eredmény így inkább a csabaiaknak kedvez, persze esélye csak akkor lehet Pásztor József tanítványainak az Albert Flórián Stadionban, ha képesek lesznek gólt is szerezni.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
KECSKEMÉTI TE–DVSC-TEVA 1–2 (0–2)
Kecskemét, 400 néző. Vezette: Bognár T. (Takács G., Butkai)
KECSKEMÉT: Németh G. – Bori, Gyagya, Koszó, Forró (Urbán P., a szünetben) – Csukics (Patvaros, 77.), Szavics – Gyurcsó (Pekár, 75.), Litsingi, Foxi – Lencse. Megbízott edző: Szabó István
DVSC: Novakovics – Nikolov, Simac, Mészáros N., Korhut – Varga J. – Bódi, Boudla (Szilágyi, 49.), Yannick (Ferenczi J., 84.) – Kulcsár T. (Ramos, a szünetben), Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Coulibaly (0–1) az 5., Korhut (0–2) a 20., Bori (1–2) az 55. percben
Szabó István: – Az első húsz percben nagyon kiütközött, hogy nem összeszokott a védelmünk. Utána már sokkal jobban játszottunk, és mindent megtettünk legalább a döntetlen elérésért. Csapatom hozzáállására nem lehet panaszom.
Kondás Elemér: – Az első félidőben azt játszottuk, amit szerettünk volna. A második félidőben nagyon támadott a Kecskemét, de jól védekeztünk. Amiért jöttünk, azt elértük.
MTK BUDAPEST–PÉCSI MFC 0–1 (0–0)
Budapest, Hidegkuti Stadion 400 néző. Vezette: Iványi Z. (Albert I., Kormányos)
MTK BUDAPEST: Groppioni – Hajdu S., Kálnoki Kis, Szekeres A., Vadnai – Vukmir – Könyves (Frank R. 68.), Macura (Vass P. a szünetben), Ladányi, Csiki (Pál A., a szünetben) – Németh K. Szakmai igazgató: Garami József
PMFC: Dibusz – Simonfalvi, Lantos, Todorovics, Marovics – Zeljkovics (Pintér A., 57.), Scsepanovics – Demjén, Regedei, Pákolicz (Frőhlich, a szünetben, Andorka, 85.) – Bajzát. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Gólszerző: Regedei (11-esből, 0–1) a 66. percben
Garami József: – Jó néhány helyzetet kidolgoztunk, de a gólt a Pécs szerezte.
Mészáros Ferenc: – Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk, a szünetben próbáltuk rendezni a sorokat, és a második játékrészben már masszívabbak voltunk. A továbbjutáshoz azonban sokkal jobb játékra lesz szükség a visszavágón.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–FERENCVÁROS 0–0
Békéscsaba, 7000 néző. Vezette: Fábián M. (Demeter, Horváth R.).
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kerekes (Mészáros L., 11.), Kállai, Makra, Juhász Gy. – Balázs J. (Fülöp, 76.), Balogh M., Pozsár, Szélpál – Leucuta, Tchana (Sztrunga, 86.). Vezetőedző: Pásztor József
FERENCVÁROS: Jova – Jovanovics, Balog Z., Klein, Junior – Otten – Hakola, Józsi, Abdi (Rósa D., 81.) – Somalia (Lisztes, 68.), Pölöskey. Szakmai igazgató: Détári Lajos
Pásztor József: – Méltó partnerei voltunk a Ferencvárosnak. Mezőnyben jobbak voltak a vendégek, de mindkét oldalon adódtak helyzetek, így reális a döntetlen.
Détári Lajos: – Az első félidőben még bennünk volt a Diósgyőri mérkőzés, nem voltunk elég frissek. Szombaton viszont már szeretnénk továbbjutni.
DVTK–GYŐRI ETO FC 1–1 (1–1)
Diósgyőr, 5500 néző. Vezette: Andó-Szabó (Vámos T., Tóth V.)
DVTK: Rakaczki – Vadász, Gal, Rakovics, Gohér – Abdouraman – Takács P., Lippai, Arze (Bacsa, 69.) – Seydi, Tisza (Carreno, 87.). Vezetőedző: Benczés Miklós
GYŐR: Molnár P. – Takács Á., Fehér Z., Sztanisics, Völgyi – Kiss M., Pilibaitis – Koltai T. (Dinjar, 89.), Trajkovics (Tokody, 89.), Dudás Á. (Windecker, 75.) – Ahjupera. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Lippai (1–0) a 34., Ahjupera (1–1) a 36. percben
Benczés Miklós: – Fontos volt, hogy a Ferencváros elleni mérkőzés után a csapat egy másik arcát mutassa meg. Ez megtörtént, harcoltunk, küzdöttünk, és nyitott maradt a továbbjutás kérdése.
Csertői Aurél: – Rendkívül harcos, a körülményekhez képest jó mérkőzést játszottak a csapatok. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de a kupa speciális küzdelem. A lélektani előny a mi oldalunkon van, de élni is kell vele szombaton.
VIDEOTON–HALADÁS 1–0 (1–0)
Székesfehérvár, 923 néző. Vezette: Berger J. (Forgács A., Medovarszki J.)
VIDEOTON: M. Bozsovics – Brachi, Vinícius, Caneira, H. Sánchez – Gosztonyi (Evandro, a szünetben), Tóth B. (Alves, 65.), Vasziljevics (Sándor Gy., 73.), Mitrovics, Walter – Nikolics N. Vezetőedző: Paulo Sousa
HALADÁS: Rózsa – Schimmer, Nagy II G., Guzmics, Tóth P. – Nagy I G. (Devecseri, 85.), Rajos, Búrány, Sipos N.– Horváth A. (Ugrai, 52.) – Oross (Sluka, 93.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Vasziljevics (1–0) a 22. percben
Kiállítva: Guzmics (buktatta Nikolics Nemanját) az 55. percben