Egy kapushiba két pontjába került a Szolnoknak

2011.03.08. 16:27
Küzdelmes meccsen a fehér mezes Pápa egy pontot hozott el Szolnokról – kérdés, örülnek-e ennek a vendégek (Fotó: Fuszek Gábor)
Pontosztozkodással végződött a labdarúgó NB I 17. fordulójából elhalasztott Szolnoki MÁV FC–Lombard Pápa összecsapás: a sereghajtó 2–2-t játszott a középmezőnyben tanyázó ellenfelével, és továbbra is hiába vár október 23. óta tartó bajnoki nyeretlenségi szériája megszakítására.

Gyönyörű napsütés várta a mintegy 200 kilátogató nézőt a labdarúgó NB I 17. fordulójából elhalasztott Szolnok–Pápa összecsapásra. A hazaiak mindössze nyolc pontot szereztek a korábbi 17 meccsük során, így messze leszakadva a mezőnytől az utolsó helyen állnak – egy Pápa elleni sikerrel kicsit közelebb jöhettek volna a másik kieső helyet elfoglaló Siófokhoz.

Az éjszaka még fagyos, majd napközben felmelegedett talajon eleinte sokat csúszkáltak a játékosok. A Szolnok jobban alkalmazkodott a körülményekhez, így a meccs elején több veszélyes támadást vezetett.

Mégis a Pápa szerezte meg a vezetést a 27.percben. Szolnoki szemszögből nézve elég szerencsétlen pillanat volt: egy bedobás után Máté Péter kezére pattant a labda, Takács János játékvezető nem habozott, büntetőt ítélt. Goran Marics magabiztosan ballal a bal felső sarokba lőtt. 0–1

A gól után a Pápa kicsit visszavett, a vendégek magabiztosan passzolgattak hátul, de ráfáztak a „lazulásra”. A 39. percben egyenlített a Szolnok, Vukomanovics beívelését Némedi Norbert nagy erővel a hálóba lőtte. 1–1

Ha nem lett volna a két gól, akkor egy nem túl eseménydús félidőnek lettek volna tanúi a nézők, mert alapjában véve nem volt túl nagy iram – a félidőig már nem változott az állás.

A második játékrész is eléggé álmosan kezdődött. A mezőnyjáték dominált, nem forogtak veszélyben a kapuk, a középpálya nagyjából negyvenméteres sávját ritkán hagyta el a labda.

A Szolnok ébredt előbb: Zsolnai Róbertet lerántották a pápai tizenhatoson belül, Takács azonnal a tizenegyespontra mutatott. Némedi higgadtan a bal alsó sarokba lőtte a labdát, megszerezve második gólját a találkozón. 2–1

Nem örülhetett sokáig a hazai csapat, mert tíz perccel később Bárányos Zsolt szabadrúgásból betalált. Melnicenko védhette volna a 30 méterről leadott lövést, ám rosszul ért a labdába, így az a kapuban kötött ki. 2–2

A nagy kapushiba két pontjába került a Szolnoknak, amely nem tudta megszakítani hosszú nyeretlenségi sorozatát – alighanem egyik csapat sem elégedett a döntetlennel, amely a kiegyenlített találkozó alapján igazságos.

1. Videoton FC 18 12 4 2 35–17 +18 40
2. Ferencvárosi TC 18 11 1 6 32–24 +8 34
3. Paksi FC 17 9 4 4 31–23 +8 31
4. ZTE FC 18 9 3 6 34–28 +6 30
5. Kaposvári Rákóczi 18 9 2 7 28–25 +3 29
6. DVSC-TEVA 17 8 4 5 30–25 +5 28
7. Lombard Pápa Termál FC 18 8 3 7 32–33 –1 27
8. Kecskeméti TE-ERECO 18 8 10 34–37 –3 24