Dzsembori a Csallóközben, álomgól Debrecenben

2019.02.16. 23:44
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk.

• Munkatársaink ott voltak Dunaszerdahelyen, ahol hivatalosan is átadták a DAC új otthonát. A jeles alkalomból egész napos dzsembori zajlott a csallóközi településen, és a remek hangulatot csak fokozta, hogy a kezdőrúgást az olimpiai bajnok úszónő, Hosszú Katinka végezte el. Az Iron Lady nagy különbségű hazai győzelmet tippelt, ám a jóslata ez alkalommal nem jött be, így az éllovas Slovan tovább növelte előnyét. Hogy a DAC magyar játékosai miként élték meg a vereséget, az is kiderül riportunkból.
• Munkatársaink ott voltak Dunaszerdahelyen, ahol hivatalosan is átadták a DAC új otthonát. A jeles alkalomból egész napos dzsembori zajlott a csallóközi településen, és a remek hangulatot csak fokozta, hogy a kezdőrúgást az olimpiai bajnok úszónő, Hosszú Katinka végezte el. Az Iron Lady nagy különbségű hazai győzelmet tippelt, ám a jóslata ez alkalommal nem jött be, így az éllovas Slovan tovább növelte előnyét. Hogy a DAC magyar játékosai miként élték meg a vereséget, az is kiderül riportunkból.

• Még jó néhány forduló hátra van az OTP Bank Liga 2018–2019-es idényéből, de jó eséllyel megtippelhető, hogy megszületett a bajnokság gólja, amely aztán majd az év végi gólszépségversenynek is a favoritja lehet. A szerzője ráadásul egy mindössze 18 éves debreceni futballista, Zsóri Dániel, aki ollózva lőtte a labdát a Ferencváros kapujába. A nagyváradi születésű labdarúgó elmesélte lapunknak, hogyan emlékszik e parádés találatra.

• Egyik csapás a másik után érte a Magyar Kupa-sorozatban a Szolnok férfi kosárlabdacsapatát, két kulcsemberét is elvesztette az Olaj az előcsatározások során. Mégis eljutott a döntőig, és szombat délután Győrben elképesztő akaraterőről tanúbizonyságot téve megvédte elsőségét. Igaz, ebben szerepe volt annak is, hogy a Falco meglehetősen enerváltan kezdte a mérkőzést. A szombathelyiek immár hatodszor maradtak alul az MK fináléjában, a piros-feketék nyolcadik elsőségüket ünnepelték.

• Edzőt váltott – az idény során immár második alkalommal – az Atomerőmű férfi kosárlabdacsapata. Az új szakvezetőt jól ismerik Pakson, hiszen harmadszor tér vissza az Atom együtteséhez. Ráadásul Dzunics Braniszlavval jeles sikert is elért korábban a gárda: 2009-ben bajnoki aranyérmet nyert. Az 54 éves tréner idény közben távozott Székesfehérvárról, és saját bevallása szerint ebben a bajnokságban már nem akart leülni egyetlen kispadra sem. Hogy miért gondolta meg mégis magát, kiderül írásunkból.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
1 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
Tegnap, 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
Tegnap, 0:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik