Diósgyőr–Haladás? Csak a szokásos!

2014.05.04. 16:20
Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott (Fotó: Gy. Balázs Béla)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Diósgyőri VTK hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Szombathelyi Haladással. A találkozó krónikájához tartozik, hogy Halmosi Pétert a 93. percben kiállították.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Szombathelyi Haladás 1–1 (Kosztics 17., ill. Dvorschák 32.)

Óriási elánnal kezdtek a vendégek, már az első percben kapuja elé szögezték a Diósgyőrt, és egészen elképesztő módon a 4. perc elején már az ötödik szögletet végezhette el a vasi együttes, miután Tóth távoli lövése egy hazai játékost is érintve a lécről fölé pattant.

A 6. percben aztán már fél tucatnál járt a szombathelyi szögletszámláló, Tóth újabb távoli próbálkozását Radosnak kellett szögletre paskolnia.

Az első negyedórához közeledve aztán a vendégek nyomása fokozatosan csökkent, és a hazaiak is átmerészkedtek a felezővonalon, leginkább Gosztonyi szabadrúgásai jelentettek ekkor veszélyt. Annyira, hogy a 17. percben meg is szerezte a vezetést a DVTK, Kosztics előzte meg a jobb oldali szabadrúgásnál Iszlait, és fejelt a bal alsóba (1–0).

Támadásban maradtak a hazaiak, és továbbra is Gosztonyi megmozdulásai hordozták magukban az újabb gól lehetőségét, míg a vendégek beadásokkal próbálták meg eredménytelenül feltörni a diósgyőri reteszt.

A 32. percben aztán a vendégek hetedik szöglete már meghozta az áttörést, Halmosi tekerése után a hosszún érkező Dvorschák a megtorpanó Rados mellett a hálóba talált (1–1).

Ezt követően ismét a szombathelyiek akciói következtek, hogy aztán megint forduljon a mérkőzés képe, és Kosztics kerüljön ismét a középpontba, előbb feldobta magát a tizenhatoson belül, sárgáért cserébe, majd Gosztonyi beadása után a kapuba fejelt. Csakhogy ezt az akciót már megállította a játékvezető, és végül kifelé jött szabadrúgás.

A játékrész utolsó jeleneteként Grumics került ziccerbe William Alves belöbbölt passza után, de már nem tudott ellőni Rózsa mellett – igaz, ha passzol a mellette érkező Barczinak, utóbbinak csak az üres kapuba kellett volna lőnie.

A fordulást követően az első igazán nagy lehetőség a szünetben csereként beálló Futács előtt alakult ki Vadász nagyszerű jobb oldali akciója után, de Rózsa védeni tudta közeli lövését.

Egy órányi játékhoz közeledve ismét közel került az újabb vezető gólhoz a Diósgyőr, de Gosztonyi 22 méteres szabadrúgása centikkel elkerülte a bal felső sarkot, majd a 66. percben az addig talán legnagyobb ziccer alakult ki Bacsa előtt, de Rózsa ismét bravúrral védett.

A második félidőben szinte csak védekezett a Haladás, a hazaiak pedig leginkább Futács révén alakítottak ki lehetőségeket, de újabb gólt már nem tudtak szerezni, így sorozatban negyedik alkalommal végeztek egymással ikszre a felek (1–1).

A mérkőzés végén előbb a csereként beálló Marjanovic szenvedett súlyosnak tűnő sérülést, de így sem fejezte be hátrányban a DVTK, mivel a 93. percben Halmosi egy felesleges szabálytalanság miatt megkapta második sárgáját is.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Ha valamikor győzelmet érdemeltünk, akkor az ma volt. Tényleg jól játszottunk, de ezek az emberek nem hagyták, hogy nyerjünk. Ez nem véletlenül történt: mindenki tudja, hogy kinek a legjobb ez az eredmény. Gratulálok a saját csapatomnak. Többet nem akarok erről mondani, de annyira látványos volt, a nem megadott szabályos gólnál például. Akkor inkább mondják meg, hogy hányadikok leszünk, és akkor nem izgulunk” – mondta Tomiszlav Szivics a televízió kamerája előtt.

„Jól kezdtük a meccset, akkor kaptunk gólt, amikor uraltuk a játékot. Kapufát rúgtunk, voltak lehetőségeink. A Diósgyőr úgy szerzett gólt, hogy nem is volt helyzete. Szerintem megérdemelten viszünk haza egy pontot" – mondta Artner Tamás a meccs után.

1. DVSC-Teva 27 16 8 3 62–30 +32 56
2. Győri ETO 27 15 8 4 44–30 +14 53
3. Videoton FC 27 14 6 7 48–29 +19 48
4. Ferencváros 27 14 6 7 42–32 +10 48
5. Haladás 27 12 9 6 36–28 +8 45
6. Diósgyőri VTK 27 11 10 6 40–35 +5 43
7. Pécsi MFC 27 11 8 8 38–33 +5 41
8. Budapest Honvéd 27 9 6 12 33–33 0 33