A DVTK emberhátrányban fordított a Honvéd ellen

2014.09.20. 16:45
Nagyot küzdött a DVTK a Honvéd ellen (Fotó: Korponai Tamás)
Fordulatos mérkőzésen a DVTK hazai pályán 2–1-re legyőzte a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 8. fordulójában. Az első félidőben emberhátrányba került a DVTK Antal Botond kiállítása miatt, a Honvéd a vezetést is megszerezte Hidi Patrik révén, de a házigazda a fordulás után megfordította a találkozót, Bognár István és Takács Tamás volt eredményes.

1. FÉLIDŐ

Jobban kezdte a mérkőzést a Honvéd, amely a 7. percben megszerezhette volna a vezetést: Youla került helyzetbe Job emelése után a bal oldalon, ám a támadó nyolc méterről lábon lőtte Antal Botondot. Egy perccel később tűzijáték alakult ki a hazai kapu előtt, Traoré lövését blokkolták, majd Alcibiade gurított le Portillának, ám az ő kísérletébe is beleléptek.

A 15. percben Youlát ugratták ki a bal oldalon, a támadó megtolta volna a labdát a kapujából kimozduló Antal Botond mellett, ám a kapus kézzel sodorta el a labdát a tizenhatoson kívül, így Szabó Zsolt játékvezető kiállította a diósgyőri kapust. Tomiszlav Szivics vezetőedző Barczi Dávidot áldozta fel, hogy be tudja hozni Ivan Radost a kapuba. A cserével egyébként négy perc ment el a mérkőzésből...

A megítélt szabadrúgás után Vécsei Bálint törte el a labdát, így lett jó Kandia Traorének, aki akrobatikus mozdulattal a hálóba lőtt hét méterről. Szabó Zsolt elsőre gólt ítélt, majd asszisztensével tanácskozva megváltoztatta döntését és visszavonta azt, mivel Traoré lesen tartózkodott a lövés előtt. A visszajátszáson látszott, hogy Vécsei labdája egy Honvéd-játékoson pattant meg, így valóban les volt.

Az emberelőnyben futballozó Honvéd akarata érvényesült inkább a pályán, ám sokáig úgy tűnt, hogy nem születik gól az első félidőben. De Hidi Patrik ezt máshogy gondolta: a Honvéd középpályása megtolta a labdát középen, majd 30 méterről a jobb alsóba lőtt, Ivan Rados azért benne volt ebben a gólban(0–1).

A hosszabbítás negyedik percében megszerezte a vezetést tehát a Honvéd, mely így nyugodtabban jöhetett ki a második félidőre.

2. FÉLIDŐ

Paprikás lett a hangulat a fordulás után, rengeteg szabálytalanság jellemezte a játékot a második félidőben. A játékrész elején Kádár Tamást és Alcibiadét is ápolni kellett, utóbbi egy jókora kötéssel a fején tudta folytatni a játékot, miután összefejelt a válogatott védővel. Percekkel később Elek Ákost is ápolni kellett, de ő is folytatni tudta a játékot.

Az 57. percben a nagyon akaró DVTK büntetőhöz jutott: Takács Tamás emelt egy labdát Griffiths elé, aki átvette és kapura fordult volna, ám Marku a kezénél fogva lerántotta. Szabó Zsolt játékvezető elsőre továbbot intett, ám kicsivel később meggondolta magát, és befújta a tizenegyest. Az ítéletet Bognár István hajtotta végre, aki higgadtan lőtte ki a bal alsót a jobbra vetődő Kemenes Szabolcs mellett(1–1).

Mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, a 76. percben Portilla távoli lövését piszkálta ki Rados a keresztléc alól. A 86. percben az emberhátrányban futballozó DVTK talált be: Bognár István dobta ki a bal szélre Griffithsnek a labdát, a támadó lövését nyolc méterről védte Kemenes, ám a labda visszapattant a DVTK csatárához, aki ezúttal élesen középre lőtte a labdát, Takács Tamás pedig az ötösről az üres kapuba belsőzött(2–1).

A hajrában mindent megtett a Honvéd az egyenlítésért, ám Hidi Patrik kihagyta a legnagyobb ziccert, hét méterről ugyanis nem tudott betalálni, Rados nagy bravúrral hárította lövését. Így a DVTK emberhátrányban fordított, és győzött a Honvéd ellen.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Budapest Honvéd 2–1 (Bognár 59. – 11-esből, Takács 86., ill. Hidi 45+4.)