Vezetett a Honvéd, de a DVTK nyert; 7 meccs, és nem Rossi az edző

2014.04.05. 13:55
Bacsa Patrik (jobbra) gólpasszal járult hozzá a DVTK sikeréhez (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Diósgyőr 2–1-es győzelmet aratott a Budapest Honvéd otthonában. A fővárosiak szereztek vezetést a 9. percben, a vendégek azonban fordítottak, és 2013. október 19. után újból nyerni tudtak a bajnokságban idegenben.

A kezdőrúgást Pisont István, az MLSZ U18-as válogatottjának szövetségi edzője végezte el a Polgári Platform „Szurkoljunk a rasszizmus ellen!” kampánya keretében.

A Honvéd indította jobban a mérkőzést, többet birtokolta a labdát, és korán meg is tudta szerezni a vezetést. A 9. percben Hidi Patrik jobb oldali szabadrúgását követően Emiliano Bonazzoli csúsztatta meg a labdát, ami a jobb oldali kapufáról pattant Borisz Zsivanovics elé, aki három méterről fejelt a kapuba. 1–0

A gól után is a hazaiak maradtak lendületben, de a diósgyőriek a félidő közepén némileg váratlanul egyenlítettek. A 21. percben egy gyorsan végigvitt kontra végén Gosztonyi András ugratta ki remek ütemben Bacsa Patrikot, aki önzetlenül kiszolgálta Futács Márkót, akinek ezt követően hét méterről kellett az üres kapuba lőnie, ami sikerült is neki. Utána azonban lent maradt a földön, mert a menteni igyekvő Patrick George Ikenne-King csúnyán elkaszálta, később mind a két játékost le kellett cserélni sérülés miatt. 1–1

A második félidőben sokáig nem változott az eredmény és a játék képe, de aztán a 60. percben a DVTK-nak megint sikerült a semmiből gólt szereznie. Gosztonyi András bal oldali szabadrúgását követően a labda a keresztlécet találta el, a kipattanó labda pedig a néhány másodperccel korábban beállt Zoran Kosztics testéről csorgott be a bal alsó sarokba, Zsivanovics már nem tudott menteni. 1–2

Több gól nem született, a diósgyőriek sorozatban a hatodik idegenbeli bajnokijukon már nem maradtak nyeretlenek, míg a Honvéd veretlenül megvívott négy hazai bajnoki után kapott ki újra a Bozsik József Stadionban.

Marco Rossi: Nyugi, hét meccs, és már nem vagyok edző!

NB I
23. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Diósgyőri VTK 1–2 (Zsivanovics 9., ill. Futács 21., Kosztics 60.)

ROSSI: MÉG HÉT MECCS, ÉS NEM ROSSI AZ EDZŐ
„Természetesen mérges, ideges vagyok – kezdte meccs utáni értékelését Marco Rossi, a Honvéd trénere a Duna Tv kamerái előtt. – A futballban ez jelenti a különbséget. A Diósgyőrnek két helyzete volt, azokat mind belőtte. Mi sorra dolgoztuk ki a lehetőségeket, de nem rúgtuk be ezeket. Ha az edző a probléma, akkor ez könnyen megoldható, egyszerűen el lehet mozdítani. Már bocsánat, de van egy-két idióta a lelátón, aki nem érti, hogy a Honvéd ilyen. A lehetőségekhez mérten kell értékelni azt, ami van. Más csapatoknak nagyobb lehetőségei vannak, a Honvédban ez a hullámzás benne van. Mi abból, ami van, abból a lehető legtöbbet kihozzuk. Ez igazából csak egy-két személynek szólt, a közönség nagyobbik része továbbra is támogatja a csapatot, ezt lehetett látni. Nem tudom megmondani, mi lesz a Honvéd következő meccsének eredménye, de a a problémánk láthatóan az, hogy nem tudunk gólt szerezni."

„Ráéreztem a cserére – humorizált Tomiszlav Szivics, a DVTK szakvezetője a győztes gólt szerző Zoran Kosztics beküldése kapcsán. – Türelmes játékot terveztünk, tudtuk, hogy a Honvéd is taktikusan játszik. Kivártunk a saját lehetőségeinkig. Nagyon sok meccsünk volt ebben a hónapban, ezt is bele kellett kalkulálnunk a játékunkba. Nem haltunk bele a szépségbe, de nagyon hasznosan futballoztunk, s megérdemelten győztünk. Tizenöt-tizenhat játékossal kell gazdálkodnunk mind a három fronton, ez nagyon kevés. A miskolci közönség mindig szép játékot és győzelmet vár. Persze mi is azt szeretnénk, de ekkora kerettel ez nem lehetséges. Ez a csapat soha nem szerepelt még három fronton, nem szokta meg, hogy három naponta mérkőzést kell játszania. Hosszú idő után végre nem lesz hétközi meccsünk, tudjuk frissíteni majd a csapatot. Ma a három pont volt a legfontosabb, a Honvéd ellen pedig egy bajnokság alatt hat pont nem olyan rossz. Soha nem mondtam, hogy dobogósok leszünk, persze, hogy mi a célunk, az más. A kupában megpróbáljuk kiharcolni a nemzetközi porondon való indulást, ami nagyon nagy dolog lenne. Ennek a csapatnak van karaktere, amikor kellett ezt meg is mutatta. Nem szabad elfelejteni, hogy káoszban kezdtük a szezont, tíz játékos volt az alapozásnál. Rövid idő alatt kellett kialakítanunk a keretet, s belátom, akkor hibáztunk. Reálisan kell nézni az egészet. A bajnokságban saját kezünkben a sorsunk, a Magyar Kupában és a Ligakupában is a legjobb négy között vagyunk. Azt gondolom, ha türelmesek leszünk, akkor lesz szép játék is."

Rossi a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón azt is kifejtette, hogy a következő szezonban már nem ő lesz a Honvéd vezetőedzője. „Szeretném megnyugtatni a szurkolókat, hogy már csak hét meccs van és már nem Rossinak hívják a Honvéd edzőjét. De, ha a tulajdonos úgy dönt, akkor erre már előbb is sor kerülhet."