A Siófok ellen tört meg a pécsi átok

2012.11.03. 18:21
A PMFC nagy küzdelemben jutott három ponthoz hazai pályán (fotó: Pozsonyi Zita)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a Pécsi MFC a sereghajtó Siófokot fogadta. A vendégek Pál Szabolcs góljával szereztek vezetést a 17. percben, de Bajzát Péter a 30. percben egyenlített. A 66. percben a játékvezető kiállította a siófokiak védőjét, Mogyorósi Józsefet, s ezután a 79. percben Solomon Okoronkwo révén a pécsiek megszerezték a győztes gólt, s így több mint tizenegy hónap után tudtak újra nyerni hazai pályán. A végén a csereként beállt Demjén Gábor is a kiállítás sorsára jutott, de ez már nem változtatott az eredményen.

A Balaton-parti gárda eddig mindössze három pontot gyűjtött a bajnokságban, s messze leszakadva az utolsó helyen áll a tabellán, azaz a pécsiek számára kötelezőnek tűnt a győzelem. Csakhogy ők meg odahaza gyengélkednek. Eddig mindössze két pontot szereztek hazai pályán a bajnokságban, s legutóbb csaknem egy éve, november 26-án győztek pályaválasztóként.

Ez utóbbit erősítendő, az első kapura lövési kísérlet a vendégek, egészen pontosan Kecskés Tamás nevéhez fűződött, aki azonban a kapu mellé lőtt. A 17. percben pedig meg is szerezték a vendégek a vezetést, igaz ehhez Dibusz Dénes kapus hibájára is szükség volt, aki Fejes András beívelt szabadrúgása után éppen Pál Szabolcs elé öklözte a labdát, aki köszönte szépen, s balról, 8 méterről, jobbal, a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0–1).

A gól igencsak felpaprikázta a hazaiakat, leginkább Bajzát Pétert, aki az utolsó hazai siker alkalmával mesterötöst szerzett a Vasas ellen. Előbb ugyan Solomon Okoronkwo beadását követően négy méterről a kapu mellé lőtt, ám a 30. percben – ha nehezen is – megszelídítette a Wittrédi Dávid által neki szánt labdát, s miután három védő sem tudta szerelni, 15 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (1–1).

A második félidő első lehetősége Wittrédi előtt adódott, de ő 15 méterről mellé lőtt, nem így a túloldalon Melczer Vilmos, akinek löketét Dibusznak kellett szögletre mentenie. Ezt követően Jirí Krejcí fejelt a kapu fölé, majd a 66. percben következett a meccs újabb fordulópontja, amikor Mogyorósi József rúgott Zoran Zeljkovic után, a játékvezető pedig piros lappal „jutalmazta” a magáról megfeledkező védőt.

Ezután siófoki részről volt még egy ígéretes szabadrúgás, amit Dibusznak kellett védenie, de aztán előbb Bajzát a kapufát találta el közvetlen közelről, majd a 79. percben Wittrédi jobb oldali beadása után ugyanő csúsztatta tovább a labdát, amely így Okoronkwóhoz került, aki 12 méterről, jobbal, a kapu bal alsó sarkába lőtt (2–1).

A vendégek már nem tudtak újítani, pedig a 86. percben újra egyenlő lett a létszám, miután a csereként beállt Demjén Gábor megkapta második sárga lapját, így a pirosat is, de az eredmény már nem változott, s így a pécsiek több mint tizenegy hónap után győztek újra hazai pályán.

PMFC-MATIAS–FGSZ SIÓFOK 2–1