A hosszabbításban mentett pontot a Vidi

2010.04.04. 19:33
Nagy küzdelem után döntetlen a rangadón (Fotó: Veres Viktor)
A Soproni Liga 21. fordulójának záró mérkőzésén és egyben rangadóján nem tudott visszavágni az őszi vereségért a Videoton a ZTE-nek. Egy szöglet után André Alves szerezte meg a fehérvári együttes vezető gólját az első félidő hajrájában, erre a csereként beálló Balázs Zsolt válaszolt a második játékrész elején, a hajrában pedig Darko Pavicsevics az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőből előnyhöz juttatta a hazaiakat. Az emberhátrányban játszó vendégek azonban a hosszabbításban Elek Ákos fejes góljával döntetlenre mentették a mérkőzést.

Kilenc pont választotta el a két csapatot a forduló előtt, mégis rangadónak titulálhattuk a Zalaegerszeg és a Videoton húsvétvasárnapi randevúját. Mindkét csapat jól menetel eddig tavasszal, ezért is várhattunk parázs összecsapást a találkozótól.

Nem is csalódtunk, azonban az első percekben kevés igazi helyzet alakult ki a mérkőzésen. A 15. percben szép támadást vezetett a Vidi: André Alves ment a bal oldalon, a középre tett labdát Nemanja Nikolics készítette le Sándor Györgynek, aki Farkas II Balázsnak játszotta ki, a fiatal játékos levitte az alapvonalig, a visszagurításából Sándor lőtt kapura, Vlaszák Géza pedig lábbal védett.

Farkas II igen aktív volt a mérkőzésen, két perccel az előző helyzet után egyedül törhetett kapura, de Vlaszák hárított. Ezután inkább mezőnyjáték folyt a pályán, egészen a hajráig, amikor megszerezte a vezetést a Videoton.

A 40. percben Farkas II-nek adták be kapásra egy bal oldali szöglet után, aki a tizenhatos előteréből lőtt, Vlaszák csak kiütni tudta, Alves eszmélt legkorábban, és felvarrta a felsőbe. (0-1)

A folytatásban több lehetősége volt a vendégeknek a második gól megszerzésére (Nikolics egy ízben kapufát is fejelt), de nem éltek ezekkel. A labdarúgás törvényszerűségei most is beigazolódtak, fordított ugyanis a ZTE.

Tulajdonképpen az első kaput eltaláló lövésből a csereként beálló Balázs Zsolt egalizált. (1-1 ) Illés indította fejjel Balázst, aki kilépett két védő között, és Sebők Zsolt alatt lőtt a kapuba.

A 80. percben Andic szabálytalankodott utolsó emberként Darko Pavicseviccsel szemben, amiért büntetőt ítélt Kassai Viktor, a fehérvári hátvédet pedig kiállította. A sértett végezte el az ítéletet, akinek meg is kellett ismételnie a lövést, de higgadt maradt és megszerezte a vezetést a hazaiaknak. (2–1)

A fehérvár azonban emberhátrányban sem adta fel, és a 92. percben Elek Ákos fejesével egalizálni tudott. (2–2) A Vidi így sem tudott visszavágni az őszi verségért, de legalább az egy pontnak örülhetnek.

MEZEY SZERINT FOLYTATÓDIK A VIDEOTON ELLENI HADJÁRAT
 „Először is magunkat intéztük el, 1–0-nál számos nagy lehetőséget hagytunk ki, ami megbosszulta magát. Másodszor Kassai intézett el minket, egy ilyen büntetővel, és kiállítással. Kassai mögött hatalmas nemzetközi tapasztalat van, ezután az ítélet után hetekig n nem lenne szabad mérkőzést vezetnie. Nem vagyok elégedett a pontszerzéssel, hiszen folytatódik a Videoton elleni hadjárat…” – nyilatkozta Mezey György a mérkőzés után.

„Emberelőnybe kerülve sem kezdtünk el játszani, így a Videoton egyenlíteni tudott. Az első játékrészben a vendégek lejátszottak minket a pályáról, ám a második félidőben főleg erőből, célfutballt játszva fel tudtunk jönni” – mondta ezt már Csank János.