A Honvéd helyzeteiből az Újpest rugdosta a gólokat

2011.05.14. 16:57
Négyszer örülhettek az újpesti játékosok Kispesten (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 29. fordulójának első szombati mérkőzésén az Újpest remek első félidei játékának is köszönhetően 4–1-re győzött a Budapest Honvéd otthonában. Jarmo Ahjupera a 9. percben szépen lőtte ki a bal felső sarkot, majd Balogh Balázs és Balajti Ádám talált az üres kapuba. A második félidőben Danilo ugyan szépített, de Rajczi Péter a 88. percben bebiztosította a vendégek győzelmét.

Napfényes, remek futballidőben kezdődött a Budapest Honvéd és az Újpest FC összecsapása a Bozsik Stadionban. A 4. percben előnybe kerülhetett volna a hazai csapat, amikor Lukas Zelenka lépett ki a hibázó újpesti védők közül, de beérték, így már csak belekotort a labdába, amelyet Balajcza Szabolcs védett.

Válaszként a lila-fehérek megszerezték a vezetést. Moreiráról pattant vissza a labda Nikola Mitrovicshoz, aki Jarmo Ahjuperához passzol, az észt támadó pedig 15 méterről védhetetlenül kilőtte a jobb felső sarkot. 0–1

A következő percek ígéretes lehetőség nélkül zajlottak, jobbára a mezőnymunka dominált, de sok hibával játszottak a csapatok. A 30. percben Danilo egyenlíthetett volna, de a brazil csatár a lefejelt labdát akrobatikus mozdulattal a kapu mellé lőtte.

Az események ezután felgyorsultak. Előbb Hidi Patrik távoli lövését védte Balajcza, majd Ivancsics Gellért lövése ment alig fölé. A kihagyott helyzetek után Ahjupera ugratta ki Lázárt, aki lövés helyett Balogh Balázshoz passzolt, a fiatal középpályás pedig öt méterről az üres kapuba továbbított. 0–2

Az újabb gól azonban nem fogta meg a kispestieket. Hajdú Norbert lapos lövése csak centikkel kerülte el a bal alsó sarkot, majd egy percen belül Ivancsics erős lövése csattant a két kapufa találkozásánál. Bár érett a Honvéd gólja, az Újpest találat be ismét. A 41. percben Mitrovics emelte be a labdát a védelem mögül kilépő Baloghhoz, akinek lövését Kemenes Szabolcs ugyan még bravúrral védte, ám a kipattanót Balajti Ádám az üres kapuba pofozta. 0–3

A második játékrész is újpesti góllal kezdődhetett volna, de Balogh lövés helyett vissza akarta adni a gólpasszt Lázárnak, ám a védők menteni tudtak. A sok pontatlan passzt és szabálytalanságot követően az 57. percben futballt is láthattak a nézők, amikor a Honvéd szépített.

A tizenhatoson belül Nagy Gergő gurította vissza a labdát Danilo elé, aki 14 méterről, laposan a kapu közepébe lőtt. 1–3

A hazai találat azonban nem hozta meg a szurkolók által várt kispesti áttörést. Ismét a mezőnymunka és a pontatlanság vette át a főszerepet, csupán Szalai Vilmos első NB I-es pályára lépésének tapsolhattak az újpesti szurkolók. Az augusztusban a huszadik életévét betöltő labdarúgó a Mainz magyar válogatott játékosának, Szalai Ádámnak az öccse.

A hajrában aztán közelebb kerülhetett volna a Budapest Honvéd ellenfeléhez, de Ivan Lovric fejese után a labda a keresztlécen csattant, Sorin Botis közeli bólintása pedig a kapu mellé ment. Mészöly Géza csapata ezután többször is eldönthette volna a három pont sorsát, de Lázár Bence és Rajczi Péter kísérletét Kemenes bravúrral védte.

A 88. percben viszont már ő sem tudott segíteni. Lázár kiváló kiugratásával Rajczi lépett ki, kicselezte a kapust, majd jobbal az üres kapuba helyezett. 1–4

1. Videoton FC 28 17 7 4 57–27 +30 58
2. Paksi FC 29 16 5 8 50–35 +15 53
3. Ferencvárosi TC 28 14 4 10 46–42 +4 46
4. Debreceni VSC-TEVA 29 12 10 7 52–41 +11 46
5. Zalaegerszegi TE FC 29 13 6 10 48–46 +2 45