A Haladástól is kikapott albérletében az Eger

2012.11.24. 18:08
A szünet után két gól a Haladás javára döntött az Eger ellen (fotó:
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a tizenötödik helyen álló Egri FC a tizenharmadik Szombathelyi Haladást fogadta. A gól nélküli és eseménytelen első félidőt követően a vendégek Ugrai Roland és Andorka Péter révén gyorsan kétgólos vezetést szereztek. A hajrában Németh Norbert ugyan szépíteni tudott, de egyenlíteni már nem sikerült az egrieknek.

Amint azt a tabellán elfoglalt helyezések is mutatják, két, kiesés elől menekülő gárda találkozott az Illovszky-stadionban. Főleg az egriek számára lett volna létfontosságú a három pont megszerzése, hiszen már hat egység a hátrányuk a bentmaradást jelentő 14. pozícióban álló Pápával szemben.

Ehhez képest a szokásos bunkerfocijukat játszották, és szinte teljesen átengedték az irányítást a szombathelyieknek. Akik éltek is a lehetőséggel, ám a 16-os közelében az ő tudományuk is elfogyott, az egri kontrák pedig gyakorlatilag el sem nagyon jutottak a Haladás térfeléig, így gyakorlatilag valamirevaló helyzet nélkül telt el az első félidő. Az egyik oldalon Radó Andrásnak és Halmosi Péternek, a másikon Goran Vujovicsnak volt egy lövése a kapu fölé.

Szerencsére a szünetben az edzők változtattak a taktikán, aminek köszönhetően az egriek Jirí Kabele révén már a 47. percben nagy helyzetbe kerültek – és hagytak ki. Gól viszont a túloldalon született, igaz, hathatós egri közreműködéssel. Az 53. percben Ugrai cselezgetett a 16-os jobb oldalánál, majd annak csücskétől jobbal lőtt, amelynek útjába Jasmin Mecinovic tette bele a fejét, becsapva a már elmozduló kapusát, így a labda a kapu bal oldalában kötött ki (0–1).

Négy perccel később Radó lőtt 14 méterről, s a labda megint egy védő fején pattant meg, most azonban nem a kapuba, hanem Andorkához került, aki az ötös jobb oldali csücskénél mellel átvette azt, majd jobbal a kapu jobb felső sarkába bombázott (0–2).

Az egriek ezek után jóval aktívabbakká váltak, kisebb helyzeteket ki is tudtak dolgozni, de vagy nem találták el a kaput, vagy Rózsa Dániel védett magabiztosan. Továbbra is a túloldalon hordoztak sokkal nagyobb gólveszélyt a támadások: előbb Andorka szerezhetett volna újabb találatot, majd Radó, de a labda mindkétszer a kapu fölé szállt.

A 83. percben aztán mégis eredménnyel jártak a hevesiek: a csereként beállt Horváth Zoltán adta be jobbról a labdát, amelyet a hosszú oldalon érkező Németh – Schimmer Szabolcsot megelőzve – estében, három méterről lőtt a kapu jobb alsó sarkába (1–2).

Szépíteni tehát sikerült, egyenlíteni azonban már nem, így továbbra is nagy bajban van az újonc csapat, a szombathelyiek viszont a nyolcadik helyig léptek előre.