A Győr hiába egyenlített a hajrában, a Pápa ünnepelhetett

2011.04.26. 20:08
Marics (Pápa) gólja döntötte el a mérkőzést (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Lombard Pápa a Győri ETO FC-t fogadta. Az első játékrészt egyértelműen a vendégek irányították, de a szünet után Véber György más felfogásban küldte csapatát a pályára, és a Pápa a 65. percben Bárányos Zsolt révén vezetést szerzett. Az ETO Lasha Totadze szabadrúgásával egyenlített a hajrában, de a Lombard nem adta fel, ennek jutalmául az utolsó utáni pillanatban Goran Marics megszerezte a győzelmet a házigazdáknak.

A középmezőny két erős csapata találkozott egymással kedden a Perutz Stadionban. A Győr az előző fordulóban saját hibájából veszített két pontot, a Pápát viszont a listavezető döngölte földbe négygólos győzelemmel, így mindkét csapatban dolgozhatott a bizonyítási vágy. Az ETO Csertői Auréllal a kispadján ugyan még nem kapott ki, de a szakvezető is nehéz mérkőzésre számított előzetesen, hiszen a pápai gárda hazai pályán kemény ellenfélnek bizonyul tavasszal.

SZAVAZÁS

Jelentős előnyre tett szert az NB I-ben a listavezető Videoton. Lát arra esélyt, hogy bármely rivális megelőzze a fehérváriakat?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A mérkőzés elején nem igazán tudták a csapatok, hogyan jussanak a kapuk közelébe. Beívelésekkel próbálkoztak, de a sokat próbált hátvédsoroknak egyik oldalon sem okozott gondot a támadások semlegesítése. Az első nagyobb lehetőség az ETO előtt adódott, miután Rati Alekszidze játszott össze Koltai Tamással, aki tíz méterre a kaputól lövésre szánta el magát és a bal kapufát találta el.

A továbbiakban is a vendégek maradtak a kezdeményezőbbek. Valentin Babic és Koltai próbálkozott egy-egy távoli lövéssel, de csak a kapu melletti reklámtáblákat találta el. Marko Dinjar egy kis szöglet után kanyarította kapura a labdát, amit Szűcs Lajos nem mert fogni, inkább a mezőnybe öklözte.

A félidő végén a hazaiak is villantottak Heffler Norbert révén, aki jobb oldali beadás után fejelt nem sokkal a léc fölé közvetlen a kapu elől. Koltai azonnal válaszolt a helyzetre, a tizenhatos sarkáról ismét a jobb kapufa mellé lőtt.

A második félidő elején már egyértelműen a Lombard támadott többet. Bárányos Zsolt találta el a kapufát, a kipattanót pedig még mindig értékesíthette volna Goran Marics, de az ötös vonaláról a kapust találta telibe.

A 65. percben végre góllá érett a hazaiak próbálkozása. Gyenisz Rebrik sprintelt el a bal oldalon, majd a jobb oldalt álló Bárányoshoz ívelt, aki a kapufát érintve kapásból bombázta a jobb alsó sarokba a labdát (1–0).

A pápaiak nem ültek rá az eredményre, tovább támadtak. Nagy Sándor beadását Rebrik a bal alsó felé lőtte, Sztevanovics azonban vetődve hárítani tudott. Marics szabadrúgásánál is szükség volt a kapus lélekjelenlétére, a léc alá tartó labdát bravúrral ütötte a kapu fölé.

A meccs végén felpörögtek az események, miután a Győr a semmiből talált egy gólt. Lasha Totadze a 88. percben értékesítette az Alekszidze buktatásáért megítélt szabadrúgást (1–1). A Lombard azonban nem adta fel, és a 92. percben Marics is betalált, nem is akárhogy. A támadó a vendégtérfél közepén szerzett labdát, majd végigcselezte magát a védelmen, és a tizenhatoson belülre jutva a kapu közepébe bombázott (2–1).

A hazaiak ezzel a hetedik helyre léptek előre, és a végjátékban beleszólhatnak a dobogó mögötti helyezésekbe is. Az ETO jelenleg a 11. helyen áll, de csak egy pontra van a hetedik pozíciótól.

1. Videoton FC 25 16 5 4 50–22 +28 53
2. Paksi FC 25 13 4 8 41–32 +9 43
3. Ferencvárosi TC 24 13 2 9 37–33 +4 41
4. Kaposvári Rákóczi 24 12 3 9 38–34 +4 39
5. ZTE FC 24 11 4 9 40–38 +2 37
6. DVSC-TEVA 24 10 7 7 45–37 +8 37
7. Lombard Pápa Termál FC 25 10 4 11 37–43 –6 34
8. Kecskeméti TE-ERECO 25 11 14 42–45 –3 33