A Győr hajrában szerzett góllal verte meg az Újpestet

2010.11.28. 19:47
Az időjárás megnehezítette a csapatok és a pályamunkások dolgát
Ugyan Fuad Bugerra góljával vezetett a Győri ETO az Újpest ellen a labdarúgó NB I 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, azonban a fővárosiak Simon Krisztián találatával egyenlítettek. A sokáig döntetlenre álló meccset végül a 86. percben Nicolas Ceolin egy remek fejessel nyerte meg a Győrnek.

Két olyan csapat találkozott egymással vasárnap késő délután az ETO Parkban, amelyeknek játékoskeretük alapján az első ötben lenne a helyük, ám az őszi szezonban nem szerepeltek jól. A szakadó hóesésben először a meccs előtt a 13. helyen álló Győr került helyzetbe, de az őszi szezon legjobb kapusának választott újpesti Balajcza Szabolcs előbb Marko Dinjar, majd Linas Pilibaitis lövését védte bravúrral.

A 12. percben gólt is láthattak a nézők, de Völgyi Dániel közeli találatát Iványi Zoltán játékvezető – jogosan – érvénytelenítette. Ezután sokáig nem sok említésre méltó esemény történt, a nehéz talajon sokat csúszkáltak a játékosok.

A 27. percben egy kis kényszerszünetet rendelt el a bíró, ugyanis a tizenhatosok vonalait meg kellett tisztítani. A pár perces pihenő a zöld-fehéreknek tett jót, ugyanis átvették a mérkőzés irányítást. Egy hosszú felívelésre Szokol Zsolt és Marko Dinjar indult el, de Balajcza is kilépett a kapujából kissé feleslegesen. A labdát Dinjar megszerezte, az üres kapura lőtt, de a védők menteni tudtak.

A 41. percben pedig megszerezte a vezetést a Rába-parti csapat. Egy felívelést Rati Alekszidzének fejeltek le, aki egyedül törhetett kapura, a tizenhatoson belül az üresen érkező Fuad Bugerrához passzolt, aki a kapu közepébe lőtt 10 méterről. 1–0

A Rába-partiak akár két gólos előnnyel is mehettek volna szünetre, de Bugerra a lefújás előtt Balajczába lőtte a labdát.

A küzdelemből az ETO jött ki győztesen
(Fotó: Németh Ferenc)
A küzdelemből az ETO jött ki győztesen (Fotó: Németh Ferenc)

A második játékrészben mindkét kapu előtt voltak lehetőségek. Hazai oldalon Bugerra újabb ziccerét védte ismét bravúrral Balajcza, majd Alekszidze lapos kísérletét is hárítani kellett, míg az Újpesttől Tisza próbálkozását fogta biztosan Sztevanovics.

A továbbra is szakadó hóban már a vendégek irányították a meccset, amelynek a 61. percben született meg az eredménye. Egy szögletet Sztevanovics pontosan Simon Krisztián elé öklözött, a fiatal játékos pedig szép mozdulattal a kapu jobb oldalába lőtt. Ezzel a lilák közel másfél év után vették be ismét a győriek kapuját.

A folytatásban a vendégek akár több gólt is szerezhettek volna, de Tisza és Rajczi lövéseit Sztevanovics nagy bravúrokkal védte. A kimaradt lehetőségek a 86. percben megbosszulták magukat, amikor is Marinelli beadását Nicolas Ceolin fejelte hat méterről a kapuba.

A kellemetlen időjárás ellenére a második félidő jó játékot hozott, a Győr győzelmét pedig jobb helyzetkihasználásának köszönheti.

GYŐRI ETO–ÚJPEST 2–1