A Fradi legyőzte a Vasast az Albert-stadionban

2009.08.11. 20:01
A Ferencváros továbbra is száz százalékos a labdarúgó Ligakupában, miután kedd késő délután Igor Pisanjuk és Rósa Dénes góljaival 2-1-re megverte a Vasast.

A kép csalóka, Rósa (hátul) ritkán szorult háttérbe a Vasas ellen

A Ferencváros és a Vasas kedd késő délután csapott össze az Albert-stadionban a labdarúgó Ligakupában az ötödik fordulóból előrehozott mérkőzésen. A hétvégén a Nyíregyháza ellen vereséget szenvedő zöld-fehérek ebben a sorozatban még száz százalékosak.

Ennek megfelelően kezdődött a találkozó: a második percben Rósa Dénes beadása után kellett figyelniük a Vasas védőinek, majd két perccel később Lipcsei Péter jobb oldali beadása után Fülöp Noel fejelte a kapufára a labdát.

A 13. percben aztán már gólt is sikerült szereznie a zöld-fehéreknek: Bojan Mamic adott jó labdát Igor Pisanjuknak, aki nem hibázott a kapussal szemben, a bal alsóba lőtt.

A 36. percben már kétgólos volt a Fradi előnye, miután az előbb még gólt szerző Pisanjuk ezúttal gólpasszt adott. A jobb oldalról adta be a labdát, és az érkező Rósa a kapuba fejelt.

Az első félidőben nem esett több gól. A második játékrész elején továbbra is a Fradi uralta a játékot, de a 72. percben mégis a Vasas talált be. Dékány Dániel ugratta ki Marton Attilát, aki a hazaiak kapujába pörgette a labdát.

Több találat már nem született a meccsen, így a Ferencváros továbbra is megállíthatatlan, igaz, csak a Ligakupában.

LABDARÚGÓ LIGAKUPA

A-CSOPORT, 5. FORDULÓ

FERENCVÁROS-VASAS 2-1 (2-0)

Albert-stadion, 1500 néző. Vezette: Takács J. (Kelemen, L. Tóth)

FTC: Megyeri - Joaquin, Sinnott, Csiszár, Fülöp N. (Papp M., 70.) - Vass M. - Rósa D. (Sváb, 70.), Lipcsei, Tóth B. (Nyilasi B., 82.) - Pisanjuk, Mamics (Kovács I., 70.)

Vezetőedző: Bobby Davison

VASAS: Tulipán - Balog Zs. (Szűcs L., 74.), Gáspár J., Kovács G. (Görgényi, a szünetben), Birinyi (Villám, 29.) - Dobrics (Szűcs P., a szünetben), Bakos Sz. - Kincses, Marton, B. Tóth - Divics (Dékány, a szünetben)

Vezetőedző: Mészöly Géza

Gólszerző: Pisanjuk (1-0) a 13., Rósa D. (2-0) a 36., Marton A. (2-1) a 72. percben