A DVTK a 85. percig vezetett Pakson, végül 3–1-re kikapott

2014.10.22. 17:55
Bacsa Patrik (balra) gólt szerzett, a Diósgyőr ennek ellenére is kikapott a Paks vendégeként (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 7. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Paks hazai pályán 3–1-re nyert a Diósgyőr ellen. A vendégek a 85. percig vezettek, de három perc alatt kicsúszott a kezükből a meccs, ennyi idő kellett Csertői Aurél csapatának a fordításhoz. A végeredményt a duplázó Bartha László állította be a 93. percben.

A 7. fordulóból elhalasztott mérkőzést, úgy tűnik, kísértette a sors, hiszen szerda éjjel nagy eső hullott újra Pakson, így a talaj megint távol állt a tökéletestől. A mérkőzésen már nem esett, cserébe erősen fújt a szél, ez is nehezítette a játékosok dolgát. Az időjárási körülményekhez a Paks alkalmazkodott jobban az első félidőben, többször is ígéretes helyzetbe tudtak kerülni a hazaiak. Jól példázza mindezt, hogy már a második percben megszerezhették volna a vezetést a zöld mezesek, Haraszti Zsolt 16 méterről leadott lövését azonban nagy bravúrral hárította Antal Botond.

A Diósgyőr jobbára csak védekezett az első 45 percben, alig-alig tudott eljutni Molnár Péter kapujáig, és ha sikerült is ez a vendégeknek, akkor képtelenek voltak helyzeteket kialakítani. A vendéglátók előtt a 39. percben nyílt újra komoly lehetőség a gólszerzésre, ám Antal hatalmas bravúrral fogta Simon András közeli fejesét, aki Haraszti szögletéből tudott veszélyeztetni.

Tomiszlav Szivics érezte is, hogy ez így nem mehet tovább, ezért a szünetben kettős cserére szánta el magát, Bognár István helyére Lazar Marjanovics, Gosztonyi András helyére pedig Georges Griffiths állt be. Ha nem is ezeknek a változtatásoknak köszönhetően, de a vendégek megszerezték a vezetést: az 56. percben Elek Ákos indította Bacsa Patrikot, aki négy védőt is átjátszott, és jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot 12 méterről. 0–1

Néhány perccel később jöhetett volna a gyors válasz, de Kecskés Tamás közeli fejesét Antal újabb hatalmas bravúrral hárította, míg Haraszti szögleténél a kapufa segítette ki a piros-fehéreket. A hazaiaknál pályára lépett egy újonc, Kesztyűs Barna, aki ma játszotta pályafutása első NB I-es találkozóját. A fiatal középpályás jól szállt be, több remek lövéssel is felhívta magára a figyelmet.

A gól azonban csak nem akart összejönni – egészen a 85. percig. Akkor Bartha bal oldali beadását Gévay Zsolt lőtte be közelről Antal kapujába (1–1). Három perccel később Bartha már gólszerzőként villogott, Bertus Lajos beadását félfordulatból vágta be a kapuba (2–1). A kegyelemdöfést is Bartha vitte be, a kitámadó ellenfél ellen szerezte meg második gólját, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Győzelmével a Paks fellépett a tabella harmadik helyére (pont a Diósgyőrt taszította le onnan), így magabiztosan várhatja a hétvégi bajnokit, amikor a listavezető Videoton fogadja.

ZAVARODOTTSÁG - HOMOKFOCI ÉS VISSZATÉRŐ HIT A RANGADÓN

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

„Ma nyújtottuk a legjobb játékunkat. Az első félidő első percétől kezdve uraltuk a játékot ezen a nagyon nehéz talajon. A mezőnyben jobbak voltunk az ellenfélnél. A sors igazságtalansága lett volna, ha elveszítjük ezt a meccset, de a srácok maximális odaadással végigbrusztolták, erőn felül teljesítettek és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. A nagyszámok törvénye alapján a huszadik helyzetet csak belőttük, de a végére kijött a különbség” – értékelt az MVM Paks vezetőedzője, Csertői Aurél a Sport Tv-nek.

„Most is olyan dolgok történtek, amelyeket nem könnyű megmagyarázni. A Paks ma este sokkal jobb volt nálunk, megérdemelte a győzelmet. Nekünk viszont van miről elgondolkozni. Nincs mit sajnálnunk. Azt gondoltuk, hogy a kontratámadásokban lehetünk veszélyesebbek, mert a Paks is ezt játssza. Ez ugyan sikerült, de amikor gólt szereztünk, akkor azt kértem a játékosoktól, hogy ne húzzuk magunkra az ellenfelet. Ez végül nem működött, mert a paksiak sok szögletet rúgtak, Antal Botondnak is nagyokat kellett védenie” – mondta a Diósgyőr mestere, Tomiszlav Szivics.