Prosser késői góljával verte meg a Szeged a Budafokot

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.11.05. 16:50
A szegedi Kővári Róbert (jobbról) a bal oldalon harcolt a budafokiakkal (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a Szeged a Budafokot látta vendégül, és Prosser Dániel 86. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte. Így már nyolc bajnoki óta veretlen a Tisza-parti csapat – ez a leghosszabb ilyen sorozat most a másodosztályban.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–BUDAFOKI MTE 1–0 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 824néző. Vezette: Katona Balázs (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)
SZEGED-CSANÁD GA:Molnár-Farkas – Könczey (Doncsecz, 65.), Szilágyi Z., Tóth B., Kővári (Nagy Zs., 85.) – Márkvárt – Haris, Nyári (Gajdos, a szünetben) – Papp Á. (Gera N., 65.), Palincsár (Prosser, 55.) – Borvető. Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
BUDAFOKI MTE:Gundel-Takács – Fekete (Németh, 76.), Lorentz, Horgosi, Fótyik, Kalmár O. (Horváth O., 51.) – Merényi (Vasvári, 68.), Kocsis B. – Szerető (Elek B., 76.), Csonka – Kovács D. (Nándori, 68.). Vezetőedző:Erős Gábor
Gólszerző: Prosser (86.)
Alekszandar Sztevanovics:
– Hosszú idő után végre az egész mérkőzést kontrolláltuk. Tudtuk, hogy a Budafok kontrákra rendezkedik be, és ezekből indulva igyekezne megbüntetni minket, de a saját játékunkat játszva számos helyzetet kialakítottunk, és ezeket ki is hagytuk, talán túlságosan idegesek voltunk. Sajnos csak egy gólt szereztünk, pedig többet érdemeltünk volna, de köszönöm a szurkolóknak, hogy végig velünk voltak. Nagyon fontos győzelem, nagyon fontos három pont.
Erős Gábor: – Lehet, hogy furcsa, amit most hallanak tőlem, de egy ilyen vesztes mérkőzés után is azt kell mondanom, hogy ezt a fajta Budafokot szeretném látni a továbbiakban. Szervezettek voltunk, ahogy a bajnokság elején, és nem érdemeltünk vereséget. A Szeged ugyan többet birtokolta a labdát, de nem tudott velünk mit kezdeni. Még tennünk kell azért, hogy a szerencse velünk legyen az ilyen meccseken.

Az egy ponttal tökéletesen elégedett lett volna a Budafok Szegeden, és ennek szellemében öt játékosból álló védőfalat húzott a kapuja elé. Ezt a hazaiak megpróbálták mindkét szélen feltörni, ám az első félidőben csak távoli lövésekig jutottak, ezek közül kettő találta el a kaput.

A második félidőben még inkább fokozta a nyomást a Szeged, s erőfeszítéseit a 86. percben két cserejátékosa révén győztes góllal koronázta meg: Doncsecz Levente a védők felett pörgette vissza kényszerítőből a labdát Prosser Dánielnek, aki nyolc méterről, kapásból a budafoki kapuba lőtt. 1–0

A Szeged immár nyolc mérkőzés óta veretlen, míg a Budafok nyeretlenségi sorozata ezzel hatmeccsesre nőtt.

18. Mosonmagyaróvár 14 1 3 10 10–33 –23 6

90+3. perc: vége a mérkőzésnek.

90+1. perc: Gajdos kapott sárgát a labda elrúgásáért.

90. perc: 3 perc a ráadás.

90. perc: Vasvári kapott sárgát szövegelésért.

Gundel-Takács (27) ezúttal nem tudta megőrizni a góltól a Budafok kapuját (Fotó: Gémes Sándor)

86. perc: GÓÓÓÓL! Doncsecz készítette le a labdát egy kényszerítő után Prossernek, akinyolc méterről, kapásból lőtt a kapuba, 1–0

85. perc: Kővári helyére Nagy Zs. érkezett.

76. perc: Elek B.és Németh érkezett Szerető és Fekete helyére.

69. perc: Borvető fejese gyenge volt, a kapus kezében kötött ki a labda.

68. perc: Merényihelyett Vasvári, Kovács D.helyett pedig Nándori érkezett.

66. perc: Kocsis B. kissé jobbra a kaputól szemben volt Molnár-Farkassal, 11 méteres lövését lábbal védte a kapus.

65. perc: Gera Norbert érkezett Papp Á., Doncsecz pedig Könczey helyett.

62. perc: Szilágyi Z. kapott sárgát egy elkésett belépőért.

55. perc: Palincsár helyett Prosser folytatja.

54. perc: Borvető pörgette mellé a labdát ígéretes helyzetben.

51. perc: Kalmár O.helyett Horváth O. érkezett.

50. perc: Palincsár beadása után Papp Á. fejelt fölé.

46. perc: cserélt a Szeged: Nyári helyett Gajdos érkezett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: vége az első félidőnek.

45+2. perc: Haris harmadik próbálkozása volt a legjobb, Gundel-Takács védte a labdát.

45. perc: 2 perc a ráadás.

44. perc: Csonka is sárgát kapott egy megállító faultért.

41. perc: Szerető kapott sárgát műesésért.

36. perc: Papp Á.lövését öklözte ki Gundel-Takács.

29. perc: Harispróbálkozott megint, de eltévesztette a bal alsó sarkot.

28. perc: Csonka ballal tüzelt, a labda Molnár-Farkas kezében kötött ki.

26. perc: Palincsárlopta a métereket balról befelé, majd lőtt a 16-os körívéről, a labda a bal alsó mellett mellett suhant el.

24. perc: Márkvárt passzolt az ötös sarkáról Borvető felé, a hazai támadó éppen csak beleért a labdába, amely így mellé csorgott.

15. perc: nyom a Szeged a védekező Budafok ellen.

2. perc: Haris vállalkozott lövésre jó 25 méterről, egy métert tévedett magasságban.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés. Piros szerelésben a Budafok, kék-feketében a hazaiak, akiknél négyen hiányoznak sérülés miatt: Daru Bence, Bíró Bence, Óvári Zsolt és Magyar Zsolt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hét bajnoki óta veretlen Szeged az öt bajnoki óta nyeretlen Budafok ellen.