Pontokat hagyott Szegeden az éllovas ETO

2023.10.22. 16:50
A szegedi Szilágyi Zoltán (balra) jól oldotta meg a feladatát (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia az éllovas ETO FC Győrt fogadta. A hazaiak egy szöglet után szereztek vezetést, majd a Győr szintén egy szögletet követően egyenlített (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–ETO FC GYŐR 1–1 (1–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 2372néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Nagy Viktor, Dobos Dávid)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Kővári, 82.), Szilágyi Z., Nagy Zs., Gera N. (Papp Á., 62.) – Nyári (Bíró B., 62.), Haris – Prosser (Tóth B., 62.), Márkvárt, Óvári (Borvető, 37.) – Gajdos. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
ETO: Ruisz – Szépe, Boldor (Diarra, 64.), Keresztes K. – Vera, Anton, Tóth R. (Vingler, 58.), Vianna – Bumba, Csóka (Kröhn, 58.), Skvarka (Riquelme, 80.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Borvető (40.), ill. Keresztes K. (53.)
Alekszandar Sztevanovics:
–Tudtuk, hogy az egyik legjobb kvalitású ellenféllel találkozunk, ám nagy elvárásokkal mentünk neki a mérkőzésnek. Megszereztük a vezetést, kezünkben volt a meccs, de visszatérő probléma, hogy nem tudjuk megőrizni a fókuszt a mérkőzés végéig. Büszke vagyok arra, ahogy játszottunk, többet érdemeltünk, de elégedett vagyok az eredménnyel.
Antonio Munoz: – Kilencven percen keresztül jó munkát végeztünk, végig kontrolláltuk a mérkőzést, bár amiért jöttünk, a siker elmaradt.

Jó mérkőzést játszott egymással a két csapat. A Győr agresszív letámadással kezdett, majd szépen lassan kijött a Szeged a szorításból, ám az első harminc percben nem volt kaput eltaláló lövés.

A 37. percben kényszerű csere után érkezett a pályára Borvető Áron, aki három perc múlva az első labdaérintéséből rögtön megszerezte a Szegednek a vezetést (1–0).

A második félidő elején rögtön megint komoly letámadással kezdett a vendégcsapat, ennek eredményeként ugyancsak szöglet után egyenlített is: a labda átszállt a röviden, Nagy Zsomborról pattant Keresztes Krisztián elé, aki négy méterről a hálóba kotorta a labdát, (1–1).

A Győr fokozta a tempót, még inkább beszorult a Szeged, de a folytatásban már nem tudta feltörni a kemény, határozott hazai védelmet.

18. FC Ajka121295–17–125

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek.

90. perc: 3 perc a ráadás.

88. perc: Bíró B. kapott sárgát.

83. perc: Nem unalmas a mérkőzés, ám főleg a középső harmadban jár a labda.

82. perc: Könczey helyett Kővári jött.

80. perc:Skvarka helyett Riquelme érkezett.

64. perc:Boldor helyett Diarra érkezett.

62. perc:Prosser helyett Tóth B., Gera helyett Papp Á., Nyári helyett Bíró B.érkezett.

59. perc: Prosser lapos passzából Borvető hat méterről nem találta el a bal felső sarkot.

59. perc: Csóka helyett Kröhn, Tóth R. helyett Vinglerérkezett.

58. perc: Vera jobb oldali beadása után Tóth R. fejelt fölé hét méterről.

53. perc: GÓÓÓÓL! Bal oldali győri szöglet után a védőkről Keresztes elé pattant a labda, aki közelről a kapuba kotorta, 1–1

52, perc: Skvarka lépett be a 16-oson belülre, jobbal lőtt, Molnár-Farkas bravúrral védett.

47. perc: Tóth R. 20 méteres lövése után a labda éppen csak elment a bal felső sarok mellett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Gera Norbert (balra) és Vera akcióban (Fotó: Gémes Sándor)

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: 2 perc a hosszabbítás.

45. perc: Borvető kapott sárgát.

40. perc: GÓÓÓL! Bal oldali szegedi szöglet után Szilágyi csúsztatta meg a labdát, amelyet Borvető első érintéséből belsőzött a kapuba, 1–0.

37. perc: Kényszerű szegedi csere: Óvári helyett Borvető érkezik.

24. perc: Szépe kapott sárgát.

21. perc: Boldor kapott sárgát.

18. perc: Vera kapott jó labdát a jobb oldalon, lőtt, a labda elment a jobb alsó mellett pár méterrel.

13. perc: Szépe fejelt, a labda gyenge volt, de a kapusnak bele kellett ütnie, mert behullott volna.

11. perc: Gera bal oldali beadását Gajdos elengedte, de nem jött mögötte senki.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A hazai alakulat játékosai kék-feketében, a vendégek tiszta fehér szerelésben lépnek pályára.

Amióta a Szeged-Csanád GA hazaköltözött a gyulai albérletéből (2019. ősz), nyolc meccset játszott egymással a két együttes: ezeken négy szegedi győzelem született két döntetlen és két győri siker mellett.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt meccse veretlen, ezeken a találkozókon viszont csak egy győzelmet számláló Szeged az előző három körben kilenc pontot gyűjtő ETO ellen.