Bíró Bence büntetőjével a hajrában győzte le a Szeged a Honvédot

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.10.01. 16:50
Szilágyi (jobbról) és Kerezsi sokat harcolt egymás ellen (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Szeged a Honvédot fogadta. A mérkőzést a 86. percben értékesített büntető döntötte el a hazaiak javára (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–BUDAPEST HONVÉD 1–0 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 3214néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey (Kővári, 68.), Szilágyi Z., Nagy Zs., Gera N. – Haris, Nyári (Tóth B., 90+2.) – Prosser, Gajdos (Borvető, 57.), Óvári (Palincsár, 68.) – Bíró B. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
HONVÉD: Dúzs – Szabó A., Lovric (Benczenleitner, 8.), Kálnoki-Kis, Kovács N. – Bocskay (Kundrák, 89.), Adorján – Kocsis D., Keresztes N. (Krajcsovics, 70.), Lőrinczy – Kerezsi (Bobál G., 87.). Vezetőedző: Pinezits Máté
Gólszerző: Bíró B. (86. – 11-esből)
Kiállítva: Kálnoki-Kis (90+4.)
Alekszandar Sztevanovics: – Két jó csapat találkozott, de legyőztük a Honvédot, amely jó játékosokból áll. Büszke vagyok arra, ahogyan játszottunk. Igyekeztünk tanulni a Nyíregyháza elleni meccsből, amely hasonló volt, de megtanultuk a leckét, fókuszáltak voltunk. Ebből a szempontból viszont a korábban elhullajtott pontok miatt szomorú vagyok. Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, akik végig mögöttünk álltak nagyon nagy számban, és segítették a fiatalokat.
Pinezits Máté: – Tudtuk, hogy jó csapathoz érkezünk, amely nyerni szeretne. Az első húsz perc nehéz volt, de aztán váltottunk, és utána gyakorlatilag az egész meccsen a sikerért mentünk. Sajnálom, hogy végül mégsem a mienk lett a három pont.

A találkozó nem hozott sok eseményt, az a kevés is a hajrában történt. Előbb a 86. percben Bocskay Bertalan buktatta a 16-oson belül Palincsár Martint, a tizenegyest Bíró Bence lőtte a jobb sarokba, majd a hosszabbításban Kálnoki-Kis Dávid kapta meg a második sárgáját, egyúttal a piros lapot is.

A jó hangulatú mérkőzésen amúgy nem forogtak veszélyben a kapuk, a két kapusnak alig kellett beleavatkozni a játékba. A meccs eseményei mezőnyben zajlottak, a labdakihozatalokat igyekeztek megfojtani a csapatok.

A Szeged ezzel a sikerrel négymeccses nyeretlenségi sorozatot szakított meg, míg a Honvéd három találkozó után kapott ki megint. 1–0

18. Mosonmagyaróvár10377–23–163

Lőrinczyék (fehérben) nem tudtak betalálni (Fotó: Gémes Sándor)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+4. perc: KIÁLLÍTÁS! Kálnoki-Kis kapott második sárgát, majd pirosat.

90+2. perc: Nyári helyettTóth B. érkezett.

90. perc: 4 perc a ráadás.

89. perc: BocskayhelyettKundrákérkezett.

88. perc: Adorján kapott sárgát.

87. perc: Kerezsi helyett Bobál érkezett.

86. perc: GÓÓÓÓL! Bíró Bence értékesítette a 11-est, jobbal a jobb sarokba lőtte a labdát, 1–0.

86. perc: Kálnoki-Kis kapott sárgát.

85. perc: Szegedi 11-es! Bocskay buktatta Palincsárt, jár a büntető.

75. perc: Haris kapott sárgát.

72. perc: Palincsár 20 métereslövése mellément.

70. perc: Keresztes helyett Krajcsovics érkezett.

70. perc: Borvető kapott sárgát.

68. perc: Könczey helyett Kővári, Óvári helyett Palincsár érkezett.

68. perc: Kocsis D. lőtt mellé a 16-os vonaláról.

63. perc: Lőrinczy megpróbált kaput találni 23 méterről, nem sikerült neki.

57. perc: Gajdos helyére Borvető érkezik.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Haris Attila (labdával) és társai elsősorban a védekezésre helyezték a hangsúlyt (Fotó: Gémes Sándor)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: 1 perc a ráadás.

41. perc: Óvári iramodott meg a bal oldalon, az ötös és az alapvonal találkozásától visszapasszolt, Dúzs ott volt, és megfogta a labdát.

37. perc: Amezőnyben történnek az események.

15. perc: Prosser jobbról tört befelé, ballal lőtt, a labda egy méterrel ment el a jobb kapufa mellett.

8. perc: Lovric bokája megsérült, helyette Benczenleitner jött.

7. perc: Szegedi szöglet után Nagy Zs.csúsztatta meg a röviden a labdát, ám senki sem ért oda a hosszú kapufához.

2. perc: Prosser 18 méteres lövése szállt egy méterrel fölé.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, fehérben a vendégek, kék-feketében a hazaiak.

Igazi futballhangulat van a szegedi stadionban, a kispesti szurkolók majdnem megtöltötték a nekik fenntartott szektort, míg a hazaiakat nagyjából 100-an biztatják.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az elmúlt három meccsén háromszor döntetlent játszó Szeged a Tisza-partiaknál eddig két ponttal kevesebbet szerző Honvéd ellen.