Az ETO egy félidő alatt lerendezte megyei riválisát

2023.10.28. 16:50
Antonék sima győzelmet arattak (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a listavezető ETO FC Győr az utolsó előtti Mosonmagyaróvárnak négy gólt vágott az első félidőben, így 4–0-s sikerrel erősítette meg első helyét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 4–0 (4–0)
Győr
, ETO Park, 1742néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Ország Péter)
ETO: Ruisz –Vera, Szépe, Boldor – M. Diarra (Lacza, 64.),Vingler, Anton (Tóth R., 79.), Vianna – Riquelme (Csóka B., a szünetben) – Bumba (Kiss M., 73.), Skvarka (Kröhn, 64.). Vezetőedző: Antonio Munoz
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Czingráber, Papp Sz., Horváth K. – Vukaszovics (Gáncs, 90.), Tullner – Szabó B. (Deákovits, 73.), Illés D. (Végső, a szünetben), Szalka (Papp L., a szünetben) – Takács T. (Csóka D., 75.).Megbízott vezetőedző:Király József
Gólszerző: Szépe (2.), Skvarka (10.), M. Diarra (32.), Papp Sz. (34. – öngól)
Antonio Munoz:
– Úgy kezdtünk, ahogyan kellett. Sokat birtokoltuk az ellenfél térfelén a labdát, és hamar lezártuk a meccset.
Király József: – Pozitívum, hogy a második félidőben nem kaptunk gólt.

Egyértelműen az ETO számított a mérkőzés esélyesének, és rögtön érvényre is juttatta a papírformát, mivel már a második percben előnybe került Szépe János fejes góljával. Jött ugyan egy Simita Gergő-fejes a másik oldalon, ám gólt ismét a győri csapat szerzett, Skvarka lőtte ki a bal alsó sarkot. A meccset ezután is a hazaiak irányították, kisebb lehetőségek adódtak is előttük, a Mosonmagyaróvár nemhogy veszélyeztetni nem tudott, de igazából labdát szerezni sem.

Fél óra elteltével aztán lezárta a meccset a Rába-parti együttes: előbb Diarra passzolta be a labdát közelről a hálóba, majd két percre rá Papp Szilárd a saját kapujába lőtt. A negyedik gól után is lendületben maradtak a zöld-fehérek, és Riquelme majdnem meg is szerezte csapata ötödik találatát, de mellé fejelt, így az első félidőt megúszta négy kapott góllal az Óvár.

Nyilván a második játékrészt már nem pörögték túl a hazai játékosok, türelmesen adogattak, míg a vendégek arra törekedtek, hogy ne szaladjanak bele még nagyobb pofonba. A győri labdajáratásnak aztán meglett az eredménye, de Csóka Bálint közeli lövését bravúrral védte lábbal Heinrich Márk. A félidő közepén majdnem szépített az Óvár, Szabó Bence a kezdőkörből a bal kapufára rúgta a labdát – hatalmas gól lett volna, ha kicsit pontosabb az ívelés. Talán ettől és a cseréktől kicsit bátrabbá vált a vendégcsapat, de valódi helyzetig már csak a listavezető jutott, Kröhn kísérleténél azonban ismét bravúrt mutatott be Heinrich.

18. FC Ajka121295–17–125

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, sima ETO-győzelem született! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90. perc: Két perc a ráadás.

90. perc: Az utolsó csere, Vukaszovics helyén Gáncs Botond.

87. perc: Kiss lőtt fölé egy szabadrúgást olyan 28 méterről.

81. perc: Kiss jobb oldali szöglete után Boldor 10 méterről fejelt kevéssel a jobb kapufa mellé.

80. perc: Bravúr! Vera lőtte be középre élesen a labdát jobbról, Kröhn lekezelte, lefordult védőjéről, majd 8 méterről kapura lőtt, Heinrich viszont óriási bravúrral kiütötte a feje fölé érkező lövést!

79. perc: Anton fejezte be, Tóth Rajmund kap bő tíz percet.

75. perc: Takács Tamásnak ért véget a mérkőzés, Csóka Dominik jut szóhoz.

73. perc: A hazaiaknál Bumba jött le, Kiss Máté állt be, a vendégeknél pedig Szabó Bence helyett Deákovits Richárd érkezett.

69. perc: KAPUFA! DE NAGY GÓL LETT VOLNA! Szabó vette észre, hogy a kapus kint áll, így a kezdőkörből kapura lőtt, a labda pedig Ruisz fölött átszállva a bal kapufán csattant!

64. perc: Kettős győri csere. Skvarka és Diarra helyén Kröhn és Lacza Alex.

58. perc: Anton jobb oldali szöglete után 11 méterről Boldor lövése pattant a kapu fölé.

54. perc: Nagy helyzet! Bumba indította be Skvarkát, aki balról középre passzolt, az érkező Csóka Bálintpedig 4 méterről kapura lőtt, de Heinrich bravúrral védett lábbal a bal kapufánál!

Nagyjából 1700 néző tekinti meg a mérkőzést a helyszínen.

46. perc: Mindkét csapat változtatott a szünetben. Az ETO-nál Riquelme helyett Csóka Bálint állt be, a vendégeknél Illés Dávidot Végső Előd, Szalka Dominikot pedig Papp László váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

Nem sok nyitott kérdés maradt a második félidőre, de remélhetőleg azért nem fogunk unatkozni.

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

42. perc: Szabó lőtt 23 méterről jócskán fölé.

38. perc: Helyzet! Vianna bal oldali beadása után Riquelme 10 méterről fejelt centikkel a bal kapufa mellé!

Végül kiderült, hogy nem Bumba a gólszerző, hanem öngól volt.

34. perc: ÖNGÓL! NÉGY VAN KÖZTE!Skvarka passzolt ki a labdát a bal oldalra, Vianna a tizenhatos vonaláról középre adott, Bumba mellett pedig Papp Szilárd 6 méterről a saját kapujának közepébe perdítette a labdát! 4–0

32. perc: GÓL! HÁROMMAL VEZET AZ ETO!Riquelme ugratta ki Diarrát, Czingráber becsúszva próbált szerelni, de csak Diarrára tudta pöckölni a labdát, amely így elpattant a kapus mellett, a mali támadónak pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát! 3–0

31. perc: Riquelme lőtt 16 méterről középre, Heinrich csak ütni tudta a labdát.

30, perc: Szépe ívelte fel a labdát, Skvarka pedig az alapvonal mellől kapura húzta, a Heinrich a bal kapufánál ütötte szögletre.

27. perc: Czingráber mellett esett el Skvarka a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

24. perc: A bal oldalon vezetett támadást az Óvár, középen Szalka kapta meg a labdát, majd 8 méterről a jobb kapufa mellé lőtt, de hozzáért egy védő, így szöglet jöhetett, amely aztán nem jelentett veszélyt.

16. perc: Anton nem sokkal lőtt fölé 22 méterről.

10. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Svarka kapott labdát Bumbától, megtolta magának, majd 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot! 2–0

9. perc: Szabó bal oldali szöglete után Simita fejelt 6 méterről Ruisz kezébe.

Az ETO egyébként zöld, az Óvár tiszta fehér szerelésben játszik.

2. perc: GÓL! VEZET AZ ETO! Bumba jobb oldali beadása után Szépe 6 méterről a bal felső sarokba fejelt! 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát!

A szudáni válogatottHamed Yasinugyan már felépült térdsérüléséből, de a mai meccskeretben még nem kapott helyet.

Az előző idényben az Óvár itt 1–0-s győzelmet aratott – a másik mérkőzés gól nélküli döntetlennel zárult –, de az ETO kerete azóta alaposan megváltozott, így óriási meglepetésnek számítana, ha ezúttal is vendégsiker születne.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tabellát vezető, öt meccse veretlen ETO megyebeli riválisa, a Mosonmagyaróvár ellen, amelyik a legutóbbi fordulóban szerezte meg első győzelmét ebben a kiírásban.