Szegeden pontot szerzett, így továbbra is veretlen a Szpari

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.09.24. 16:50
Bíró Bence góljával szerzett vezetést a Szeged (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a Szeged a Nyíregyházát fogadta. A második félidő elején vezetéshez jutott a Szeged, majd a hajrában egy szép szabadrúgásgóllal egyenlített a továbbra is veretlen vendégcsapat (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (0–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1418néző. Vezette: Pillók Ádám (Csatári Tibor, Vrbovszki Pál)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Gera, Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. – Haris, Márkvárt – Prosser (Óvári, 84.), Gajdos, Bíró B. – Borvető. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Alaxai, Gengeliczki, Baki (Nagy Dominik, 83.) – Farkas B., Toma, Kesztyűs B., Nagy B. – Gresó (Herjeczki, 61.), Géresi (Pataki, 61.), M. Ramos (Németh B., 61.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Bíró B. (50.), ill. Nagy Dominik (86.)
ALEKSZANDAR SZTEVANOVICS:
– Szinte végig uraltuk a meccset, csupán egy apró kihagyás miatt történt, ami történt. Fegyelmezettek voltunk, próbáltuk távol tartani őket a kapunktól. Több lehetőségünk is volt, de az ellenfélnek is akadt esélye a kapunk előtt. Nagy önbizalommal játszottunk, komfortosan érezhettük magunkat, de a pillanatnyi kihagyás miatt csak egy pontot szereztünk. Nincs nagy probléma, egyszerűen csak meg kell tanulnunk kilencven percig koncentrálni. Sajnálom a játékosaimat.
TÍMÁR KRISZTIÁN: – Olyan helyre jöttünk, ahol nem könnyű nyerni. Igazi rangadó volt, amelyen a csapat végig stabil maradt, a tizenhatosig több szép támadásunk volt, kétszer eltaláltuk a kapufát. Ha kicsit élesebbek vagyunk elöl, vagy szerencsésebbek, akkor vezethettünk volna. Ám mivel az ellenfél szerzett vezetést, ezért nem lehetek elégedetlen az egy ponttal. A végén bele kellett mennünk egy adok-kapokba is, és azt gondolom, talán mi álltunk közelebb a győzelemhez.

18. Mosonmagyaróvár 8 3 5 7–19 –12 3

A két jó felkészített, fizikailag erős csapat összecsapásának első félideje kevés helyzetet, de annál több párharcot, csatát hozott. Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, egy szöglet után szerencsésen került a labda a szegedi felső lécre, előtte Molnár-Farkas Tamás védett nagyot. A 38. percben maradt ki a legnagyobb szegedi helyzet, amikor egy oldal szabadrúgás után Bíró Bence nem kapura fejelt, hanem vissza középre, maga mögé, így pedig odalett a lehetőség.

A második félidő elején Géresi Krisztián elé került a labda, akinek a lövése egy védőn megpattanva került a felső lécre. Válaszként a Szeged megszerezte a vezetést, a 50. percben Bíró Bence belsővel kilőtte a bal sarkot, a labda a kapufáról került a hálóba, 1–0.

A hátránya tudatában ment előre a Nyíregyháza, ám a szegedi védelem jól zárt, vagy Molnár-Farkas avatkozott közbe jól Toma György lövése után. A 86. percben az éppen csak beállt Nagy Dominik 20 méterről középről szabadrúgásból kilőtte a jobb felső sarkot, 1–1.

Ezzel a Nyíregyháza továbbra is veretlen.

90+3. perc: vége a mérkőzésnek.

90. perc: 3 perc a ráadás.

86. perc: GÓÓÓÓL! Nagy Dominik középről 20 méteres szabadrúgásból ballal kilőtte a jobb felső sarkot, 1–1

84. perc: Prosser helyett Óvári érkezett.

83. perc: Baki helyett Nagy Dominik érkezett.

77. perc: Toma 22 méteres lövése után tolta oldalra a labdát Molnár-Farkas.

70. perc: Prosser cselezett jobbról befelé, lőtt, a labda két méterrel ment fölé.

65. perc: Márkvárt kapott sárgát.

61. perc: Géresi, Ramos és Gresóhelyett Pataki, Németh B.ésHerjeczki érkezett.

58. perc: Nagy B. kapott sárgát.

53. perc: Farkas B. kapott sárgát.

50. perc: GÓÓÓÓL! Gera tört előre a jobb oldalon, a tizenhatos vonalán Bíróhoz passzolt, aki jobbal belsővel a bal kapufa segítségével talált a kapuba félmagasan, 1–0

48. perc: Géresi lőtt, a labda egy védőn megpattant, majd úgy került a felső léc tetejére, onnan szögletre.

46. perc: elkezdődött a második játékrész.

45. perc: vége az első félidőnek.

38. perc: Bíró B.érkezett a kapu elé egyedül egy oldalsó szabadrúgás után, a kapu helyett visszafelé fejelte a labdát, amelyet előbb Prosser, majd Gajdos csúsztatott meg, végül Fejér ölelte magához a labdát

27. perc: nyíregyházi szöglet után Molnár-Farkas védett hatalmasat, majd kipattanóból Alaxai fejéről pattant a labda a kapufára.

26. perc: Baki kapott sárgát.

19. perc: Tóth B. kapott sárgát.

14. perc: Gresó bal oldali szöglete után Alaxai ugrott magasra, fejelt, a labda elment messze a bal felső sarok fölött.

12. perc: Gresó bal oldali lapos beadás utánTóth B. rúgta ki a labdát a 11-es pontnál.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, fehérben a vendégek, kék-feketében a hazaiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Szeged a még veretlen Szparival szemben.