Holman Dávid találata csak egy pontra volt elég a Honvédnak Soroksáron

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.09.24. 15:50
Kerezsi Zalán (labdával) a veszélyesebb kispesti játékosok közé tartozott (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a Soroksár a Budapest Honvédot fogadta. A kiegyenlített, 1–1-es eredménnyel zárult mérkőzésen egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–BUDAPEST HONVÉD 1–1 (1–0)
Budapest,
Haraszti út, 700 néző. Vezette:Karakó Ferenc (Horváth Róbert, Nagy Viktor)
SOROKSÁR:Holczer – Kaján, Króner, Valencsik, Kékesi A. – Németh E., Vass Á. – Dragóner F. (Korozmán K., 69.), Katona M., Hajdú R. (Varga Z., 81.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Bobál G., 68.), Szabó A., Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Adorján, Kocsis G., Lőrinczy – Kocsis D. (Krajcsovics, 90.), Holman, Kerezsi (Bocskay, 81.).Vezetőedző: Pinezits Máté
Gólszerző: Lovrencsics B. (39.), ill. Holman (71. – 11-esből)
Lipcsei Péter: – Nem vagyok elégedett az egy ponttal. Bosszús vagyok, mert kapura lövés nélkül vitt el egy pontot a Honvéd, győzelmet érdemeltünk volna.
Pinezits Máté: – Egy pontot szereztünk, de aminek örülök, az az, hogy a csapatnak volt stabilitása, és a futballistáink nem kapkodtak a hazai vezetést követően sem.

Első alkalommal játszott bajnoki mérkőzést egymással a Soroksár és a Budapest Honvéd, hiszen bár az NB III-ban találkoztak már a felek, de akkor a Honvéd tartalékcsapata volt a mérkőző fél. Az eddigi négy tétmeccsüket mind a Magyar Kupában játszották, és bár ezek közül két találkozó is döntetlen lett a rendes játékidőben, végül minden alkalommal a kispestiek örülhettek a továbbjutásnak.

Bár az időjárás nem volt kedvező ezen a vasárnapi délutánon, mégis szépen megtelt a Szamosi Mihály Sporttelep lelátója. A hivatalosan 400 fő befogadására képes vendégszektor megtelt, és a hazai oldalon is alig-alig lehetett üres széket találni. A kispesti gárda ugyan több támadást vezetett ellenfelénél az első játékrészben, de hiába a mezőnyfölény, a Soroksár kapusának, Holczer Ádámnak a szünetig egyáltalán nem akadt védeni valója. A hazaiak előtt kevés lehetőség adódott, viszont azok rendre nagy veszélyt jelentettek. A 25. percben egy szabadrúgást követően Króner Martin fejese után a felső lécen csattant a labda, majd jó negyedóra elteltével már a vezetést is megszerezték a soroksáriak. Hajdú Roland középre fejelt labdáját Lovrencsics Balázs bombázta a léc alá.

Két korábbi csapattárs, Lőrinczy Attila és Lovrencsics Balázs minden labdáért nagy csatát vívott (Fotó: Koncz Márton)

A második félidőben sem változott sokat a játék képe, többet birtokolta a labdát a Honvéd, de a helyzetek elmaradtak. A 60. perc környékére nemcsak a Honvéd játéka szürkült el, hanem a környezet is, így a játékvezető kérésére a Szamosi Mihály Sporttelep világítását is üzembe kellett helyezni. Holman Dávidot ez annyira „felvillanyozta”, hogy a 70. percben egy büntetőt is kiharcolt a vendégek számára, amit higgadtan értékesített a korábbi válogatott játékos. A hajrában ismét a Soroksár kerülhetett volna előnybe, de Katona Máté távoli lövését követően Szabó Alex a gólvonalról fejelte ki a labdát. A folytatásban már egyik csapat sem tudott újabb gólt szerezni, így döntetlennel zárult a találkozó, melyen a Honvéd színeiben Bobál Gergely, a Soroksárnál a fiatal Varga Zétény mutatkozhatott be. 1–1

18. Mosonmagyaróvár 8 3 5 7–19 –12 3

90+5. perc: VÉGE! Lőrinczy a sorfalba lőtte a szabadrúgást, a Honvéd nem tudott három pontot szerezni a Soroksár otthonában. Köszönjük figyelmüket!

Egy utolsó esély a vendégeknek, szabadrúgás 20-21 méterről.

90+3. perc: Németh is besárgult.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

90. perc: Cseréltek a vendégek, Krajcsovics érkezett Kocsis helyére.

90. perc: Szabó Alex is sárga lapot kapott.

88. perc: Varga buktatta Benczenleitnert, sárga lap.

85. perc: Egy hazai szöglet után a kifejelt labdát Katona lőtte egyből kapura, a gólvonalon álló Szabó fejjel nagyot mentett.

81. perc: Mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál Varga érkezett Hajdú helyére, a vendégeknél Bocskay váltotta Kerezsit.

79. perc: Holman buktatta Korozmánt, sárga lap.

73. perc: Némethet buktatták a tizenhatos oldalvonalának közelében, Karakó elkezdett futni a tizenegyespont irányába, de végül szabadrúgást ítélt.

72. perc: Lipcsei Péter kapott sárga lapot reklamálásért.

Holman Dávid (20) egyéni villanása után büntetőből egyenlített (Fotó: Koncz Márton)

71. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Holman állt a labda mögé és magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtt. 1–1!

70. perc: BÜNTETŐ! Kaján buktatta a tizenhatoson belülre törő Holmant. Jogos ítélet!

70. perc: Veszélyes kontrát vezettek a hazaiak, Korozmán beadását Hajdú nagy helyzetben a kapu mellé lőtte.

69. perc: Cseréltek a hazaiak is, Korozmán érkezett Dragóner helyére.

68. perc: Védő helyett támadó, Kovács Nikolasz helyére állt be Bobál Gergely.

65. perc: Kovács próbálkozott meg egy átlövéssel, de Holczer magabiztosan fogta a középre tartó lövést.

Bobál Gergely fog beállni a kispestiekhez.

Teljesen a kapuja elé szorul a Soroksár, de a Honvéd nem tudja áttörni a masszív soroksári falat.

Sokat romlottak a látási viszonyok az elmúlt percekben, így szükségessé vált a világítás felkapcsolása a Szamosi Mihály Sporttelepen.

57. perc: Egyelőre nem sokat változott a játék képe. Mennek előre a kispestiek, de nincs átütő erő a játékukban...

46. perc: Folytatódott a mérkőzés, csere egyik csapatban sem történt a szünetben.

Lovrencsics Balázs (középen) a Honvéd kapuját is bevette (Fotó: Koncz Márton)

45+2. perc: Vége az első félidőnek. Meddő volt a kispestiek fölénye, a Soroksár alakított ki veszélyesebb helyzeteket a félidő során. Egy ilyen akció végén Lovrencsics Balázs talált be, így Lipcsei Péter csapata előnnyel mehet pihenőre.

45+2. perc: Hajdú végezte el a megítélt szabadrúgást, veszélyes lövése csak centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

45+1. perc: Adorján buktatta Lovrencsicset, sárga lap.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

Többet volt a labda a világos mezes kispestieknél az első félidőben (Fotó: Koncz Márton)

39. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Németh ívelte be jobb szélről a labdát a tizenhatoson belülre, a hosszún érkező Hajdú fejjel Lovrencsics Balázs elé tálalt, aki 3 méterről a léc alá lőtt. 1–0

35. perc: Holman végzett el szabadrúgást 21 méterről, a bal alsóba tartó lövést Holczer tolta ki a sarok elől.

32. perc: Kálnoki-Kis csúsztatása után Kocsis elé került a labda, de a tizenhatos jobb oldali sarkától eleresztett lövése magasan a kapu fölé szállt.

29. perc: Soroksári támadás végén kétszer is blokkolni tudott a Honvéd védelme, majd Hajdú lőtt 15 méterről a kapu fölé.

25. perc: KAPUFA!! Hajdú kapu elé tekert szabadrúgását Króner csúsztatta meg a tizenhatoson belül, a labda a felső lécen csattant!

22. perc: Hajdú buktatta Kocsist, sárga lap.

20. perc: Jobb oldali szöglet után Kerezsi elé került a labda, de a fiatal kispesti a kapu fölé lőtt.

11. perc: Eleredt az eső, ez nehezítheti majd a csapatok feladatát...

5. perc: Kerezsi lépett ki egy labdával a leshatáron, majd betört a tizenhatoson belülre, de lövése elhalt a blokkban, majd a kipattanót Adorján szintén egy soroksári védőbe lőtte.

3. perc: Kerezsihez játszották be a labdát a tizenhatoson belülre, de közeli lövése a jobb kapufa mellé szállt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, Holman Dávid indította útjára a labdát.

A Honvéd kezdi majd a találkozót.

Érkeznek a csapatok, a Honvéd tiszta fehérben, a Soroksár sárga-feketében játszik majd.

Remek hangulat várható a mai összecsapáson, a kispestiek tájékoztatása szerint a vendégszektorba minden jegy elkelt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi három bajnokiját kivétel nélkül elvesztő Soroksár az ugyancsak 10 pontos, de az előző körben a listavezető ETO-t legyőző Budapest Honvéd ellen.

ELŐZMÉNYEK

A találkozót a rutinos élvonalbeli játékvezető, Karakó Ferenc dirigálja majd. Karakó a Soroksárnak eddig mindössze három mérkőzést vezetett, a Honvéd számára viszont ez lesz a 25. olyan találkozó, ahol a szabolcsi spori fújja a sípot.

A Budapest Honvéd honlapján olvasható az, hogy a két csapat első kerete korábban még soha nem játszott egymással bajnoki mérkőzést. NB III-as szinten a Soroksár és a Honvéd második csapata kétszer mérkőzött meg. Ezen felül a Magyar Kupán négy alkalommal is rendeztek Soroksár–Honvéd összecsapást. A Honvéd 2003-ban büntetőkkel, 2015-ben egy nyolcgólos mérkőzésen pedig hosszabbítást követően jutott tovább az aktuális fordulóból. 2019-ben az elődöntőben találkoztak a felek, ezt az akadályt a Honvéd már simábban, kettős győzelemmel abszolválta. A tétmeccseken felül nyolc edzőmérkőzést is játszottak korábban egymással.