Az utolsó pillanatban mentett meg egy pontot az Óvár a Kozármisleny ellen

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.09.24. 15:50
Két pontot Mosonmagyaróváron hagyott a Kozármisleny (Archív fotó: Molnár Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a sereghajtó Mosonmagyaróvár az őszi idény egyik meglepetéscsapatát, a Kozármislenyt fogadta. A találkozón a vendégek szereztek vezetést a második félidőben, de a hazaiak a 93. percben egyenlítettek, így egy pontot sikerült otthon tartaniuk (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár,
MTE 1904 Sporttelep, 300 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Végső, Deák I., Horváth K. –Czingráber, Vukaszovics (Csóka, 65.) – Korbély (Takács T., a szünetben), Szalka (Papp L., 78.), Szabó B. (Szendeff, 90+1.) –Puhtejev (Illés D., 65.).Megbízott vezetőedző: Király József
KORÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Egerszegi, Turi –Nagy E. (Sági, 87.), Kozics –Schuszter (Hegedűs M., a szünetben), Tóth Z. (Major S., 78.), Kirchner (Vajda R., 67.) – Barkóczi (Rácz B., 67.).Vezetőedző:Aczél Zoltán
Gólszerző:Szendeff (90+3.), ill. Tóth Z. (60.)
Király József: – Győzni szerettünk volna, de a szünet után hátrányba kerültünk, ám csapatom bebizonyította, hogy tud küzdeni, fel tud állni, s ennek egy pont lett a jutalma.
Aczél Zoltán: – Összességében kontroll alatt tartottuk az egész mérkőzést, fáj, hogy az utolsó percben kapott góllal itt hagytunk kettő pontot.

A Mosonmagyaróvár kezdte lendületesebben a mérkőzést, de a Kozármisleny hamar átvette az irányítást, a vendégek mezőnyfölénye azonban nagyrészt meddő volt. Az eredményes játékot a csúszós pálya sem segítette elő, sokkal inkább a birkózást, de az elkésett belépőkből sem volt hiány. Aztán az első félidő végén egy szép támadást vitt végig a Kozármisleny, azonban Tóth Zoltán csak a kapufát találta el, Barkóczi Benedek pedig lemaradt a kipattanóról.

Jobb második játékrészt hozott a mérkőzés, látszott, hogy mindkét csapat csak a győzelemmel lenne elégedett. Kisebb lehetőségek adódtak mindkét fél előtt, aztán a 60. percben már vezetéshez jutottak a világoskék mezesek: Tóth Zoltán közvetlen közelről lőtt a kapuba. Ment előre az egyenlítésért a kisalföldi együttes, azonban nem igazán sikerült helyzeteket kidolgoznia, a vendégek magabiztosan őrizték előnyüket. A hajrában azonban jött a csattanó: Király József jót húzott, a 91. percben pályára küldte Szendeff Bencét, aki két perc múlva egyenlített. A cserejátékos elsőre még nem tudta bevenni Lékai Soma kapuját, de másodjára ziccerben már nem hibázott, így a hazaiak otthon tartottak egy pontot.

Ennek ellenére az Óvár nyeretlen és sereghajtó maradt, míg a Kozármisleny ezzel a döntetlennel lecsúszott a dobogóról, viszont négymeccsesre nőtt a veretlenségi sorozata. 1–1

18. Mosonmagyaróvár 8 3 5 7–19 –12 3

90+4. perc: És ezzel vége is a mérkőzésnek, a Mosonmagyaróvár megmentett egy pontot! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+3. perc: GÓL! A LEGVÉGÉN EGYENLÍTETT AZ ÓVÁR! Jobb oldali beadás találta meg Szendeffet középen, aki mellett elcsúszott a védője, Sági, így a hazai csereember 8 méterről lőhetett, ezt még Lékai bravúrral védte, de Szendeff a kipattanót 3 méterről, becsúszva a kapu közepébe lőtte! 1–1

90+1. perc: Még egy csere a végén, Szabó Bence fejezte be, Szendeff Bence jött be.

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Kozics kapott sárgát, miután becsúszott Csókának.

87. perc: Nagy Eriket váltotta Sági Milán.

81. perc: Rácz a jobb alsót vette célba 16 méterről, de nem volt benne erő, a kapus könnyedén fogta.

78. perc: Újabb cserék. Szalka helyett Papp Szilárd, illetve Tóth Zoltán helyett Major szállt be a meccsbe.

75. perc: Vajda lőtt kapura szabadrúgásból, a labda mellé gurult volna, de Heinrich hozzáért, így kirúgás helyett szöglet jöhetett, amelyből nem alakult ki veszély.

67. perc: Szintén két csere a vendégoldalon. Lejött Kirchner és Barkóczi, beállt Vajda és Rácz.

66. perc: Szalka ívelt középre balról, Takács gólhelyzetbe is került, de a kezére pattant a labda, így a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé.

65. perc: Puhtejev helyére Illés, Vukaszovics helyett pedig Csóka állt be a hazaiaknál.

62. perc: Kozics lőtt mellé 22 méterről, igaz, egy védőn megpattant a labda. Utána a szöglet nem hozott veszélyt.

60. perc: GÓL! VEZET A KOZÁRMISLENY!Turi Tamás indult be a bal oldalon egy kényszerítő után, középre adott, Tóth Zoltán pedig az ötösön belül nem hibázott, Horváth Kevin mellett a kapuba lőtt! 0–1

58. perc: Horváth Kevin indította szépen Szalkát, aki kapura fordulva 13 méterről egyből lőtt, de fölé vágta, pedig ez ígéretes helyzet volt.

54. perc: Szalka lőtt fölé 20 méterről.

50. perc: Tóth Zoltán lőtt 13 méterről kapura, Heinrich biztosan fogta.

46. perc: Mindkét csapat egyet-egyet cserélt a szünetben. A hazaiaknál Korbély Kristófot Takács Tamás, a vendégeknél Schuszter Ronaldot Hegedűs Márk váltotta.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

42. perc: KAPUFA! Kirchner indította be Turit a bal oldalon, aki középre tett, ahol az érkezőTótha bal kapufára perdítette a labdát, amely aztán épphogy elmentBarkóczi előtt, így rávetődhetett a kapus!

37. perc: Most Vukaszovics rúgott oda Kirchnernek, újabb sárga lap.

35. perc: Tóth Zoltán rálépett Deák lábára, így ismét villant a sárga lap.

32. perc: Szalka sárgult be, miután odalépett Bekének.

26. perc: Kozics tűzte kapura a labdát 25 méterről, Heinrich ujjheggyel hozzáért, így ment nem sokkal fölé.

Nincsenek helyzetek, a mezőnyben birkóznak a csapatok, de a labdát a vendégek birtokolják többet.

6. perc: Szabó Bence tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, középre tett Puhtejevnek, aki 8 méterről lőtt, de Lékai védett.

Az Óvár feketében, a Kozármisleny világoskék szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyeretlenül sereghajtó Mosonmagyaróvár az előző három fordulóban hét pontot gyűjtő Kozármisleny ellen.