Oda a Szeged veretlensége, elvitte a Csákvár a három pontot

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.08.27. 18:50
Lüktető meccset hozott a két csapat összecsapása (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Csákvárt fogadta. A vendégek okos játékkal a második félidőben szereztek két gólt, és elvették a hazaiak veretlenségét (0–2).

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–2 (0–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum,1316néző. Vezette: Antal Péter (Albert István, Dobos Dávid)
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. – Bíró B., Haris A. (Magyar Zs., 68.), Palincsár (Nyári, 56.) – Prosser (Márkvárt, 68.), Borvető (Kővári, 78.), Gajdos (Óvári, 56.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Babós L., Karacs D., László N. – Farkas A., Mészáros D., Major M. (Gazdag V., 58.) – Tamás N. (Szakály D., 90.), Nagy Z. (Simon A., 90.), Fejős (Baracskai, 74.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Tamás N. (50.), Gazdag V. (77.)
Alekszandar Sztevanovics:– Korai még mélyen elemezni, de keresem az okokat, miért futballoztunk így ezen a napon. A Csákvár azért jött, hogy lassítsa a játékot, és ezt jól csinálta. Nem találtuk a ritmust, a hozzáállás szinten aluli volt, elképzelés nélkül játszottunk, ezért veszítettük el ezt a mérkőzést, én és a csapatom. Keressük a további okokat, és megpróbálunk változtatni.
Tóth Balázs: – Tudtuk, hogy jó formában lévő csapathoz jövünk, a Szeged rengeteget fejlődött, kialakult a stílusa, van koncepciója, és jól kezdte a bajnokságot. Végre értékesítettük a helyzeteinket, és végre nem kaptunk gólt, ez az, ami eddig hiányzott. Büszke vagyok arra, hogy a fiatalok ilyen jól helytálltak az idősebbek támogatásával.

Amire kevesen számítottak, megtörtént: a Csákvár legyőzte az eddig veretlen Szeged-Csanád GA együttesét.

Az első félidőben inkább a hazaiaknak voltak lehetőségeik, de például Prosser Dániel jó helyzetben nem találta el a kaput, válaszként pedig Nagy Zoárd lövése után a labda a lécet súrolva hagyta el a pályát.

A szünet után is inkább a Szeged tűnt aktívnak, aztán a szorgos csákváriak Tamás Nándor szerencsésnek mondható góljával vezetéshez jutottak. Kapkodott a Szeged, miközben a vendégek életre keltek, és a 77. percben a csereként beálló Gazdag Vajk hatalmas góljával eldöntötték a három pont sorsát, 0–2.

A Szeged nem tűnt most elég élesnek ahhoz, hogy a lelkes Csákvárt legyőzze, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot a veretlenségét elveszítő Szegedtől.

Augusztus 28., hétfő
20.00:Budapest Honvéd–Szombathelyi Haladás (Tv:M4 Sport)

18. Mosonmagyaróvár6246–16–102

Meglepetést okozott a fehér mezes Csákvár (Fotó: Gémes Sándor)

90+7. perc: vége a mérkőzésnek.

90+3. perc: Babós kapott sárgát.

90+1. perc: 7 perc a ráadás.

90. perc: Nagy Z. helyett Simon A.és Tamás N. helyett Szakály D. érkezett.

86. perc: Tamás N. lőtt fölé.

83. perc: Gazdagkapott sárgát.

79. perc: Borvető helyett Kővári jött.

77. perc: GÓÓÓL! Gazdag vette át mellel a labdát a 16-os vonalán, jobbal kilőtte a bal felső sarkot, 0–2

74. perc:Fejős helyére Baracskai érkezett.

69. perc: újabb ivószünet.

Bíró Bencéék nem tudtak betalálni (Fotó: Gémes Sándor)

68. perc: Haris helyett Magyar Zs., Prosser helyett Márkvárt érkezett.

63. perc: Bíró B. kapott sárgát.

61. perc: Mészáros D.kapott sárgát.

58. perc:Major M. helyett Gazdag jött.

56. perc: Gajdos helyett Óvári, Palincsár helyett Nyári érkezett.

55. perc: Tóth B.az elé pattanó labdát laposan 30 méterről rálőtte, a kapuba tartó labdát egy védő mentette szögletre.

51. perc: Nagy Z. kapott sárga lapot.

50. perc: GÓÓÓÓL!Tamás Nándor lövése furcsa ívet kapott a becsúszó védőn, Molnár-Farkas Tamás későn kapta fel a kezét, 0–1.

49. perc: Gera keveredett a 16-os közelébe, a szóló után ballal lőtt, a labda éppen csak elment a jobb kapufa mellett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Nem találta a ritmust a Szeged (Fotó: Gémes Sándor)

45+2. perc: véget ért az első félidő.

45+1. perc: Major M. lövésénél kellett nagyot védenie Molnár-Farkasnak.

45. perc: 2 perc a ráadás.

33. perc: Prosser indult el egy felszabadítás után egyedül a saját térfeléről, a bal oldali ötösig vezette a labdát, megcsinált egy cselt, majd ballal a jobb felső sarok fölé lőtt fél méterrel.

25. perc: kitört az ivószünet.

17. perc: Prosser végzett el szabadrúgásta 16-os bal oldali sarkánál, erős beadása elment mindenki előtt, és a jobb oldali kapufától egy méterre gurult mellé.

A szegedi Bíró Bence (kék-feketében) sokat volt játékban (Fotó: Gémes Sándor)

10. perc: Nagy Z. elé került a labda a 16-os környékén, lövése után a labda a felső léc tetejét érintve hagyta el a pályát.

5. perc: Gajdos bal oldali beadása után Borvető csúsztatta mellé a labdát 10 méterről.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak kék-fekete, a vendégek fehér szerelésben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy hazai környezetben a még veretlen Szeged az eddig öt meccséből négyet elveszítő Csákvár ellen.