Az Ajka percek alatt lerendezte a mosonmagyaróvári meccsét

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.08.16. 17:20
A fehér mezes mosonmagyaróváriaknak szerdán az ajkaiak ellen sem sikerült pontot szerezniük (Fotó: NS Archív)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában az Ajka az első negyedórában elért két góljával sima győzelmet aratott  a pont nélkül utolsó Credobus Mosonmagyaróvár otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–FC AJKA 0–2 (0–2)
Mosonmagyaróvár,
MTE 1904 Sporttelep, 250 néző. Vezette: Horváth Tibor (Kulman Tamás, Szabó Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Papp Sz. Czingráber, Deák I., Horváth K. – Csóka D. (Tullner P., 67.), Végső (Nagy P., a szünetben), Illés D., Szabó B. (Szalka D., a szünetben) – Pataki Z. (Takács T., a szünetben). Vezetőedző: Németh Zoltán
FC AJKA:
Horváth D. – Szűcs K., Tar Zs., Görgényi D., Présinger –Vogyicska Bálint (Csizmadia Z., 76.), Berzsenyi (Zsolnai, 65.) –Gyuris (Antal G., 70.), Rabatin, Borsos F. (Sejben, 65.) –Gaál B. (Szarka Á., 76.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző
: Rabatin (2.), Gaál B. (14.)
Németh Zoltán
: – Negyedóra alatt lerendeztük magunkat, folytatva vesszőfutásunkat.
Jeney Gyula: – Nagyon örülök, hogy két csapatra való jó játékosom van, ennek köszönhető, hogy tudok rotálni. Jó játékunkhoz ezúttal eredmény párosult.

Két nyeretlen együttes csapott össze a mosonmagyaróvári Wittmann parkban. Az ajkaiak nem a levegőbe beszéltek, amikor azt mondták a meccs előtt, hogy nyerni jönnek Mosonmagyaróvárra, hiszen már a 2. percben megszerezték a vezetést: bal oldali támadás végén Rabatin lőtt a hálóba. Még fel sem ocsúdtak a hazaiak, máris jött a második ajkai gól, ezúttal jobbról érkező beívelést követően Gaál Bálint fejjel növelte a vendégek előnyét. Németh Zoltán csapata a folytatásban hátul kissé rendezni tudta a sorait, de támadásban továbbra is keveset mutatott a sokat hibázó óvári csapat. A hosszabbításban Gaál révén az ajkaiak növelhették volna előnyüket, de nem tudták.

A második félidőben ugyan próbálta cserékkel felrázni csapatát Németh Zoltán, a hazaiak azonban továbbra is sokat hibáztak, az Ajka kontráiban pedig folyamatosan benne volt a gólveszély. Az állás azonban már nem változott, így az első negyedórában kialakult a végeredmény. Az Ajka megszerezte első győzelmét, a Mosonmagyaróvár pedig továbbra is pont nélkül áll a tabella utolsó helyén, ráadásul négy mérkőzésen csupán egyetlen gólt tudott szerezni. 0–2

18. Mosonmagyaróvár 4 4 1–11 –10 0

90+3. perc:Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Három perc a ráadás.

83. perc: Zsolnai beadásáról centikkel marad le Antal G.

76. perc: Vogyicska Bálintot Csizmadia Zoltán váltja, Gaál Bálint helyére pedig Szarka Ákos érkezik.

73. perc: Korbély kap sárga lapot.

72. perc: Korbély próbálkozik 12 méterről, de fordulásból alaposan kapu fölé lő.

70. perc: Gyuris Aurélt Antal Gábor váltja a vendégeknél..

67. perc: Kettős csere a hazai oldalon: Czingráber helyett Korbély Kristóf, Csóka D. helyett pedig Tullner Péter játszik a továbbiakban.

65. perc: Ajkai cserék: Borsos F. helyére Sejben Viktor, Berzsenyi K. helyére Zsolnai R. áll be.

59. perc: Szalka laposan belőtt labdáját a kapu elől tisztázzák az ajkai védők.

52. perc: Csóka ütközik Horváth Dáviddal: ápolni kell az ajkaiak kapusát.

48. perc: Illés D. lövését blokkolja Tar.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Hármas csere a hazaiaknál: Végső helyére Nagy Patrik, Szabó Bence helyére Szalka Dominik, Pataki helyére Takács Tamás állt be a szünetben.

45+1. perc:Gaál Bálint lövését védi Heinrich. A szöglet már nem veszélyes, aztán a játékvezető lefújja az első félidőt.

45. perc: Egy perc a ráadás az első félidő végén.

22. perc: Vogyicska Bálint lövése Heinrich kezében köt ki.

17. perc: Egy felívelt labdát Szabó Bence elől tisztáz a kapujából kilépő Horváth D.

14. perc: GÓÓÓL! Gaál Bálint növeli a vendégek előnyét, miután egy jobbról érkező beadást a védőjét megelőzve hat méterről a bal alsóba fejel.0–2

2. perc: GÓÓÓL! Présinger bal oldali beadása után Vogyicska Bálint nagy erejű lövését még védi Heinrich, a kipattanót viszont Rabatin 11 méterről a kapu jobb oldalába lövi.0–1

1. perc: Kékben a hazaiak, zöldben a vendégek. A mérkőzést a Mosonmagyaróvár kezdi.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a pont nélkül sereghajtó Credobus Mosonmagyaróvár az előző bajnokság meglepetéscsapata és bronzérmese, a mostani idényt azonban csapnivalóan kezdő és még szintén nyeretlen FC Ajka ellen.