Medgyes duplája sem volt elég a Gyirmótnak az óváriak ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.08.19. 17:20
A sárgában játszó gyirmótiak kétszer is megszerezték a vezetést, a mosonmagyaróváriak azonban mindkét gólra gyorsan válaszolni tudtak (Fotó: Fehér Ádám/ Gyirmót FC Győr)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a Gyirmót FC Győr a sereghajtó Credobus Mosonmagyaróvárt látta vendégül. A 2-2-es döntetlennel inkább a héten edzőt váltó vendégek lehetnek elégedettek, hiszen megszerezték első pontjukat a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–2 (1–1)
Győr-Gyirmót
, Alcufer Stadion. 581néző. Vezette: Zimmermann Márió (Márkus Tamás, Kiss Balázs)
GYIRMÓT FC GYŐR:Hársfalvi – Polgár K., Hudák D., Csörgő V., Jova B. (Helemai, 67.) – Kovács M., Szőke G. (Kovács D., 60.) – Takács R. (Kicsun, 67.), Soltész D. (Madarász, 82.), Medgyes Z. – Pethő B. (Adamcsek, a szünetben)Vezetőedző: Csizmadia Csaba
CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Deákovits (Végső Z., 79.), Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Vukaszovics, Czingráber –Szabó B., Nagy P. (Takács T., a szünetben), Korbély (Illés D., a szünetben) – Németh D. (Szalka, 79.)Sportigazgató: Király József
Gólszerző: Medgyes Z. (22., 51.), ill. Szabó B. (24.), Illés D. (64.)
Csizmadia Csaba:
– Nehéz egy ilyen mérkőzés után bármit is mondani. Amíg ilyen gyermeteg
hibákat vétünk hátul, értsd, beadás után nem ugrunk fel fejelni, plusz kapuskirúgásból gólt kapunk,
addig nem tudunk nyerni.
Király József: – Megtettük az első lépést, megvan az első pontunk, ez részben Németh Zoltán
munkájának is köszönhető. Ez a döntetlen reményt ad a jövőre nézve.

Mindkét együttes új edzővel vágott neki az új bajnoki idénynek, és az első négy forduló egyik csapatnál sem a várt eredményt hozta. A mosonmagyaróváriak pont nélkül sereghajtók, a négy eddigi mérkőzésen csak egyszer találtak be a kapuba. Hét közben le is váltották Németh Zoltánt a vezetőedzői posztról. A Gyirmót két vereség után két döntetlent játszott, vagyis nyeretlen volt a forduló előtt.

A vendégek jóval szervezettebben és pontosabban játszottak Gyirmóton, mint a korábbi mérkőzéseiken. A meccs első felében felváltva jöttek a helyzetek a két oldalon, a gólhoz legközelebb Soltész Dominik volt, aki szabadrúgásból a keresztlécet találta el. Aztán felváltva jöttek a gólok is, mindkettő egy jobb oldali beadás után. A 22. percben Medgyes Zoltán belsőzte a labdát a kapuba, a 24. percben pedig Szabó Bence fejes góllal egyenlített. Az irányítás ezt követően inkább a hazaiak kezében volt, míg az óváriak kontrákra játszottak, de újabb gól az első félidőben már nem esett.

Ugyanúgy folytatódott a második félidő, ahogy az első: gyirmóti labdabirtoklási fölénnyel és helyzettel. Aztán az 51. percben egy nagy sprint után Medgyes Zoltán ismét betalált, a hazaiak azonban ezúttal sem örülhettek sokáig az előnynek, hiszen a 64. percben Illés Dávid vette be 18 méterről Hársfalvi kapuját. Nagyon nyomott az utolsó percekben a Gyirmót, de jól működött az óvári védelem. A hosszabbítás harmadik percében Madarász lábában volt a győztes gól, ám Heinrich parádés védést mutatott be, így 2–2 lett a végeredmény.

18. Mosonmagyaróvár 5 1 4 3–13 –10 1

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Madarász bal alsó felé tartó lövését tenyereli ki bravúrral Heinrich.

90+1. perc: Négy perc a ráadás a meccs végén.

84. perc: Helembai beadása egy óvári játékosról pattan szögletre.

82. perc: Az utolsó gyirmóti csere: Soltész D. helyére Madarász Márk érkezik.

82. perc: Illés Dávid kap sárga lapot, Kovács Milánt rúgta fel.

79. perc: Óvári cserék: Deákovits helyére Végső Zalán áll be, Németh Dánielt pedig Szalka Dominik váltja.

73. perc: Soltész szabadrúgása után Polgár fejel kapu fölé.

67. perc: Jova helyére Helembai Márk, Takács R. helyére Kicsun Jevhenyij állt be a Gyirmótnál, a vendégeknél pedig Vukaszovics hagyja el a pályát, Tuller Péter váltja.

64. perc: GÓÓÓL! Ismét egyenlít a Mosonmagyaróvár. Heinrich kirúgása egy gyirmóti játékos fejéről Illés Dávid elé pattan, aki 18 méterről jobbal a kapu bal oldalába lő. 22

63. perc: Soltész lövését védi Heinrich.

60. perc: Szőke G. helyére Kovács Dominik áll be a hazaiaknál.

51. perc: GÓÓÓL! Ismét vezet a Gyirmót! Egy óvári szöglet után a kipattanót Papp Sz. lövi kapura, ám egy blokkoló gyirmóti védőt talál el, akiről Medgyes Zoltán elé pattan a labda. A gyirmóti játékos a saját térfeléről indul, a felezővonalnál egy csellel elmegy az utolsó védő mellett, majd 10 méterről, balról a bal alsóba lő. 21

47. perc: Takács Ronald lövése száll el a kapu fölött.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Cserék a szünetben: Nagy Patrik helyére Takács Tamás, Korbély helyére Illés Dávid állt be a vendégeknél, Pethőt Adamcsek Máté váltja a hazaiaknál.

Polgár Kristóf a labdával, mellett Horváth Kevin (Fotó: Fehér Ádám/ Gyirmót FC Győr)

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Pethő fejeli kapu fölé a labdát 10 méterről, közben összefejel Papp Szilárddal. Mindkét játékost ápolni kell.

45+1. perc: Két perc az első félidő hosszabbítása.

44. perc: Medgyes Z. nemcsak a kapus, hanem a kapu mellett is ellövi a labdát az ötös bal sarkától Soltész indítását követően.

41. perc: Szőke Gergő visszahúzásért kapja a meccs első sárga lapját.

36. perc: Németh D. iramodik meg egy gyirmóti labdavesztés után, a lövését Hudák D. úgy blokkolja, hogy a labda visszapattan az óvári támadóra, így kirúgással jöhet a hazai csapat.

25. perc: Egészségügyi szünetet tartanak a csapatok.

24. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Mosonmagyaróvár! Horváth Kevin jobb oldali beadását Szabó Bence hat méterről fejeli a hosszú alsóba. 11

22. perc: GÓÓÓL! Vezet a Gyirmót! Polgár jobb oldali beadását a középen érkező, védőjét megelőző Medgyes Zoltán az ötösről lövi pattanás nélkül a kapu bal oldalába. 10

Gyirmóti gólöröm (Fotó: Fehér Ádám/ Gyirmót FC Győr)

19. perc: Szabó B. beadását Hársfalvi egy kézzel húzza le a levegőből.

16. perc: Soltész erős lövését blokkolják az óvári védők.

Szőke Gergő sárga mezben, vele szemben Vukasovic Marko (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

9. perc: Szép óvári akció a bal oldalon, amelynek végén Korbély lő nem sokkal Hársfalvi kapuja mellé.

6. perc: Soltész D. egy 22 méteres szabadrúgásból a felső lécet találja el.

4. perc: Nagy Patrik beívelése elmegy a kapu mellett.

Egyik csapat sem tudott eddig győzni a bajnokságban (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

2. perc: Polgár K. beadása csak Heinrichnek jó.

1. perc: A mérkőzést a fehérben játszó vendégek kezdik. Sárgában a gyirmótiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Csizmadia Csabával még nyeretlen Gyirmót FC Győr a még pont nélküli, a héten edzőt váltó és újra Király József szakmai igazgató által irányított Credobus Mosonmagyaróvár ellen.