Végszóra mentett pontot a PMFC a Siófok ellen

SZUCS ZSOLTSZUCS ZSOLT
2023.04.02. 15:50
Gera (20) ebben a légicsatában még alulmaradt Debrecenivel (3) szemben - Fotó: Kurdi József / PMFC
A lendületesebben kezdő Siófok gyorsan vezetést szerzett, amelyet a pécsiek csak a szünet utáni vérfrissítéssel tudtak kiegyenlíteni. A második félidő mindkét oldalon hozott helyzeteket, sőt, újabb találatokat is, ám a piros-feketék végszóra lőtt gólja miatt végül  mindkét gárdának a tervezettnél kevesebb, egy-egy ponttal kellett beérnie.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

PÉCSI MFC–BFC SIÓFOK 2–2 (0–1)
Pécs,
Újmecsekalja, 1100 néző.Vezette: Pillók Ádám (Aradi József, Baghy Csaba)
PÉCSI MFC: Helesfay– Svedjuk (Mayer J., 75.), Rácz L., Pejovics, Katona L. (Majnovics, a szünetben) – Kesztyűs, Krausz, Major S. (Terbe, a szünetben), Kocsis B., Szabó M. (Harsányi, a szünetben) – Gera Z. Vezetőedző: Weitner Ádám
Siófok: Winter – Varjas, Horváth M., Varga B., Debreceni – Major G., Nyitrai (Medgyesi, 89.), Szakály A., Kerezsi – Farkas B. (Pataki Z., 75.), Hegedűs M. (Volter, 64.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Gera Z. (54.), Pejovics (90.)., ill. Farkas B. (16. – 11-esből), Varjas (65.)
Kiállítva: Rácz L. (84.)
Weitner Ádám: – Gyenge mérkőzést játszottunk… Hiányoltam az akaratot és a szenvedélyt, nem elég hét közben jól edzeni, a hét végén a színházban kell megmutatni a tudásunkat.
Dragan Vukmir: – A helyzetek alapján jobbak voltunk, nem sokat forgott veszélyben a kapunk. Tudtuk, hogy a Pécs szabadrúgásokból és szögletekből veszélyes, így sajnálom az elvesztett pontokat.

Mindkét csapat kellő motivációval léphetett pályára: a házi gólkirályukat, Tóth-Gábor Kristófot öt sárgás eltiltása miatt nélkülözni kényszerülő piros-feketék ennek ellenére végre hazai győzelemmel szerettek volna közelebb kerülni a dobogóhoz; a vendégek pedig hasonló tervekkel az alsóháztól igyekeztek volna minél távolabb jutni.

Az első percekben úgy tűnt, ez utóbbi veszély az erősebb inspiráció, a Siófok vetette magát sokkal vehemensebben ugyanis a küzdelembe, amely, ha büntetőből is, de hamar góllá is érett. A PMFC sokáig nem találta e tempó ellenszerét, és bár helyzetekig a hazaiak is eljutottak, érdemleges fordulatot csak a szünetet követő hármas csere hozott. A megbolygatott sorokkal ki is egyenlített a házigazda, ám sokáig nem örülhetett a hazai publikum, az újult erővel rohamozó vendégek ugyanis megint magukhoz ragadták a vezetést.

A végjáték összképe nem ígért ugyan még egy egyenlítést, ám egy szépen felvezetett akció végén mégis ez történt, így a két gárda – bár mindkettejük számára ez volt talán a legkevésbé hasznos végeredmény – megosztozott a pontokon.

Április 3.
20.00:MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny29581631–52–2123

Krausz (balról) viszi nagy lendülettel a siófoki védőkre a labdát - Fotók: Kurdi József/PMFC

90+3. perc:Véget ért a találkozó, a két csapat döntetlennel búcsúzott az újmecsekaljai közönségtől.

90. perc: GÓÓÓL! Egyenlített a PMFC: egy szépen felvezetett bal oldali akció végén Pejovics csúsztatta a bajról, a szögletzászló felől Kesztyűs által beívelt labdát magasra ugorva félmagasan a kapu jobb oldalába. 2–2!

89. perc: Nyitrait Medgyesi váltotta a Siófoknál.

87. perc:Kesztyűsnek mutatta föl a játékvezető a sárga lapot.

84. perc:Rácz buktatásért kapta meg második sárga lapját, így Pillók játékvezető egyben a piros kártyáját is felmutatta a pécsi csapatkapitánynak.

79. perc: Kettős ápolás miatt állt pár percig a játék, miután a felezővonalnál Nyitrai és Krausz rúgott csúnyán össze – a villámpihenő után mindketten láthatóan gyógyultan folytatták a játékot.

75. perc: Cserélt mindkét edző: a vendégeknél Farkas Balázst Pataki váltotta, a piros-feketéknél Svedjuk helyére Mayer érkezett.

69. perc:Terbe kapott sárga lapot.

65. perc: GÓÓÓL!Ismét a Siófok vezet: egy vendégakció végén Varjas az ötös magasságából fejelt védhetetlenül a kapu közepébe. 2–1!

64. perc: Cseréltek a vendégek, Hegedűs helyére Volter állt be a játékba.

54. perc: GÓÓÓL! Egyenlített a PMFC: Gera jutott 18 méteres szabadrúgáshoz, szinte a kapuval szemben. Hatalmas bombája a sorfal mellett-fölött, illetve a mozdulatlanságba dermedő Winter kapus mellett vágódott hálószaggatóan a kapu jobb oldalába. 1–1!

50. perc: Terbe jó 25 méterről, középről megeresztett hatalmas bombáját védte két tenyérrel Helesfay.

46. perc: A PMFC hármas cserével, a Siófok az eredeti felállásban folytatta a játékot: Katona L. helyén Majnovics, Szabó M. helyénHarsányi lépett pályára, míg Majort Terbe váltotta.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45+1 perc: Egy perc hosszabbítás után véget ért az első játékrész, így a vendég Siófok 1–0-ás előnyel vonulhatott pihenőre az öltözőbe.

45. perc: A jól érkező Major csapott le a pécsi védelemről kipattanó labdára ajtó-ablak helyzetben, úgy 11 méterről, szemben a jobb kapufával – amit aztán kissé kifelé csavarodó középmagas bombával el is talált, a labda pedig kivágódott az alapvonalon túlra.

Major is összeszorított fogakkal küzdött a sikerért  (Fotó: Kurdi József/PMFC)

36. perc: Újabb sárga lap: ezúttal a pécsi csapatkapitány, Rácz László buktatta a kezdőkörben a gólszerző Farkast, aki ápolásra is szorult a belépő nyomán, amiért ő is besárgult.

31. perc: Ezúttal a PMFC-ből Krausz kapott sárgát.

30. perc: Winter kissé nehézkesen akarta csak kirúgni az előző akció után a mezőnybe a labdát, szöszmötölését Pillók játékvezető sárga lappal büntette.

29. perc: Több mint tíz perc, ha nem is eseménytelen, de a kapuk közelébe sem jutó adogatás után ezúttal Szabó Máté végezhetett el bal oldali szögletet. Az ötösön legmagasabbra ugró Krausz még csúsztatott még egyet tovább a labdán, amely azonban ám a jobb kapufa előtt kirepült a játéktérről, így odalett a helyzet.

16. perc:Még az előző, 11-eshez vezető megmozdulásért Pejovics sárga lapot is kapott.

16. perc: GÓÓÓL! Vezet a Siófok! A büntetőtFarkas Balázs laposan, de határozottan vágta a másik oldalra elvetődő Helesfayt becsapva a kapu jobb alsó sarkába.0–1!

15. perc: Büntetőhöz jutott a Siófok! Pejovics a bal oldalon próbálta becsúszva szerelni a leshatáron kiugró Hegedűst már a 16-oson belül, ám a játékvezető szerint a lába előbb érte el ellenfeléét, mint a labdát–11-es!

Kocsis Bence több fejpárbajból is győztesen vette ki a részét  (Fotó: Kurdi József/PMFC)

12. perc:A vendégek közül Major G. kapott sárga lapot.

10. perc:Szinte megismétlődött az előző kép: rossz siófoki belépő, Gera Zalán a földön, majd Kocsis Bence – ezúttal Szabó Mátéval párban – a pár méterrel az előzőnél hátrább, de kicsit jobban középen leállított labda mögött. A most erősebben meglőtt bomba azonban csak a sorfalat találta telibe.

5. perc:A találkozó első ígéretes helyzetéből Gera Zoltán buktatása nyomán Kocsis Bence végezhetett el szabadrúgást a 16-os jobb sarkán éppen kívülről. Balla csavart a kapu elé, ám a védők kifejelték a labdát, majd felszabadítottak.

1. perc:Kezdődik a mérkőzés: Pillók Ádám sípszavára a PMFC szokásos szerelésében, piros feketében – kapusa tiszta feketében – lépett pályára, míg a vendég Siófok tetőtől talpig sárgában, hálóőrük tiszta zöldben kezdte meg a játékot.

A találkozó ünnepélyes kezdőrúgását a PMFC állandó fotós-krónikása, a napokban a névnapját ünneplő Kurdi József végezhette el.