Nem fért kétség az Ajka győzelméhez

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.04.02. 16:50
A soroksáriak a bravúr reményében utaztak Ajkára, ami aztán elmaradt (Fotó: archív)<br />
A labdarúgó NB II 29. fordulójában az Ajka esélyt sem adott a Soroksárnak, mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve magabiztosan tartotta otthon a három pontot. A vendégek első helyzetére a 89. percig kellett várni, ám akkor is szögletre tisztáztak a hazai védők.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

FC AJKA–SOROKSÁR SC 2–0 (1–0)
Ajka, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Tar, Kenderes, Csemer (Présinger, 74.) – Tajthy, Csizmadia Z. – Sejben (Gaál B., 63.), Zsolnai (Rabatin, 63.), Doncsecz (Gyuris, 63.) – Szarka (Dragóner F., 79.). Vezetőedző: Jeney Gyula
SOROKSÁR: Kovács M. – Ternován (Sipos Z., 59.), Kékesi, Ikonomou (Lipcsei K., 40.), Vincze Á. – Hudák (Varga S., 76.), Köböl (Redzic, 59.) – Nagy O., Vass Á., Hajdú R. (Lovrencsics B., a szünetben) – Halmai. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Zsolnai (13.), Doncsecz (63.)
Jeney Gyula: – Először is a legfontosabb az egészség, és nagyon sajnáljuk, hogy súlyos sérülés történt a mérkőzésen. A csapat remekül teljesített, és fáj a szívem, amikor valakinek nem tudok játéklehetőséget adni.
Lipcsei Péter: – Most nyulak voltunk, így nem is lehetett pontról, pontokról beszélni, de úgy érzem, nagyot hibázott a játékvezető Ikonomu Konsztantinosz sérülésénél, de nem ezért kaptunk ki.

A remek formában lévő, és immár nyíltan is a dobogóra pályázó Ajka nem adott esélyt a középmezőnyben tanyázó Soroksárnak a vasárnap délutáni összecsapáson. Egy remek akciót követően már az első negyedóra végén megszerezte a vezetést, s ha egy kis szerencséje van, akár a szünetig lezárhatta volna a meccset. Szarka Ákos, majd Doncsecz Levente is bevehette volna a vendégek kapuját, ám az ajkaiak elhibázták a ziccereiket. A fővárosiak ugyan a mezőnyben próbálták megtartani a labdát, de semmi veszélyt nem jelentettek az ajkai kapura, így szurkolóik számára a legnagyobb izgalmat az jelentette a szünet előtt, mikor középső védőjük, Ikonomou Konstantinos fejsérülést szenvedett és a mentőknek kellett kórháza szállítaniuk. Mint később kiderült, vélhetőleg járomcsonttörést szenvedett a görög-magyar kettős állampolgárságú játékos.

A térfélcserét követően sem változott a meccs képe, a vendéglátók Doncsecz révén gyorsan megduplázták előnyüket, s mivel a Soroksár továbbra sem jutott el Horváth Dániel kapujáig, nem volt kérdés, melyik csapat zsebelheti be a három pontot. Mindennél többet mond, hogy a sárga-feketék első helyzetére a 89. percig, az ajkai kapus első bravúrjára a 92. percig kellett várni. Az Ajka zsinórban az ötödik bajnoki mérkőzését nyerte meg, és így a Gyirmóttal, azonos pontszámmal a negyedik helyen áll a táblázaton. 2–0

Április 3.
20.00:MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny29581631–52–2123

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, az Ajka magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Dragóner műesésért sárga lapot kapott.

89. perc: Az első soroksári helyzet: Sipos közeli lövésébe azonban Csizmadia önfeláldozóan belevetődve szögletre tisztázott.

88. perc: Rabatin kapott sárga lapot.

83. perc: A meccs első sárgája, kapta Szűcs Kristóf.

82. perc: Gyuris növelhette volna csapata előnyét miután becsapta Vinczét a tizenhatos jobb oldali vonalánál, ám túl sokáig várt a lövéssel, s Kékesi tisztázni tudott.

79. perc: Szarkát Dragóner váltja.

76. perc: Hudák helyére Varga Stefan érkezett a Soroksárnál.

74. perc: Hazai csere: Csemert Présinger váltja a hajrára.

68. perc: Hudák indításával Lovrencsics lépett volna ki, de Horváth kapus résen volt és kivetődve tisztázott a támadó elől.

66. perc: Hazai cserék: Zsolnai-Rabatin, Doncsecz-Gyuris, Sejben-Gaál.

63. perc:GÓL!!! Sejben indításával Doncsecz remekül lépett ki a lesre játszó védők közül, majd 10 méterről a kapu közepébe lőtt, 2–0.

59. perc: Soroksári csere: Köböl helyére Redzic, Ternován helyére Sipos Zoltán érkezik.

57. perc: Doncsecz a balösszekötő helyéről befelé cselezett, majd 10 méterről nem sokkal lőtt a kapu fölé.

56. perc: Tar 50 méteres indítását Csemer remekül emelte középre, Szarka középen megcsúsztatta, a vendégek csak nagy nehézségek árán tudtak szögletre tisztázni.

A szünetben kiderült, hogy a soroksáriak lecserélt belső védője, Ikonomou járomcsonttörést szenvedett.

46. perc: A vendégek cseréltek, Hajdú helyére Lovrencsics Balázs érkezett.

46. perc:Folytatódik a mérkőzés.

45+6. perc: Vége az első félidőnek.

45+3. perc: Szűcs jobb oldali beadását Csemer a hosszún, kapásból ellőtte, két métert tévedett.

40. perc: Hat perc a hosszabbítás.

44. perc: Csemer bal oldali beadását Szarka nagy helyzetben rosszul vette át, így oda lett a helyzet.

40. perc: Kényszerű csere a vendégeknél: a megsérült Ikonomou – akit hosszú percekig át ápoltak a hazai ötösön – helyére Lipcsei Krisztián érkezett.

34. perc: Csemer és Doncsecz keverte meg a soroksári védelem jobb oldalát, a fiatal szélső jobb lábas lövése nem sokkal kerülte el a bal sarkot.

31. perc: Hudák 20 méteres lövése elkerülte a jobb felső sarkot.

23. perc: Mi maradt ki?! Soroksári szabadrúgás után a sorfalról levágódott labdát hátra felé játszották meg a vendégek. Vincze a felezővonaltól röviden gurított haza, Sejben lecsapott rá, de Kovács Marcel a kapujából kifutva elkotorta előle a labdát. A játékszer éppen Szarka elé került, ő azonban 35 méterről olyan gyengén emelt kapura, hogy a visszafutó Kovács Marcel menteni tudott.

13. perc: GÓL!!! Csemer száguldott le a bal oldali alapvonalig, élesen belőtt labdája elsuhant a kapu előtt. A hosszún érkezett Szűcs, aki azonban nem kapura lőtte, hanem bepasszolta a labdát, Zsolnai pedig a rövid saroknál, sarokkal a hálóba lőtt, 10.

6. perc: Tajthy átadása után Szarka próbált meg Ikonomou szorításában kapura fordulni az ötösnél, majd elesett. Derdák játékvezető közel állt, és továbbot intett.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek feketében léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a forduló előtt a harmadik Gyirmóthoz és az ötödik Pécsi MFC-hez hasonlóan szintén 48 pontos negyedik FC Ajka a legutóbb a Tiszakécskét 1–0-ra verő, 38 pontos Soroksár ellen.