Beke újra betalált, küzdős meccsen győzte le a Budafok a Mosonmagyaróvárt

RÁCZ BENEDEKRÁCZ BENEDEK
2023.04.02. 15:50
Gundel-Takács (balra) játszott remek meccset, a fiatal kapus Végh (középen, fehérben) büntetőjét fogta az első félidőben (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a forduló előtt 10. helyen álló Budafoki MTE a forduló előtt 12. Mosonmagyaróvárt fogadta. Beke Péter góljával már negyed órával a kezdőrúgás után "eldőlt" a találkozó, de izgalomból nem volt hiány, a Budafok végül 1–0-ra legyőzte az Óvárt, készülhet a Magyar Kupa elődöntőre.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE – CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1
–0 (1–0)
Budapest, BMTE-Stadion, 400 néző. Vezette: Horváth Tibor (Kovács Gábor, Nagy Viktor)
BUDAFOK: Gundel-Takács B. – Fótyik D., Vaszicsku G., Nándori B. (Fekete M., 66.) – Biró M. (Bakti, szünetben), Soltész I., Adorján K., Kalmár O. (Györgyi, 75.) – Horváth O., Németh M. (Kovács D., 70.), Beke P. (Csonka A., szünetben) Vezetőedző: Mátyus János
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich M. – Simita G. , Debreceni A., Papp Sz., Horváth K. – Vuszakovics M. (Korbély, 61.), Végh B., Jasarevic M. (Sajbán, 61.) – Puhtjejev M., Illés D. – Mayer Á. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Beke P. (14.)
MESTERMÉRLEG:
Mátyus János: – Ritkán fordul az elő, hogy szinte megismételi két csapat az előző, szezonbéli találkozóját, amikor is szintén 1–0-ra nyertünk, nagyon hasonló találkozó volt. Nagyon fontos 3 pontot szereztünk, az persze más kérdés, hogy nagyon komoly árat fogunk ezért fizetni: több sérültünk is lett.
Supka Attila: – A Budafok az egyetlen olyan hibánkat, amire nem tudtunk koncentrálni, kihasználta, viszont a lehetőségünk megvolt arra, hogy egyenlítsünk. A második félidőben időnként jobban játszottunk, mint a Budafok, volt két-három olyan lehetőségünk, hogyha pontosabb a passz, akkor abból gólt tudtunk volna szerezni. Bízom abban, hogy az elkövetkezendő időben a több munka eredményes lesz számunkra

A Magyar Kupa elődöntő „főpróbájaként” a Mosonmagyaróvárt látta vendégül a Budafok, a két csapat legutóbb októberben csapott össze, ott egy kései öngól után 1–0-ás budafoki siker született. A napsütéses, tavaszi időben kifutó csapatok egy brilliáns első félidőt produkáltak, a Budafok már a 16. percben vezetést tudott szerezni Beke remek gólja révén. A hazai dominanciát feltörve olykor átmerészkedett a budafoki térfélre az Óvár, ennek is volt az eredménye a 35. percben kiharcolt büntető. Véghállt a labda mögé, lövését azonban Gundel-Takács védeni tudta, így nem tudott egyenlíteni a Mosonmagyaróvár a szünet előtt.

A térfélcserét követően szinte teljesen átalakult a játék képe, a vendégek magas letámadásának köszönhetően a Budafok csak kontrákból tudott helyzeteket kialakítani. Supka Attila együttese végül azonban nem tudott gólt (és ezzel pontot szerezni), így az Óvár maradt a 12. helyen a táblázatban, a Budafok pedig, bár több sérüléssel övezve, de remekül hangolt rá a Vasas elleni Magyar Kupa elődöntőre. 1–0

Április 3.
20.00:MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny29581631–52–2123

90+3. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést, a hazaiaké mindhárom pont!

90+3. perc: Horváth kapott sárga lapot, Kovácsnak csúszott oda.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít a mérkőzés végén.

86. perc: Adorján szánta el magát egy lövésre, távoli lökete azonban elkerülte a kaput.

A semmiből hatalmas eső szakadt le az égből, érdekes utolsó 10 percnek nézünk elébe.

81. perc: Gáncs kapott sárgalapot, Adorjánnak lépett oda.

74. perc: A Budafok az utolsó cseréjét is sérülés miatt teszi: Kalmár nem tudta folytatni, helyére Györgyi érkezett.

70. perc: Újabb hazai csere: Németh helyére Kovács érkezett.

66. perc: Most a Budafok cserélt igaz, sérülés miatt: Fekete állt be Nándori helyére.

65. perc: Kalmár ápolása miatt áll a játék.

Több budafoki is lesérült a szerdai kupameccs előtt (Fotó: Földi Imre)

61. perc: Újabb vendég csere: Jararevic helyén Sajbán, míg Vukasovics helyére Korbély érkezett.

61. perc: Debreceni kapott sárga lapot Németh buktatásáért.

Erre a félidőre már egy agresszívabb Mosonmagyaróvár jött ki, mely már a budafoki belső védőket is letámadja. A Budafok kénytelen hátrébb húzódni és mély blokkban védekezni.

50. perc: Horváth kapott remek labdát, mellyel meg is indult a kapu felé. Az éles szögből ellőtt lövése azonban jóval a kapu mellé szállt, így ez a nagy lehetőség kimaradt.

46. perc: Cserélt a vendég csapat is: Puhtjejev és Illés helyére Gáncs és Nagy érkezett.

46. perc: A szünetben cserélt a Budafok: A gólszerző Beke helyére Csonka, míg Bíró helyére Bakti érkezett

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a térfélcserét követően a Mosonmagyaróvár indíthatja útjára a labdát.

Gundel-Takács remekül hárította a vendég büntetőt, de a meccs további részében is magabiztosan védett (Fotó: Földi Imre)

45. perc: A játékvezető lefújta az első játékrészt.

35. perc: GUNDEL-TAKÁCS KIVÉDTE A BÜNTETŐT! A fiatal budafoki hálóőr eltalálta az irányt, így a Végh által jobb oldalra ellőtt erőtlen büntetőt ki tudta védeni. Marad a hazai előny.

34. perc: BÜNTETŐ AZ ÓVÁRNAK! Mayer esett el a büntetőterületen belül, a játékvezető pedig hezitálás nélkül a tizenegyespontra mutatott.

32. perc: Beke távoli szabadrúgása akadt el egy vendég lábban, így nem lett komolyabb helyzet a budafoki pontrúgásból.

22. perc: Bírót kell ápolni, miután egy erős lövéssel eltalálták a labdával.

Beke Péter továbbra is megállíthatatlan formában (fotó:Földi Imre)

14. perc: GÓÓÓL! VEZET A BUDAFOK! Beke kapott kiváló indítást Kalmártól, és indult meg nagy erővel a kapu felé. Miután egy remek csellel kicselezte az utolsó védőt, a labdát könnyedén, 7 méterről a kapu jobb alsó sarkába gurította. 1–0

7. perc: Horváth iramodott meg a bal oldalon, egy testcsel után a rövidet célozta meg, Heinrich azonban résen volt, szögletre ütötte ki a nagy helyzetet.

5. perc:Vaszicsku hatalmas bedobásai egész szezonban veszélyesek voltak, ezt a próbálkozást azonban könnyedén lehúzta a vendég kapus.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak végezték el a kezdőrúgást.

Nemsokára kezdődik a mérkőzés, a hazai Budafok piros-feketében, míg az Óvár tiszta fehér szerelésben lép majd pályára.

ELŐZMÉNYEK

A két csapat legutóbb októberben csapott össze, azt a találkozót egy hajrában érkező öngól döntötte el a Budafok javára. Sok minden történt azóta, a Budafok Mátyus János vezetésével stabil pozíciót tudott kialakítani a középmezőnyben, míg a Mosonmagyaróvár felemás formában, de csupán egy ponttal állnak a hazaiak mögött a tabellán.

Több szempontból fontos mérkőzés ez a Óvárnak, egyrészt egy győzelemmel helyet cserélhetnek a Budafokkal a táblázatban, másrészt pedig ez Supka Attila vezetőedző debütálása a vendég kispadon. A hazaiaknak ez a meccs a főpróba a pár nap múlva érkező, Vasas elleni Magyar Kupa elődöntőre, a dél-budai együttes történetében másodszorra jutott el a legjobb négyig.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két fordulóban mindössze egy pontot kasszírozó Budafok az egy ponttal mögötte álló, a bajnoki szünetben edzőt váltó és már Supka Attila által irányított Mosonmagyaróvár ellen.