Már a hatodik tavaszi döntetlenjét játszotta a Békéscsaba

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2023.04.02. 15:50
Horváth Péter (szemben) megszenvedett a gyors baranyai támadókkal (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
Hiába szerzett egy furcsa góllal vezetést az első félidőben a Békéscsaba 1912 Előre a kiesési helyosztón, a sereghajtó Kozármisleny egy bombagóllal rögtön a szünet után kiegyenlített. Az eredmény ezután már nem változott, a csapatoknak meg kellett elégedniük a döntetlennel.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (1–0)
Békéscsaba, 710
néző. Vezette: Zimmermann Márió (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Hodonicki (Szalai D., 82.), Albert I., Bora, Mikló – Hamed, Kitl M., Futó (Farkas M., 67.), Horváth P. (Máris, 67.) – Lukács R. (Kóródi, 67.), Czékus (Mágocsi, 84.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
HR-RENT KOZÁRMISLENY: Somogyi – Sági, Gajág, Várkonyi, Turi – Tölgyesi, Horváth D. – Vajda R. (Károly, 80.), Bartha L. (Daru, 90.), Beke I. Péter – Vogyicska (Vas B., 80.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Futó (28.) , ill. Várkonyi (48.)
Brlázs Gábor: – Sokadik olyan hazai mérkőzésünket játszottuk, amikor az előnyünket nem tudtuk megtartani. A szünet után kimegyünk a pályára és kapunk egy óvodás gólt. Óriási fegyelmezetlenségeket követünk el, nem vagyunk elég agresszívak, a középpályán nem csináljuk meg a bezárásokat, ahogyan kellett volna. Saját magunkat hoztuk kellemetlen helyzetbe.
Márton Gábor: – Jól kezdtük a mérkőzést, negyedóra alatt volt három százszázalékos helyzetünk. Nagyon jól játszott a csapat, ám ezután megkaptuk a szokásos komikus gólunkat, és kapaszkodhattunk vissza a döntetlenért. Az egy pont a látottak alapján kevés.

A sereghajtó Kozármisleny lépett fel támadólag, és szinte rögtön a kezdés után két nagy helyzetet is kihagyott. Mintha a baranyaiak játszottak volna hazai pályán, többet birtokolták a labdát, és több akciót is vezettek, a Békéscsaba elvétve kontrákkal próbálkozott. A félidő közepén kezdett magára találni a lila-fehér mezes hazai együttes, amely egy furcsa találattal Futó Zsombor próbálkozása nyomán előnyhöz is jutott. Innentől kezdve az történt a pályán, amit a csabaiak akartak, a Kozármisleny igyekezete néhány támadásban mutatkozott meg, de ezekből a szünetig nem tudott helyzetet összehozni.

Alig jöttek ki a második félidőre a csapatok, Várkonyi bombaerős lövésének köszönhetően máris a békéscsabai kapuban táncolt a labda. Kiegyenlített játék folyt a pályán, s bár mindkét gárda támadószellemben futballozott, már egyik se tudta bevenni a másik fél kapuját. A Békéscsaba tavaszi hatodik döntetlenjét jegyezte, s majd csak a bajnokság végén dől el, hogy ér-e ez valamit a bennmaradás szempontjából.

Április 3.
20.00:MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny29581631–52–2123

90+3. perc:A játékvezető lefújta a mérkőzést.

A játékvezető három percet hosszabbít.

90. perc: Változtattak a vendégek is: Barthát Daru Bence váltotta.

84. perc: Czékus Ádámot kellett ápolni, akit le is cserétek, helyén Mágocsi Bence játszik.

82. perc: Cseréltek a csabaiak: Hodonickit Szalai Dániel váltotta.

A békéscsabai Mikló Roland (jobbra) főleg az első félidőben veszélyeztetett az elfutásaival (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

80. perc: Kettőt is cseréltek a vendégek: Vogyicska helyén Vas Bence, Vajda helyén Károly Bálint játszik.

78. perc: Mikló kísérletezett jó 30 méterről, de Somogyi ezt a labdát is megfogta.

77. perc: Kóródi kínálta meg közelről egy lövéssel Somogyi kapust, aki nagy bravúrral védett.

70. perc: Hodonicki csúszott el, a labdaBeke elé került, aki lőtt, de Albert az utolsó pillanatban belelépett a labda útjába.

68. perc: Sági Milán kapott sárgát a vendégektől.

A kozármislenyiek gyakran okoztak riadalmat a csabai kapu előtt (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

67. perc: Hármas csere a hazaiaknál: Futót Farkas Márk, Horváth Péter Máris Dominik, Lukács Raymondot Kóródi Nándor váltotta.

65. perc: Hamed készítette le a labdát Horváth Péternek, aki 12 méterről nagy helyzetben fölé lőtt.

61. perc: A kitörő Barthát kaszálta el Albert sárga lapot érően.

58. perc: A megítélt szabadrúgást Vajda a 16-os vonaláról a sorfalba bombázta.

56. perc: A szabálytalankodó Bora Györgynek mutatta fel a sárga lapot Zimmerrnann játékvezető.

51. perc: Horváth Péter tette be középre a labdát, ám Somogyi kapus lehúzta.

Kitl Miklós (lila-fehérben) küzd a vendégvédőkkel (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

48. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A KOZÁRMISLENY! Vogyicska cselezgetett a csabai 16-os előtt, majd Várkonyihoz passzolt, aki gondolt egyet és 20 méterről középről, ballal kapura lőtt, a labda a kapu jobb felső sarkába vágódott, 1–1.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

36. perc: Turi Tamás kapta a mérkőzés harmadik sárga lapját buktatásért.

35. perc: A Czékus buktatásáért végezhetett el szabadrúgást Kitl, aki ballal, 24 méterről a bal kapufát találta telibe

29. perc: Lukács vágta fel Vajdát, ezért is járt a sárga kártya.

28. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A BÉKÉSCSABA! Futó ívelte be a labdát a 16-oson belülre, amely úgy pattant meg, hogy Somogyi Máté fölött a kapu közepében kötött ki, 1–0.

22. perc: Hamed iramodott meg a jobb oldalon, Czékussal kényszerítőzött, majd éles szögből lőtt, de a labda mellé szállt.

17. perc: Horváth D. lőtt 20 méterről, a labda fél méterrel a bal kapufa mellett suhant el.

Zimmermann Máriónak gyakran kellett előhúznia a zsebéből a sárga lapot, amit itt éppen a békéscsabai Kitl Miklósnak mutat fel (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

16. perc: Kitl Miklóskapott sárga lapot Beke I Péter buktatásáért.

A hivatalos nézőszám: 710 fő.

8. perc: Vajda tűzte kapura a labdát, mintegy 25 méterről, Krnács ha nehezen is, de megkaparintotta a labdát.

Bora György (55)  védekezik (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

4. perc: Nagy kavarodás támadt a csabaiak kapuja előtt, ide-oda pattogott a labda a 16-oson belül, végül Bora kivágta a labdát.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A Békéscsaba a szokásos lila-fehér csíkos mezben, a vendégek tiszta fehérben játszik. A labdát a Kozármisleny indította útjára.

A mérkőzést gyászszünet előzte meg Krnács János, a Békéscsaba kapuját védő Krnács Richárd édesapjának az emlékére.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi négy bajnokiján ikszelő, öt meccs óta veretlen Békéscsaba az előző öt fordulóban mindössze egy pontot szerző, az edzőváltás ellenére sereghajtó Kozármisleny ellen.