Négyet rúgott a Haladás a Kaposvárnak

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2021.02.28. 16:50
A labdarúgó NB II 26. fordulójának kora esti mérkőzésén a Szombathelyi Haladás fölényes diadalt aratott a vendég Kaposvár felett, a 4–0-s végeredmény már az első félidőben kialakult.

Dragóner Filip (17) hatalmas gólt ragasztott a Kaposvár kapujának bal felső sarkába. Ez volt a negyedik...  (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
Dragóner Filip (17) hatalmas gólt ragasztott a Kaposvár kapujának bal felső sarkába. Ez volt a negyedik... (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 40 (4–0)
Szombathely,
Haladás Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Zierkelbach Péter (Mohos Milán, Vörös Dániel)
HALADÁS:
Verpecz–Schimmer (Jancsó, a szünetben), Mocsi, Németh Milán, Debreceni – Kiss B., Holdampf (Schuszter, 76.)–Kállai, Tóth M. (Doktorics, a szünetben), Bosnjak (Rácz, 65.)–Dragóner (Németh Márió, 71.).Vezetőedző: Mátyus János
KAPOSVÁR:
Pogacsics–Ur, Nagy T., Gál–Nagy J., Zólyomi, (Balog, a szünetben), Erdei (Bidzylia, a szünetben), Andrics, Lakatos (Dvorschák, a szünetben)–Szarka (Farkas, a szünetben), Balázs.Vezetőedző:Várhidi Péter
Gólszerző:Tóth M. (1–0) a 4., Kiss B. (2–0) a 7., Kiss B. (11-esből,3–0) a 17., Dragóner (4–0) a 39. percben
Mátyus János: –Egyenes következménye volt az elmúlt idők játékának, amikor jól játszottunk, de nem jöttek az eredmények. Ezen a találkozón szervezetten, szellemesen játszottunk az első játékrészben, így megérdemelten szereztünk vezetést. A második félidőben már nem volt olyan látványos a játékunk.
Várhidi Péter:
– Szétfutott minket a Haladás, sajnos esélyünk sem volt. Sok volt az eladott labda, így nem is lehetett más az eredmény.

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a Haladás, a vasiak támadásait hamar siker koronázta, hét perc után két, 17 után már három góllal vezettek. A kaposváriak védekezése enyhén szólva hagyott kívánnivalót maga után, nagyjából mint a kés a vajon, úgy mentek át a szombathelyi támadók a vendégeken. A vasiak uralták a játékot, a somogyiak csak közeli szemlélői voltak az eseményeknek. Mire a vendégek magukra találták, szinte vége is lett az első félidőnek – a Haladás pedig 4–0-ra vezetett.

A szünet után sem változott a játék képe, a hazaiak irányítottak, a vendégek azonban nem adták fel, küzdöttek a szépítésért. A fölényes hazai vezetés ellenére élvezhető volt a játék, hiszen egyik csapat sem nyugodott bele az eredménybe. A vendégek a második félidőben már összeszedettebben futballoztak, de a vasiak jóval többet támadtak. A Haladás ilyen különbséggel is megérdemelten nyert az első félidőben szétesően futballozó Kaposvár ellen.

20. Debreceni EAC2652121–51–3015

Vége a mérkőzésnek, a Haladás simán győzte le a Kaposvárt. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

82. perc: Sárga itt, sárga ott. Rácz szabálytalanságért, Balázs pedig reklamálásért kapott sárga lapot. Kicsit paprikás lett az egyébként eddig békés hangulat.

81. perc: Schuszter passzolt a jobb oldalon Kállaihoz, a középpályás kilenc méterről leadott lövését védte bravúrral Pogacsics.

79. perc: Németh Milán balról, éles szögből leadott, jobb sarokra tartó lövését védte Pogacsics.

77. perc: A kaposvári 88-as pedig sárga lapot kapott, azaz Nagy Tamás.

76. perc: Csere a Haliban, 8-es helyett 88-as, azaz Holdampf helyett Schuszter lépett pályára.

73. perc: Kaposvári csere, Andrics helyett Bartos.

71. perc: Haladás-csere, Dragóner le, Németh Márió be.

65. perc: Csere a Haladásban, Bosnjak helyett Rácz állt be.

64. perc: Bidzylia lőtt középről, 18 méterről fölé.

61. perc: Kállai kapott sárga lapot.

57. perc: Dragóner bal oldali beadását Debreceni hét méterről bólintotta a felső léc fölé.

54. perc: Andrics kapott labdát a bal oldalon a tizenhatoson belül, de tíz méterről a jobb kapufát találta telibe.

Kállai Kevin nagy csatát vívott Nemanja Andriccsal  (Fotó:: Vas Népe/Cseh Gábor)

52. perc:Dragóner tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, önzetlenül középre passzolt, de Ur nagyot mentett.

46. perc: Mindkét csapat cserélt, a Haladásban Schimmer helyett Jancsó, TóthMilán helyett Doktorics állt be. Várhidi Péter négyet változtatott: Lakatos helyett Dvorschák, Erdei helyett Bidzylia, Szarka helyett Farkas, Zólyomi helyett Balog érkezett.

46. perc:Megkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek. A Haladás gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a meccset - kisebb csoda kellene a Kaposvár feltámadáshoz.

Az első félidő hajrájára kicsit leült a meccs, a Kaposvárban nincs erő az újításhoz, a Haladás pedig kicsit visszavett - ám a vasi támadások továbbra is életveszélyesek.

Így örült a találatának Dragóner (Fotó:: Vas Népe/Cseh Gábor)

38. perc:GÓÓÓL! Kiss Bence passzolt Dragónerhez, a támadó 13 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 4–0

35. perc: Megvan a meccs első sárga lapja, Kiss Bence kapta.

A szombathelyiek az első félidőben négy gólnak örülhettek (Fotó: Vas Népe/Cseh Gábor)

A vendégeket – nem meglepő módon – alaposan megfogták a bekapott gyors gólok, nagyjából fél óra kellett, mire magukhoz tértek a somogyiak.

Egykapuzik a Haladás, a vasiak akár még több góllal is vezethetnének.

27. perc: Debreceni bal oldali beadását Tóth Milán nyolc méterről lőtte kapura, de a bevetődő Nagy Tamásról kivágódott a labda. Még nem volt vége az akciónak, Bosnjak viharzott el a bal szélen, beadását Pogacsics ütötte ki a mezőnybe.

17. perc: Tizenegyes! Bal oldali szöglet után a tizenhatoson belül ugyanis Gál kezére a pattant a labda. A büntetőt Kiss Bence a jobb felső sarokba vágta. 3–0

16. perc: Tóth Milán került lövőhelyzetbe középen, kapura is tüzelt, de a labda Gálról szögletre pattant.

12. perc: Bosnjak cselezett befelé a jobb oldalról, majd nyolc méterről, éles szögből, ballal lőtt, a labda centikkel suhant el a hosszú, jobb sarok mellett.

7. perc: GÓÓÓL! Már két góllal vezet a Haladás! Bosnjak passzolt Kiss Bencéhez, a középpályás középről, 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–0

A vendégek kapusa, Pogacsics hiába vetődött (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)

4. perc: GÓÓÓL!Tóth Milán kapott labdát a bal oldalon a tizenhatoson belül és bár védője mellett elesett, azonnal felpattant, majd nyolc méterről, éles szögből a hosszú, jobb sarokba lőtt. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a tiszta feketében szereplő Kaposvár kezdte a játékot. A Haladás fehérben, zöld díszítésű mezben szerepel.

Meccs előtti bemelegítés, vasi módra (Fotó: Vas Népe/Cseh Gábor)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire jut egymással a tavasszal egyaránt egy-egy győzelmet elérő Haladás és Kaposvár.

A vendég kaposváriak keretében három ex-szombathelyi futballista is található, a védő Dvorschák Gábor, Zsirai Martin és a támadó Farkas Balázs egyaránt szerepelt a Haladásban. A vasiak a Kisvárda elleni Magyar Kupa nyolcaddöntőben nem csak a meccset, hanem két meghatározó futballistájukat is elveszítették. Devecseri Szilárd bal lábában elszakadt az Achilles-ína, míg Csilus Tamásnak a jobb lábában szakadt el a combizma. Előbbi fél év múlva játszhat újra, míg Csilus viszatérése március végére prognosztizálható. S nem léphet pályára a házi gólkirály Medgyes Zoltán sem, a támadó Achilles-ín sérülése még nem jött rendbe.