NB II: Lovrencsics döntött, otthon vesztett a listavezető

2016.11.12. 17:53
A labdarúgó NB II 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Soroksár kétgólos győzelmet aratott a listavezető Balmazújváros otthonában.

Az éllovasé volt az első veszélyes lehetőség, a 13. percben Farkas Balázs szabadrúgását Holczer Ádám védte bravúrral. Újabb 13 perc elteltével azonban a Soroksár szerezte meg a vezetést. A soroksarsc.hu beszámolója szerint Lovrencsics Balázs megtartotta a labdát, Haris Attilához passzolt, aki egyből szöktette a felfutó Peszmeg Viktort, aki egy átvétel után a kapuba lőtt (0–1).soroksarsc.hu beszámolója szerint Lovrencsics Balázs megtartotta a labdát, Haris Attilához passzolt, aki egyből szöktette a felfutó Peszmeg Viktort, aki egy átvétel után a kapuba lőtt (0–1).

A második félidő elején Haris megsérült, Csilus Ádám váltotta, nem sokkal később pedig eldőlt a találkozó. Lovrencsics Balázs kapott tökéletes indítást középen, lövését még védte Horváth László, de az ismétlésnél már tehetetlen volt (0–2).

Gyepes Gábor a 84. percben még büntetőt hibázott, de a Soroksár nyert, és feljött a harmadik helyre, a Balmazújváros pedig maradt az élen, ám három csapat is csak három ponttal van mögötte.

NB II
16. FORDULÓ (elhalasztott mérkőzés)
BALMAZÚJVÁROS–SOROKSÁR 0–2 (0–1)
Balmazújváros, 600
néző. Vezette: Vad II István (Szilágyi Norbert, Punyi Gyula)
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Bokros, Tamás L., Papp F., Virág (Vajda S., 80.) – Kapacina (Varga K., 69.), Bódis, Belényesi (Máté J., 69.), Sigér, Farkas B. – Vólent R. Vezetőedző: Feczkó Tamás
SOROKSÁR:
Holczer – Lorentz, Gengeliczki, Gyepes, Silye – Szilágyi P. (Pál, 82.), Peszmeg, Huszák, Sándor I. (Papp M., 77.), Haris (Csilus Á., 54.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző:
Peszmeg (0–1) a 27., Lovrencsics B. (0–2) a 60. percben

Feczkó Tamás:
– Végigtámadtuk a mérkőzést, a helyzeteink megvoltak, azokat értékesíteni kellett volna. De így is büszke vagyok játékosaimra, mert mindent megtettek a győzelem érdekében, ám nem marad más, mint gratulálni a vendégeknek.
Lucsánszky Tamás:
– Értékes győzelmünket számomra csak az árnyékolja be, hogy azt Molnár István barátommal már nem tudom megosztani.

1. Balmazújváros 16 10 2 4 21–14 +7 32
2. Kisvárda 16 8 5 3 26–13 +13 29
3. Soroksár SC 16 8 5 3 29–18 +11 29
4. ZTE FC 16 8 5 3 27–18 +9 29
5. Puskás Akadémia FC 16 7 6 3 29–26 +3 27
6. Békéscsaba Előre 16 8 2 6 21–14 +7 26
7. Szeged 2011 16 7 5 4 23–11 +12 26
8. Mosonmagyaróvári TE 16 7 3 6 24–17 +7 24