NB III: felemás napot zártak a Bobál ikrek, bajnok a Vác

2014.05.18. 21:19
A labdarúgó NB III Keleti csoportjának 28. fordulójában a Ferencváros II 3–2-es vereséget szenvedett Veresegyházától, a REAC pedig három góllal nyert az Ebes vendégeként. A Középcsoportban a Budapest Honvéd-MFA izgalmas mérkőzésen verte meg a Dabast, míg Nyugaton a BKV Előre a végjátékban tette magabiztossá a Tököl elleni sikerét. A Pest megyei első osztályban Csank János csapata, a Vác kiütéses sikert aratott, amelynek köszönhetően biztossá tette bajnoki címét.

A Keleti csoportban az élvonalbeli eltiltását töltő Mateo Pavloviccsal felálló Ferencváros II 3–2-re kikapott a Veresegyháztól, amely a második félidő elején már három góllal is vezetett. A zöld-fehérek a folytatásban Nehéz Máté és Popov Patrik góljaival felzárkóztak, de egyenlíteniük már nem sikerült. A REAC magabiztosan nyert a sereghajtó Ebes otthonában, míg az élmezőnyben állomásozó DVSC-DEAC otthon tartotta a három pontot a Hajdúböszörménnyel szemben.

A Középcsoport legérdekesebb vasárnapi mérkőzését a Dabas és a Budapest Honvéd-MFA összecsapása hozta. A parázs hangulatú mérkőzésen – a játékvezető tíz sárga és egy piros lapot osztott ki – a vendégek a 38. percben Bobál Dávid kiállítása miatt emberhátrányba kerültek, ám testvére, Gergely egy perccel később megszerezte a vezetést. A létszámfölényben lévő Dabas a második félidőben fordított, de a hajrában feltámadt a Honvéd második csapata. A duplázó Prosser Dániel vezette piros-feketék az utolsó negyedórában három gólig jutottak, így 4–2-re megnyerték a meccset és megszilárdították harmadik helyüket. A Szeged magabiztos győzelmet aratott az ESMTK otthonában, a Dunaharaszti MTK egy góllal nyert a Bölcske ellen.

A Nyugati csoportban a dobogóra pályázó BKV Előre a hajrában tette fölényessé a Tököl elleni sikerét, míg a Haladás második együttese két góllal bizonyult jobbnak a Diósdnál. A Dorog meglepetésre nyert Győrben, az Andráshida és az Újbuda pedig nem bírt egymással.

A Pest megyei első osztályban a Csank János irányította Vác 5–1-re győzött a Nagykőrösi Kinizsi vendégeként, ezzel biztossá tette bajnoki címét és a legfrissebb hírek szerint osztályozó nélkül feljut a harmadosztályba.

16. KOMLÓI BÁNYÁSZ SK 28 2 6 20 12–60 60 -48 12
* A Bölcske–Monor mérkőzés pályán elért végeredményét (2–2) az MLSZ megsemmisítette, és a mérkőzés 3 pontját 3–0-s gólkülönbséggel a Monornak adta, továbbá a Bölcskétől 1 pontot levont.