NB II: Baktalórántházán kapott ki a Vecsés 1–0 arányban

2008.03.08. 20:05
Az NB II Keleti csoportjában a Baktalórántháza 1–0-ra verte a Vecsést. A Tüzsér 2–2-t játszott a Makóval. A Keleti csoport 4. helyén álló Vác-Újbuda meglepetésre hazai pályán szenvedett 1–0 arányú vereséget a csak 13. helyen álló Cegléd ellen. Az NB II Nyugati csoportjában az Ajka 1–1-es döntetlenre végzett a Kaposvölgye ellen.

NB II, KELETI CSOPORT

17. FORDULÓ
TUZSÉR–MAKÓ 2–2 (1–1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Tuzsér, 300 néző. Vezette: Varga L. (7) (Nagy R., Demeter)
TUZSÉR: Nagy G. 6 – Sikorszki 5, Jeddi 6, Dancs 7, Úr 6 – Tóth T. 5 (Gergely 5, 62.), Szilágyi 5 (Minin 5, 38.), Bablyak 6 (Fekete –, 86.), Iván 6, Fodor 6 – Simon 6
Vezetőedző: Virovecz Pál
MAKÓ: Czirbus 5 – Béres 5, Dálnaki 7, Szamosszegi 6, Gégény 5 – Magyar 5, Podonyi 5, Maróti 5, Sztojanovics 6 – Kulacsik 5 (Veres –, 70.), Hadár 5 (Faragó 5, 62.)
Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Hadár (13.), Simon (30.), Fodor (61.), Faragó (71.)
Virovecz Pál: – Amíg a helyzeteket kihagyjuk, nehézzé tesszük a saját dolgunkat.
Kolozsvári János: – Bosszús vagyok, mert a végén mi hagytuk ki azt a helyzetet, amivel nyerhettünk volna.

BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE–VECSÉS FC 1–0 (1–0)
Baktalórántháza, 300 néző. Vezette: Fábián (8) (Varga Zs., Márkus)
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Sándor G. 6 – Márkus Gy. 5, Bodnár J. 6, Koskovits 6, Illés Gy. 5 (Szabó S. –, 81.) – Kozma A. 6, Rakóczi 5, Kozma J. 5 (Illés L. –, 73.), Saliga Z. 6 (Juhász L. –, 90.) – Szabó R. 5, Saliga I. 6
Vezetőedző: Kovács János
VECSÉS: Somodi 6 – Máj Z. 6, Hungler 5, Kiskapusi 6, Molnár D. 5 – Králik 5 (Menyhárt 5, a szünetben), Dévai 4 (Pisont I. 5, a szünetben), Csillag 5, Molnár Z. 6 (Lukács B. –, 73.) – Folmer 5, Faragó 4
Játékos-edző: Pisont István
Gólszerző: Kozma A. (1–0) a 24. percben
Kovács János: – Küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat győzelemre törekedett, végül nekünk sikerült megszereznünk a nagyon fontos három pontot.
Pisont István: – Úgy érzem, itthagyott egy pontot a csapat, és ezért csak saját magunkat okolhatjuk.

VÁC-ÚJBUDA LTC–CEGLÉDI VSE 0–1 (0–1)
A mérkőzés osztályzata: 2
Vác, 250 néző. Vezette: Király G. (8) (Tóth I., Agócs J.)
VÁC: Sztankó 0 – Horváth T. 5, Laki 4, Kovács P. 6, Demény 5 – Margitics 4 (Nikisson –, 70.), Kövesdi 4 (Suth 4, 52.), Farkas P. 5 (Kocsis G. –, 61.), Vén 5 – Rusvay 4, Bánáti 5
Vezetőedző: Verebes József
CEGLÉD: Kiri 0 – Tóth M. 5, Buzás 5, Tóth I. 5, Ramos 5 – Barna 5, Kenderes 5, Utassy 6, Nagy A. 5 (Lázár –, 83.) – Kozarek 5 (Kecskeméti –, 92.), Medgyesi 4
Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Kozarek (0–1) az 5. percben
Verebes József: – Belső problémáinknak köszönhetően a sok sérült és beteg játékos következményeként csak ilyen teljesítményre voltunk képesek. Nem volt átütő erő a játékunkban.
Simon Antal: – Az első öt tavaszi meccsünkből négyszer megyünk idegenbe, így minden megszerzett pont létfontosságú a bentmaradásért folyó harcban, így nagyon örülök, hogy most sikerült három értékes pontot szereznünk.

KECSKEMÉTI TE-BŐCS KSC 4–0 (4–0)
Kecskemét, 700 néző. Vezette: Németh Á. (8) (Kormányos, Fajkusz)
KECSKEMÉT: Nagy Zs. 6 – Koszó 6, Debreczeni 6, Gyagya 7, Farkas I. 6 – Némedi 7 (Csordás 6, 60.), Weisz 6, Lungu 6, Koncz 6 (Ábel Zs. –, 72.), Yannick 6, Montvai 8 (Kormos –, 67.)
Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
BŐCS: Erdélyi 5 – Menyhért 4, Kóka 4, Mező 4 (Török A. 4, 34.), Szakszon 6 – Jeremiás 5, Irhás 5, Molnár Zs. 5, Pop 4 (Vass L. 4, 52.) – Urbin 4, Gaál 4 (Zsarnai –, 70.)
Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Montvai (1–0) a 7., Montvai (2–0) a 19., Yannick (3–0) a 32., Koncz (4–0) a 39. percben
Tomiszlav Szivics: – A vendégek edzője dícsért bennünket a meccs előtti napokban, és mi bebizonyítottuk, hogy valóban jó csapat vagyunk. A szünetben azt kértem játékosaimtól, úgy menjenek ki a pályára, mintha 0–0 lenne az állás, de nem fogadták meg a tanácsomat.
Tóth László: – A kecskeméti vezetők következetlenségének köszönhetjük vereségünket, annak, hogy Yannickot előbb felmentették büntetéséből, mint kellett volna, de ezt csak nagy szomorúságomban viccnek szántam.

17. FORDULÓ

NB II, NYUGATI CSOPORT

17. FORDULÓ
FC AJKA–KAPOSVÖLGYE 1–1 (1–1)
Ajka, 200 néző. Vezette: Oláh G. (9) (Ring Gy., Varga F.)
AJKA: Szép 6 – Badics 5, Fehér 6, Pákai 6, Hornyák 5 – Imre J. 6, Cseke 7, Polyák 6 – Szőlőskei 5, Németh J. 5 (Csörnyei –, 68.), Gunther 5 (Fonnyadt –, 68.)
Vezetőedző: Szabó Imre
KAPOSVÖLGYE: Strublics 6 – Szabó Sz. 5, Juhász 6, Jagodics 5, Gellér 6 – Huzmi 5, Szögedi 6, Schmatovich 6, Károlyi 5 (Kerek –, 76.), Godslowe 5 (Barics –, 82.), Nikolic 5
Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Szögedi (0–1) a 16., Cseke (1–1) a 32. percben
Szabó Imre: – Rengeteget tettünk a győzelemért, nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki. Sajnos, a szerencse, ami ma kellett volna, nem volt velünk.
Horváth Lajos: – Két "foghíjas csapat küzdelmes mérkőzésén igazságos döntetlen született.