Újabb mezőkövesdi kudarc hazai pályán, nyert a Puskás Akadémia

2023.09.03. 14:05
Drazsics góljánál még örültek a hazaiak, de a végén szomorkodtak (Fotó: Török Attila)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-6-fordulo-7161" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
Hiába vezetett egészen a 73. percig a Mezőkövesd a labdarúgó NB I 6. fordulójában a Puskás Akadémia ellen, a végjátékban szétesett, és 3–1-es vereséget szenvedett, amivel maradt a tabella utolsó helyén.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Mezőkövesd–Puskás Akadémia 1–3 (Drazsics 13., ill. Gomis 73. – öngól, Soisalo 77., Gruber 86.)
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 1800 néző.Vezette:Karakó

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Tornyosulnak a viharfelhők a Mezőkövesd Zsóry FC felett. A Kuttor Attila edzette csapat rendkívül rosszul rajtolt. Két vereség után pontot rabolt ugyan Újpestről, de ennek ellenére jelenleg sereghajtó, és összesen egy pont az eddigi termése. Márpedig azt a klubnál is nagyon pontosan tudják, hogy nem lehet sokáig játszani a tűzzel. Az előző bajnoki évadban végig a kiesés ellen hadakoztak a sárga-kékek, az erőfeszítéseiket eredmény koronázta, ám a jelek szerint megismétlődik a múlt, újból a további élvonalbeli tagság megőrzése jelent megoldandó feladatot.

A hatodik játéknapon az egyre izmosabb, játékban pedig jól látható fejlődési jeleket mutató Puskás Akadémia érkezett Mezőkövesdre, amely ellen csak a győzelem jelenthet jó eredményt. A legutóbbi idényben a Puskás kétszer legyőzte ellenfelét, a Mezőkövesd egyszer nyert. Az sem növelte a hazai esélyeket és önbizalmat, hogy a felcsúti csapat a megelőző hat egymás elleni mérkőzésből ötöt megnyert. Edzőjük, Hornyák Zsolt ezúttal nem számíthatott Luciano Slagveer játékára, mert a támadó kulcscsonttörést szenvedett, és legalább két hónapra kidőlt a sorból.

Negyedóra sem telt el, s vezetett a hazai csapat. Molnár Gábor remekül tálalt Sztefan Drazsics elé, aki jól vette át a labdát, és a kapuját elhagyó Markek Tamás fölött emelte a hálóba. A kapott gól nem szegte kedvét a vendégeknek, gyors kontrákat vezettek, és igyekeztek a széleken rohamozni. A Mezőkövesd ebben az időszakban védőmunkából vizsgázott jól, ugyanis helyzetet a felcsútiak nem tudtak kialakítani. Támadásvezetésre ugyan nem futotta az erőből, de nem is a fejetlen rohamozás volt a Mezőkövesd eltökélt szándéka. A Puskás Akadémia sem rohant, óvatosan építgette akcióit, gondok a tizenhatosnál adódtak, ugyanis addig eljutott, ott viszont rendre fennakadt a tömör védelmi falon.

Meglehetősen sok hiba tarkította a játékot, kocogós tempó jellemezte a pályán zajló eseményeket. A félidő hajrájában Molnár Gábor lapos lövését követően védett Markek Tamás, majd Sztefan Drazsics ballábas bombáját tette ártalmatlanná. A második félidő elején a vendégek felpörgették a játékot, gyorsabb ritmusra váltottak. Drazsics öncélú cselekkel puskázott el kedvező esélyt, pedig mellette üresen futott Szalai József. A Puskás Akadémia egyre-másra vezette támadásait, és a 73. percben „behorpadt” a mezőkövesdi védelmi fal, szöglet után a lecsorgó labdát Lamin Colley közelről továbbította a hálóba. Hullámzó lett a játék, egyik csapat sem érte be a döntetlennel, de ebből a csatából is a vendégcsapat jött ki jobban, Hornyák Zsolt cseréi jól szálltak be a meccsbe. A Mezőkövesd az újabb hazai vereségével egyre nagyobb bajban van, míg a Puskás Akadémia a jelek szerint túltette magát a kecskeméti vereségen, és visszatért a győzelmi ösvényre. 1–3