Kettőre kapott hatot a ZTE, nagyon megy a Ferencvárosnak

2023.09.03. 17:02
Varga Barnabás (19) sorozatban másodszor triplázott az élvonalban (Fotó: Szabó Miklós)
Hiába szerzett kétgólos vezetést hazai pályán a ZTE a labdarúgó NB I 6. fordulójában, a Ferencvárost ez nem törte meg, hattal válaszolt, és újabb három pontot gyűjtött be (2–6). A találkozón a vendégek három tizenegyest is belőttek, Varga Barnabás pedig ismét mesterhármast szerzett.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Zalaegerszeg–Ferencváros 2–6
(Mance 4., Mim 19., ill. Varga B. 27., 37., 51. – az első kettőt 11-esből, A. Traoré 38., 86. – a másodikat 11-esből, Zachariassen 89.)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna,5313néző. Vezette: Erdős

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Megfért egymás mellett a két szurkolótábor. A Zalaegerszeg és a Ferencváros köztudottan remek kapcsolatot ápol egymással, így nem volt meglepő, hogy barátságosan készültek a drukkerek a találkozóra, sok Fradi-mezes szurkoló foglalt helyet a hazai szektorokban, de volt olyan ZTE-drukker, aki a fradisták között üldögélt. A két kezdőcsapatot nézve a hazaiaké tartogatott több érdekességet, ugyanis a héten érkező négy új labdarúgó közül hárman – Josip Spoljaric, Antonio Mance és Medgyes Sinan – is az első perctől kezdve ott voltak a pályán, míg Yohan Croizet a cserepadon ült. Máté Csaba, a Ferencváros vezetőedzője nem nagyon változtatott, csak Kristoffer Zachariassen hiányzott legerősebb együtteséből. A Fradi a múlt héten bejutott az Európa-konferencialiga csoportkörébe, erről a ZTE-szurkolók sem feledkeztek meg, a kezdőrúgás előtt nagy tapssal gratuláltak a fővárosiaknak.

Ellentétes előjelekkel várta a két együttes a találkozót, amíg a Ferencváros szárnyal Máté Csabával, addig a Zalaegerszeg kieső helyről kezdte a fordulót. Nem meglepő, hogy a múlt héten feszült hangulatú szurkolói ankétot tartottak a ZTE Arénában, a drukkerek Végh Gábor tulajdonosnak és Sallói István sportigazgatónak tehettek fel kérdéseket. Talán ennek hatására tettek ki a hazai ultrák egy „A ZTE mi vagyunk” feliratú molinót...

Nos, a mérkőzést Boér Gábor csapata kezdte jobban: Antonio Mance lövése meglepte Dibusz Dénest, a labda a kapufáról a jobb alsóba pattant. Nem folytatódott jobban a találkozó a fővárosiak számára, Tokmac Nguen megsérült, a helyére Kristoffer Zachariassen érkezett. Aztán Bedi Bence kiválóan futott el a jobb szélen, majd beadása után a remek formában lévő Mim Gergely szép fejesével már kettővel vezetett a hazai csapat. Motiváltan és jól futballozott a ZTE, ám hiába volt kétgólos az előny, nem sokáig örülhettek a zalaiak. Megrázta magát a bajnokcsapat, és tizenegy perc leforgása alatt megfordította az eredményt: Varga Barnabás tizenegyesből duplázott, majd Adama Traoré emelte át látványosan Senkó Zsombor felett a labdát.

A fordulás után ott folytatta a Fradi, ahol az első félidőben abbahagyta, Varga Barnabás közeli góljával növelte előnyét. A 28 éves támadó kiváló formában van, egy héten belül már a hetedik gólját szerezte (az elmúlt fordulóban a Paks ellen hármat, míg hét közben a Zalgiris elleni Ekl-meccsen egyet szerzett), jó hír ez a magyar válogatott számára a közelgő, Szerbia elleni Európa-bajnoki selejtező és a Csehország elleni felkészülési mérkőzés előtt. A folytatásban a Fradi kézben tartotta a mérkőzést, szép akciókat vezetett, és Adama Traoré tizenegyesével (amelyet Varga Barnabás harcolt ki), valamint Kristoffer Zachariassen góljával megszerezte az ötödik, illetve hatodik gólját.

A Ferencváros kiütéses győzelemmel térhetett haza Zalaegerszegről, míg a ZTE-nél bőven lesz min dolgozni a válogatott szünet alatt, ugyanis az együttes hat fordulót követően öt vereséget szenvedve kieső helyen áll az OTP Bank Ligában. 2–6

VARGA: KÜLÖN ÖRÖM, HOGY A ZTE-NEK RÚGTAM A HÁROM GÓLT