Megszerezte első győzelmét a Fehérvár

2023.08.27. 19:25
Nyert a Vidi (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 5. fordulójának záró mérkőzésén a Fehérvár 2–0-ra megverte odahaza a Mezőkövesdet.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ
Fehérvár FC–Mezőkövesd Zsóry FC 2–0 (Szabó L. 82., Lirim M. Kastrati 90+4.)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3217 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hiába a késői időpont, még a nap utolsó mérkőzése is brutális hőségben kezdődött. A nézőtéren sem esett jól üldögélni, ezért amikor azt írjuk, az első félidőben kimondottan alacsony volt a színvonal, ezt a legnagyobb empátiával tesszük. Az ivószünet is indokolt volt, tényleg pokoli körülmények között kellett küzdeniük a csapatoknak. Márpedig biztos volt, hogy a küzdésre biztosan szükség lesz – a forduló előtt ez a két együttes helyezkedett el a tabella végén, vagyis a győzelem mindkét oldalon égetően fontos lett volna.

Az első félidőben a házigazda birtokolta többet a labdát, de úgy tűnt, ez tökéletesen megfelel a vendég Mezőkövesdnek. Kuttor Attila vezetőedző csapata mintha tökéletesen tisztában lenne az erősségeivel, egész pontosan a hiányosságaival. Nem is akart támadni a borsodi csapat, csak a védekezésre összpontosított, a szünetig meg sem kíséreltek kapura lőni – el sem jutottak olyan messzire, ahonnan lőhettek volna. Kalmár Zsolt próbálta szervezni a hazaiak akcióit, de úgy tűnt az első félidőben, hogy ebben a Vidiben nincs meg a kellő kreativitás és sebesség ahhoz, hogy a tíz mezőnyjátékossal védekező Mezőkövesdet megtörje. Egy-egy lehetőség persze akadt, de nagy helyzet egyik kapu előtt sem adódott, eseménytelenül telt el az első negyvenöt perc.

A második félidőben sem változott sokat a helyzet, talán csak Kalmár két megoldása volt feltűnő. Előbb egy szenzációs beadásáról maradtak le a társak, pedig a DAC-ból érkező középpályás szabadrúgásánál tökéletesen kanyarodott a labda – a 75. percben pedig nagyszerű lövéssel veszélyeztetett, de a kapufa kisegítette a mezőkövesdieket. Ezenkívül Schön Szabolcsnak volt egy ígéretes lehetősége, amikor szép csellel lövőhelyzetbe hozta magát, de a borsodiak kapusa, Riccardo Piscitelli szép mozdulattal védeni tudott.

Fotó: Dömötör Csaba

Ezenkívül pedig: fehérvári labdabirtoklás, passzolgatás, szervezett mezőkövesdi védekezés – alacsony színvonalú mérkőzés. Mindkét szakvezető cserélt, és a változtatás a hazaiaknak jött be jobban – a kispadról beküldött Szabó Levente gólt szerzett. Ám itt is ki kell emelni Kalmár szerepét, aki a kapu elé rúgta a labdát. De tény, hogy a támadó nagyszerűen érkezett.

A Vidi nem játszott jól, de ez ma senkit sem érdekelt, a piros-kékeknél óriási megkönnyebbülés ez a győzelem – főleg azt követően, hogy a minden mindegy alapon kitámadó Mezőkövesdet megkontrázva Lirim M. Kastrati a kövesdi hálóig cipelve a labdát beállította a végeredményt. 2–0

A Mezőkövesd egyre nehezebb helyzetben van.

A kérdés: merre vezet innen kiút?