Kikapott odahaza a Debrecen az újonctól

2023.08.27. 15:25
Győzött az MTK (Fotó: Földi Imre)
Hiába szerzett vezetést a mérkőzés elején a DVSC, az MTK gyorsan fordított, majd Németh Krisztián parádés találata el is döntötte a három pont sorsát (1–3). Így már nincs százszázalékos csapat a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ
D
ebreceni VSC–MTK Budapest 1–3 (Bárány 7., ill. Bobál D. 10., Bognár I. 13., Németh K. 63.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 4144 néző. Vezette: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„De hova tűnt Dorian Babunszki?”

A Loki szurkolói kérdezgették egymást a vasárnap délutáni hőségben, miközben a remek orgánumú hangosbemondó a hazai csapat összeállítását sorolta, s az északmacedón támadó neve nem szerepelt a kezdők és a cserék között sem. A játékosokat jobban ismerők akkor lepődtek csak meg igazán, amikor a legutóbbi szezon házi gólkirályának mezszáma után Cibla Flórián nevét hallották. Amikor kiderült, hogy a debreceniek saját nevelésű 18 esztendős labdarúgója viseli a 23-as mezt egyértelművé vált, hogy a zuhanyhíradóban már terjedő hír igaz, a DVSC eladja Dorian Babunszkit, akiért komoly ajánlat érkezett, információink szerint a svájci Grasshoppersben folytatja pályafutását.

Babunszki helyén a szurkolók egyik nagy kedvence, az eddig többnyire epizódszerepekhez jutó Bárány Donát kapott lehetőséget, és a saját nevelésű támadó a hetedik percben bizonyította, hogy érdemes a bizalomra. Vezetett a meccset százszázalékos mérleggel kezdő piros-fehér együttes, ünnepelt a lelátó népe... Aztán hét perccel később már nem volt ok örömre hazai oldalon, hiszen szöglet utáni kavarodás után előbb Bobál Dávid egyenlített, majd a korábban stabil debreceni hátsó alakzat sorozatos hibáit büntette meg a rutinos Németh Krisztián, Bognár István duó. Sokkoló hét perc volt ez, hiszen a Loki eddig három bajnokiján 270 perc leforgása alatt kapott két gólt, most pedig alig több mint 400 másodperc kellett az MTK-nak a két találathoz.

Az eseménydús kezdés után visszavettek a csapatok, amin nem is csodálkozhattunk, hiszen a kánikula csúcspontján hatalmas volt a hőség a pályán. A fővárosiak okosan, taktikusan fociztak, hátul magabiztosak voltak, s ha megszerezték a labdát, okosan megtartották, így az első játékrész végéig nem változott az eredmény.

A folytatásra kettőt cserélt Szrdjan Blagojevics, Baranyai helyett Bévárdi folytatta, így Kusnyír visszatérhetett a védelem bal oldaláról eredeti posztjára, míg Kiziridiszt a Kisvárda ellen hatalmas szabadrúgásgólt lövő Bódi Ádám váltotta fel. Ahogy az várható volt, magasabb fokozatba kapcsolt a DVSC, ennek eredményeként bő öt perc alatt több veszély alakult ki az MTK kapuja előtt, mint az első félidőben összesen. Gyorsan reagált is a fővárosiak szakmai stábja Khali Thiam és Zuigeber Ákos érkezett friss erőként.

Állandósult a debreceni nyomás, de immáron helyzetek nélkül, így támadót cserélt be a Loki, Antonio Mance jött a hazai gólszerző, Bárány helyére. Csatárvirtust azonban a másik oldalon láthattunk, Németh Krisztián a komplett debreceni védelmet megbolondította, majd elegáns mozdulattal gurított a kapuba. A Loki még ment előre becsületből, de egyértelmű volt, hogy ezzel a góllal eldőlt a három pont sorsa. Nyert a jobban futballozó MTK, teljesen megérdemelten. 1–3

1. Diósgyőri VTK 5 3 1 1 10–5 +5 10
2. Kecskeméti TE 4 3 1 8–3 +5 9
3. Debreceni VSC 4 3 1 9–5 +4 9
4. MTK Budapest 5 2 2 1 6–4 +2 8
5. Puskás Akadémia 5 2 2 1 9–10 –1 8
6. Újpest FC 5 2 2 1 8–9 –1 8
7. Ferencvárosi TC 3 2 1 12–6 +6 6
8. Paksi FC 4 1 2 1 6–8 –2 5