Győzelemmel köszöntötte Törőt az Újpest

2015.05.03. 16:25
Pogacsics Krisztián (elöl) és Lipták Zoltán nézi a labdát (Fotó: Teknős Miklós)
Mihailo Perovics találatával nyert az Újpest odahaza a Győri ETO ellen a labdarúgó NB I huszonhatodik fordulójában. A lila-fehérek sorozatban harmadszor győztek az élvonalban, erre 2011 májusa óta nem volt példa.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Újpest FC–Győri ETO FC 1–0 (Perovics 69.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A sokk és a csodavárás ötven napja után Újpesten léphetett pályára utoljára azzal a reménnyel a Győri ETO, hogy megkapja a következő idényre is a szükséges licencet – hogy vannak még csodák a mai magyar labdarúgásban, arra éppen az Újpest az egyik legfrissebb példa, hiszen jó egy éve bravúros módon született újjá a klub, nem kevés jogi csűrés-csavarás után.

A hazaiak mestere, Nebojsa Vignjevics elárulta, hogy bár nagyon motivált Győrre számít, céljuk a győzelem és az idény végén majd az ötödik hely, de a mérkőzés elején annak is örült, hogy nem került hátrányba csapata. Loic Nego többször is bravúrosan mentett kapuja előtt, majd nekilátott, hogy feldobja csapata támadójátékát, ám csodás, ívelt indítását Jonathan Heris közelről az égbe lőtte, saját próbálkozását bravúrral védte Pogacsics Krisztián – legrosszabb beadását meg Lipták Zoltán Balogh Balázs elé „ügyeskedte", de a fiatal Nagy Ádám blokkolta az ötösön az újpesti karmester bombáját.

„Örülök neki, hogy Ojo nem ilyen halvérű”

Lipták mellett Kim Ojo is ziccerbe került, simán lefutotta a válogatott védőt a termetes légiós, de Lang Ádám parádés becsúszással utolérte őt az ötösön. Ojóhoz fűződik a félidő hátralévő részének legemlékezetesebb jelenete is: dulakodni kezdett Langgal, majd Liptákkal, aztán kapott érte egy sárgát, miközben több játékost is felkért tolmácsnak az eset miatt, Solymosi Péter játékvezetőt pedig angolul kérlelte, hogy angol nyelven beszéljen vele…

A csatár góllal vághatott volna vissza, de tíz méterről ziccert rontott – pedig a futball igazi nemzetközi nyelve az a jellegzetes surrogás, amikor a labda megpörög a hálóban. Nos, mivel Balogh 14 méteres bombája a léc fölött hagyta el az ilyenkor szokásosat, az első félidőben nem hallhattunk ilyet.

A fordulás után jó húsz percet kellett várni az első hazai helyzetre, de Nego passzát az egyre inkább idegalapon futballozó Ojót váltó Mihailo Perovics közelről sem tudta a kapuba lőni, a másik oldalról meg előbb Pátkai Máté, majd Priskin Tamás rontott ziccert. Perovics javított leghamarabb, mert a 69. percben a tizenhatos elől a jobb felső sarokba bombázott: 1–0!

Nem maradt már annyi erő a győriekben, hogy egyenlítsenek, néhány helyzetet még elszórakozhatott így büntetlen az Újpest.

Törőcsik Andrást ezzel a győzelemmel köszöntötte egykori klubja – kérünk mindenkit, hogy ne vonjon párhuzamot az egykori zseni, szeretett lila-fehérei, az ETO, a magyar labdarúgás és a magyar labdarúgást kedvelők jelenlegi állapota között.