Futsal: az utolsó fordulóban a Vasas lemaradt a felsőházról

2015.02.16. 23:19
A Vasas pénteken kikapott, a Dunaferr hétfőn azonban nyert, így utóbbi csapat került be hatodikként, a futsal NB I felsőházi rájátszásába.

A Vasas pénteken váratlan vereséget szenvedett a Csömör vendégeként, így hétfőn bőven volt miért izgulnia. A két újonc összecsapásán a Dunaferr a békéscsabai Pioneers vendégeként azzal a tudattal léphetett pályára, hogy ha nyer, bekerül a legjobb hat közé, így a felsőházi rájátszásban vehet részt. Vasas pénteken váratlan vereséget szenvedett a Csömör vendégeként, így hétfőn bőven volt miért izgulnia. A két újonc összecsapásán a Dunaferr a békéscsabai Pioneers vendégeként azzal a tudattal léphetett pályára, hogy ha nyer, bekerül a legjobb hat közé, így a felsőházi rájátszásban vehet részt.

A hazaiak számára nem sok tétje volt a találkozónak, mégis az első félidőben 2–0-s előnyre tettek szert. A dunaújvárosiak azonban 3–0-nál sem adták fel, tíz perc leforgása alatt egyenlített, majd 4–3-ról fordítani tudott, így győzelmével a hatodik helyen zárta az alapszakaszt.

A többi találkozón: a játéknap rangadóján a Rába ETO 4–2-re legyőzte az Aramist, ezzel négypontos előnnyel nyerte meg az alapszakaszt a címvédő (hétfőn az Újszeged visszalépése miatt szabadnapos) MVFC-Berettyóújfalu előtt. A forduló meglepetését a Haladás okozta, amely 3–1-re legyőzte hazai pályán a Veszprémet.

A felsőházi rájátszásban hat, az alsóháziban három csapat szerepel a továbbiakban, előbbinél kétszer, utóbbinál négyszer játszik mindenki mindenkivel. A felsőházi csapatok közül az első 7, a második 5, a harmadik 4, a negyedik 3, az ötödik 2, a hatodik 1 pontot visz magával, az alsóháziak 5, 3, illetve 2 pontot.

FUTSAL NB I
18. FORDULÓ
Rubeola FC Csömör–Vasas 1988 Déli 3–2
(Maruzsi 17., Jenei 34., Varga Cs. 39., ill. Ragadics 18., Lak 27.)
Rába ETO–Aramis 4–2 (Csopaki19. – öngól, Moreno 22., Juanra 24., Harnisch 40., ill. Horváth Sz. 15., 36.)
Swietelsky-Haladás VSE–Futsal Club Veszprém 3–1 (Borsi 32., Hajmási 34., Vidák 40., ill. Tatai 8.)
Pioneers VFC–Dunaferr DF Renalpin 4–5 (Laksteter 18., 23., Veres 19., 33., ill. Safar 24., Aradi 27., Nagy A. 32., Ivacs 35., Schrancz 37.)